Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: В рейката ли е проблема?

  1. #1
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default В рейката ли е проблема?

    Здравейте колеги,
    имам следното питане относно моята 155-ца. Нещо се разхлопа в предницата. Най много се усеща като карам по супер неравен път, ако нацеля някоя дупка сякаш не го чувам това тропане. Карах я в сервиза, предницата ми е повече от перфектна, казаха, че не е и от амортисьори. Та от известно време при по интензивно ползване на волана (например да се мъча да паркирам някъде) почват да се чуват някакви шумове от него. Когато не го въртя се чува нещо като изпаряване (знам ли как точно да го определя като звук, като от ютия примерно ), а като почна да го въртя се чува цвърчащ звук. Загуба на хидравлично масло сякаш няма. Доколкото четох, рейките се разхлопват, та идеята е след като видимо няма какво да тропа, волана ми дава някакви проблеми, дали проблема не в рейката?
    Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Като начало смени хидравличната течност.
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  3. #3
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Сменена е преди няма и 1000км. Ще я водя скоро на доктор да видим какво е.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Задължително пиши после каква е била диагнозата, защото и аз съм със същите симптоми, а предницата е "бетон". Моите съмнения също са за хидравличната рейка...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Задължително пиши после каква е била диагнозата, защото и аз съм със същите симптоми, а предницата е "бетон". Моите съмнения също са за хидравличната рейка...
    Няма проблем колега, но ще я карам на сервиз края на другата седмица. Чак тогава ше мога да ти кажа за какво става въпрос.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Вероятноста да е от рейката е голяма,отиди някъде да я проверят за луфтиве!
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #7
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Ми рейката най-вероятно.А видя ли дали губи хидравлична течност ?
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Така, както го описваш е сериозен въпроса.
    Ако не са накрайниците, защото точно те тропат по тоя начин , по неравни пътища, остават три неща.
    Разхлабени болтове на щангите или са им разбити тампоните(при вас не знам точно дали има тампони там).
    Рядко, но се случва: разхлабен болт на буталото на рейката. Това е най-опасно, защото започва на не завива в едната посока до край.
    И най-безобидното: луфт в червяка на рейката.
    Съскането е от клапана за ограничаване на налягането и не е опасно, но говори за проблем, когато не е навит волана докрай!
    Успех!
    И кажи после, какво е станало!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    странно, при моята пък запъва волана когато е в изправено положение и искам да завъртя на дясно. Понякога запъва много леко ( като че прескача нещо), а понякога трябва да напъна повечко. Предницата е прегледана и регулирана преди седмица и сега и ОК, а проблема си го имам от преди. П.С. колата губи по малко хидравлична течност.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Рядко, но се случва: разхлабен болт на буталото на рейката. Това е най-опасно, защото започва на не завива в едната посока до край.
    Има ли това как да се провери в "полеви условия"?
    Питам защото ми направи впечатление, че в едната посока завива по-добре, но пък после видях в сервизното ръководство, че по заводски данни в едната посока радиуса на завиване е по-голям отколкото в другата посока.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post
    Здравейте колеги,
    имам следното питане относно моята 155-ца. Нещо се разхлопа в предницата. Най много се усеща като карам по супер неравен път, ако нацеля някоя дупка сякаш не го чувам това тропане. Карах я в сервиза, предницата ми е повече от перфектна, казаха, че не е и от амортисьори. Та от известно време при по интензивно ползване на волана (например да се мъча да паркирам някъде) почват да се чуват някакви шумове от него. Когато не го въртя се чува нещо като изпаряване (знам ли как точно да го определя като звук, като от ютия примерно ), а като почна да го въртя се чува цвърчащ звук. Загуба на хидравлично масло сякаш няма. Доколкото четох, рейките се разхлопват, та идеята е след като видимо няма какво да тропа, волана ми дава някакви проблеми, дали проблема не в рейката?
    Благодаря предварително.
    Нещо дребно... откачи биалетките и виж как са тампоните на стабилизиращата щанга...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Незнам какъв е проблема на колегата......но по мой впечатления - рейката и кормилните накрайници са най здравите неща по предницата на 155
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Според мен имаш въздух, обезвъздуши си хидравликата. Дребните въздушни мехурчета звучат по същия начин, който описваш. Много неприятно се чува от волана, все едно ври под емблемата. Има тема как се обезвъздушава системата.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Нещо дребно... откачи биалетките и виж как са тампоните на стабилизиращата щанга...
    Всичко гледайте
    Алфа 155 е последнатан след 33.
    Истинските алфи
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Алфа 155 е последната след 33.
    Истинските алфи
    Мале колега, ако те видят "колегите" със 145/6 к'во си написал -ще те изядат с парцалите, и ще те нарочат за сектант и отцепник като нас !
    Евала за арната приказка обаче !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •