Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Краят на моята 145-ца

  1. #31
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Според мен също е по-добрия вариант друга кола!
    Най хубавия вариант е същата...от двете правиш една изрядна и останалите части ги продаваш.
    С тоя център който си и направил....дозера поне ще ти излезне 300-400лв.... и пак ще е кривак..

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    А да ви питам-има ли някой по-запознат или вътре в системата със застраховките? И ако може да ми каже какво да очаквам от гражданската на виновника? Той е в Алианц ако има значение
    Значи първото и най-важното е да се докаже кой е виновен. КАТ дошъл ли е има ли протокол и какво пише в него, официално. След това продължаваме да коментираме.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #33
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    КАТ дойдоха, но те се познават с другия и тръгнаха да ми пишат акт на мене, после им казах, че няма да се разписвам и да викат следователи. Те идваха на място, снимаха и т.н. Има един чл.37 ал. 2 от закона, който казва, че аз съм невинен и това го каза още експерта на място там. Сега чакам официално да завърши следствието и по принцип онзи трябва да е виновен. От Кат имам само констативен протокол, в който пише като обстоятелства:
    Участник №1(той) движейки се по ул. .... от ... в посока ... , извършващ маневра наляво за навлизане в крайпътна територия (паркинг) се сблъсква с изпреварващия го участник №2 (аз). От удара участник №2 се блъска в дърво. Причините за ПТП са в процес на изясняване. Образувано ЗМ по описа на РУП.
    В колата с мен беше и мойта и тя е свидетел, че онзи не пусна мигач и директно тръгна да завива наляво в мен без да се огледа.
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  4. #34
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Свидетел в твоята кола, не се признава изобщо, защото е ясно, че те познава и не може да е достоверен.
    Въпроса по скоро е дали ти си имал право да изпреварваш и каква е била обстановката, знаци, маркировка и т.н. Това, че някой не е дал мигач е 99% недоказуемо.

    Edit: По добре темата да се премести в Всичко за ЗДвП

    Изобщо не си прави труда да правиш тази кола, колкото и да я обичаш, просто няма смисъл.
    Last edited by georgyg; 24-02-2011 at 19:15.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #35
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Защо да не се признава свидетел в моята кола? По тази логика тогава изобщо не може да има свидетели, защото в тоя район го познават онзи, че там живее? Абсурдно е!!! Аз имам право да го изпреварвам, защото няма никаква маркировка на пътя, той се движи като патрулка на оглед с 20 в дясното платно и въобще не се е огледал преди да тръгне да завива, защото каза, че ме е видял в последния момент! Той ми удря калника с неговия ляв калник преден при това с гумата-т.е. в момента на удара с него аз съм успоредно с него!!!
    А полицаите почнаха да ми развиват теории, че той се бил изнесъл в ляво и аз тогава съм тръгнал да го изпреварвам едва ли не по тротоара, а пък дясната лента била свободна и аз съм можел да мина оттам. Идваха и военни полицаи и следовател и той каза, че е невъзможна тезата на полицаите! Писна ми от свински истории в тая държава!!! Докога шуро-баджанащината ще бъде на власт? До кога като познаваш този и онзи може да прее*баваш другите спокойно? И докога законите ще важат за някои, а за други не?
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  6. #36
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.


    Чл. 26. Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са повредени - с ръка. Сигналът, подаван със светлинните пътепоказатели, трябва да е включен през цялото време на извършване на маневрата и се прекратява веднага след приключване на маневрата. Сигналът, подаван с ръка, може да бъде прекратен непосредствено преди започване на маневрата.



    Чл. 37.(2) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска.[COLOR="Silver"]

    Това е вече за ЗДвП
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  7. #37
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Зачетох се в тази тема колега и ми стана любопитно какво стана със следствието и КАТ ?

    п.c: извинявам се, че изрових стара тема :-/
    Last edited by Tonimir; 19-12-2011 at 11:15.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #38
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    Не знам от гражданската на онзи какви пари ще ми преведат и кога?


    би трябвало да вземеш добре аз преди 3год. имах лека катастрофа не по моя вина и от гражданска взех 1800лв притова разходите ми бяха 1300лв с боядисване части и труд!
    Alfa Romeo 159

  9. #39
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Следствието приключи! Първото дело срещу неизвестен извършител беше прекратено! С никакви последствия за пича, нищо че пише че е виновен в експертизите и от следствието (все пак е България). И сега водя второ дело вече срещу него. Гледаха го на 8 декември, но случайно в един ден неговият адвокат, този на Алианц и един от свидетелите му бяха на дела в София. Изведнъж и жена му се оказа очевидец на катастрофата, но като видяла удара и се прибрала за два часа и след това слязла да види дали всички са добре. Просто щях да падна от смях!!! Надявам се на 27 януари да има развръзка вече и да се явят неговите хора. Ще пиша какво ще стане!
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  10. #40
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Моя адвокат,каза да не се притеснявам, че ще си взема парите. Ще видим, но съм се зарекъл да не се отказвам!
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  11. #41
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    Моя адвокат,каза да не се притеснявам, че ще си взема парите. Ще видим, но съм се зарекъл да не се отказвам!
    Искренно се надявам да спечелиш това дело срещу скапаната ни система! С теб сме! И ако има с нещо да помогнем, ще сме насреща!

    Успех!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #42
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Освен да запиша някой от вас като очевидец друго не се сещам
    Благодаря все пак!
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    Моя адвокат,каза да не се притеснявам, че ще си взема парите. Ще видим, но съм се зарекъл да не се отказвам!
    + Ще си платят и лихвите.

  14. #44
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Аз май бях там с детето и жена ми, и видях как се включии те удари, нищо че сме във Варна, имам някакъв спомен смътен, че без мигач без нищо те халоса...
    Сериозно защо, не си намериш няколко свидетеля от форума, може да сте карали в колона няколко приятели и ти да си бил пилотната кола, и така да станете 10-тина свидетеля изведнъж..
    п.с.
    Ах как се надявам скоро да съм на Терминал 2,
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  15. #45
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Колеги малко развитие по темата, както съм обещал!
    От 10,02 има решение на районен съд Плевен в моя полза, което отсъжда ответникът да ми изплати 2600 лева+лихва за забавяне, както и разноските по делото. Оттук насетне чакам да мине срокът за обжалване на делото и да видим как,по дяволите, ще си взема парите от този господин! Засега е това, ако има нещо ново ще споделя!
    И все пак има някаква надежда за тая държава
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •