Results 1 to 10 of 10

Thread: 145 1.4 16в 00 на 90к км мнение за газ!?

  1. #1
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default 145 1.4 16в 00 на 90к км мнение за газ!?

    Здравейте! Порових се в раздела за газ...и тъй като колата (145 1.4) в градско разбрах, че гори около 11/100 реших да сложа газ. инжекцион.
    Спрял съм се на Easy GAS. Като монтажа ще е при Илия в Бургас най-вероятно. Бих искал някой с такъв или по-добър инжекцион да даде мнение и препоръки
    Колата е супер запазена и я вземам от познат, който я вкара преди 2 години и пробега от него в БГ е 4к км. Оборотите не мърдат. Мотора е перфектен... и това малко ме спира да ходя да слагам газ, че почти винаги има странични ефекти. Обаче с тая цена на карера 95 ... 2.42 последно заредих. Ае нема нужда!

  2. #2
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Това Easy gas не бяха ли тея фобоси бьлгарските при Илия
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  3. #3
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default

    да фобос-а с турския нивомер. Имам приятел който е слагал такова и е доволен. Почти 100% ще сложа това май. Приказвах с няколко човека с алфи извън форума с други ГИ и при високите обороти имат проблеми.

  4. #4

    Default

    Илия е твоя човек, няма да съжаляваш.

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by tigur View Post
    да фобос-а с турския нивомер. Имам приятел който е слагал такова и е доволен. Почти 100% ще сложа това май. Приказвах с няколко човека с алфи извън форума с други ГИ и при високите обороти имат проблеми.
    Само за идеята ,преди да ти монтират каквато и да е система ,накараи хората от сервиз да замерят "инжекторното" време на ниски обороти на някоя бензинова дюза!!! После ги питаи дали и газовите ще могат да покрият това време!!!
    Преди да монтирам моя инжекцион доста изчетох!!
    Ако Времето на газовите е по-голямо ,няма да заработи на 100% системата
    А това ,че неискат да вървят на високи обороти е само до настроика... Аз си се развъртам до 7300 без проблеми
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Само за идеята ,преди да ти монтират каквато и да е система ,накараи хората от сервиз да замерят "инжекторното" време на ниски обороти на някоя бензинова дюза!!! После ги питаи дали и газовите ще могат да покрият това време!!!
    Преди да монтирам моя инжекцион доста изчетох!!
    Ако Времето на газовите е по-голямо ,няма да заработи на 100% системата
    А това ,че неискат да вървят на високи обороти е само до настроика... Аз си се развъртам до 7300 без проблеми
    Няма да има нужда да му мерят нищо, дюзите които ще му сложи са по-бързи от бензиновите, тоест ще имат нужния дебит, Илия знае какво прави. Ако има нужда от демонстрация как върви Алфа с ТС на газ вече над 45000км, да ми се обади.
    Last edited by Доко; 19-02-2011 at 21:33.

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз съм с фобос от Илия и също съм доволен проблеми няма. От време на време се налага някоя донастройка но човека ги прави за минути и гаранционно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default

    Благодаря за мненията. Аз исках от някой с този мотор да разбера как седят нещата, а също още някой с easy gas но май са малко монтирани такива системи.
    Утре ще мина през Илия сигурно да си запазя ден за монтаж а мнения ще градя след това сам както се видя.

    Готово Вече сме само газови автомобили в подписа за сега от 145цата нямам особени впечатления. Скоро ще имам... само да се разтопи този сняг. Монтажа е образцов както винаги. Дано нямам проблем занапред, че ТС работеше перфектно. За сега няма клатене на оборотите...

    Засечен и разхода... 11/100 смесен разход, извънградско я изпънах до 180 няколко пъти, градското между 40 и 80 км/ч ... това е разхода ми с термостат който е чао извън града едвам седи на ... 68 градуса май, точно преди 70. Смятам тази седмица да го сменя и да видим разликите. Първи впечатления, много добри
    Last edited by tigur; 28-02-2011 at 20:25. Reason: допълване на поста
    145 1.4 16v '00 малката 156 2.0 '00 гоуемата

  9. #9
    ВНИМАНИЕ!МЛАД СЪСТЕЗАТЕЛ! FEMINEMA's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София/ Младост
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by tigur View Post
    Благодаря за мненията. Аз исках от някой с този мотор да разбера как седят нещата, а също още някой с easy gas но май са малко монтирани такива системи.
    Утре ще мина през Илия сигурно да си запазя ден за монтаж а мнения ще градя след това сам както се видя.

    Готово Вече сме само газови автомобили в подписа за сега от 145цата нямам особени впечатления. Скоро ще имам... само да се разтопи този сняг. Монтажа е образцов както винаги. Дано нямам проблем занапред, че ТС работеше перфектно. За сега няма клатене на оборотите...

    Засечен и разхода... 11/100 смесен разход, извънградско я изпънах до 180 няколко пъти, градското между 40 и 80 км/ч ... това е разхода ми с термостат който е чао извън града едвам седи на ... 68 градуса май, точно преди 70. Смятам тази седмица да го сменя и да видим разликите. Първи впечатления, много добри
    Колега, понеже си взех същото возило и имам същият проблем с недостига на пари за гориво, ако може да те попитам колко ти излезе цялата гореспомената екстра?

  10. #10
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by FEMINEMA View Post
    Колега, понеже си взех същото возило и имам същият проблем с недостига на пари за гориво, ако може да те попитам колко ти излезе цялата гореспомената екстра?

    950 лева Easy Gas. Смених си термостата, моя е бил направо счупен. Двигателя ми е отличен, разход сега.. 20 литра гас ОМВ вече съм на 200 км и има още... Успех, не се замисляй слагай инжекциона и си свиркай.
    145 1.4 16v '00 малката 156 2.0 '00 гоуемата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •