Results 1 to 13 of 13

Thread: Смяна на Air Bag и изтриване на грешка къде ?

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default Смяна на Air Bag и изтриване на грешка къде ?

    Става въпрос за Citroen C2 със страничен удар и еър бега който е в седалката е гръмнал. Купен е друг здрав еър бег и е сменен и патрона в колана, сега остава да се изчисти грешката от ECU-то контролиращо възглавниците. Някой ще даде ли съвет къде могат да ми помогнат. За предпочитане в района около Пазарджик- Пловдив.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Записал краш дата модул не се трие току така. Трябва да се разпои процесора и да се препрограмира с чист софтуер на външен програматор. Ако не намериш кой да го направи обади ми се, ще ми пратиш модула и ще го оправим.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Записал краш дата модул не се трие току така. Трябва да се разпои процесора и да се препрограмира с чист софтуер на външен програматор. Ако не намериш кой да го направи обади ми се, ще ми пратиш модула и ще го оправим.
    това си намирисва на манипулативна лъжа

    към колегата пуснал темата не е лошо да провериш и смениш и датчика за lateral airbag-a
    Last edited by голямата риба; 21-02-2011 at 02:31.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нещо набеждаваш без да разбираш за какво става въпрос ми се струва. Задейства ли централата възглавница с диагностика няма да се изтрие грешка. Вземи прочети малко и тогава набеждавай! CRASH DATA!!!

    C2-ката е с Temic централа 9649003580 или 9660855180 съответно с Моторола 68HC912B32 и 95160 еепром. Може да има и други де (такива съм срещал аз). Има ли удар, пише краша и само с външно наливане на вирджин дъмп. Друг вариант няма.

    Едит: Колегата все пак да каже диагностиката какво казва.
    Last edited by oem; 22-02-2011 at 14:16.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    ще ти го напиша така:
    ако ти направиш тази манипулация, и дадеш на колегата сертификат който удостоверява, че този модул ще функционира правилно и поемеш отговорност за последващи инциденти, лично аз ще ти платя ремонта и колегата ще му излезне без пари

    а защо пък изобщо не трябва да се прави описната от теб процедура в случая на колегата ще трябва ти да попрочетеш

  6. #6
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    леле стана ми интересно

    Номера е 9660855180

    Искам възглавниците да работят. Не само да спре лампата.

    Този датчик който казахте (акселерометъра) къде се намира и как изглежда ?


    Иначе на таблото си изписва Passenger Air bag faulty / Seatbelt faulty (пише го в съкратен вид PBag/S.belt Faulty или нещо такова )
    Last edited by The_Game; 26-02-2011 at 01:14.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако искаш да ти заработи всичко както трябва писал съм ти на скайпа. Обади ми се там. Ще ти помогна. Правил съм вече 2, 3 такива модула.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Unhappy ще кажа нешо от личен опит

    имах алфа ромео 145 98 тс
    колата имаше лек инцидент и се беше отворил предния аербег ,след това брат ми ми намери нов аербег сложи го и кажа че свети постоянно на таблото и дава грешка .......

    с една дума има нов сложен сварзан и всичко е ок , но на таблото светеше постоянно ,................

    Направих с колата челно ПТП с скорост на 130км/ч да не казвам точно колко е .......

    при птп то АЕРБЕГА се отвори нормално при положение че даваше грешка на таплото това е от личен опит
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  9. #9

    Default

    датчика се намира обикновенно в колонката около колана
    след замяната му има вероятност лампата и сама да изгасне, ако не ти трябва диагностика просто да изтрие грешката за отварян страничен еърбег
    дори и официален представител, ще ти вземе не повече от 50 лева за диагностика

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какво имаш предвид този датчик? Какъв да е проблема там? Oт удара да е счупен ли какво? Не се заяждам. Питам човешки какво имаш предвид.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    в Гърция съм в Гърция съм
    утре със снимки

  12. #12
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    ДА ползвам на колега темата,зашото днес при сваляне на километража без каквито и да е интервенции върху него и при обратното монтиране ми светна лампата която изобразява детското столче на седалаката (преди само премигваше като дам на контакт правеше чек)от свалянето възможно ли е да записало грешка?
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Записало е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •