Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: разход на масло,смяна на верига,ръчна спирачка

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by outsider
    И така момчета от дотук написаното какъв е крайния отговор на въпроса ми или нищо конкретно?
    такава е цената да караш 155- и аз я имам и имам същите твои проблеми +разкрачен заден мост и паднало лаково покритие на предния капак - всъщност на баща ми и като смятахме колко пари трябва да се дадат........................................
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  2. #17

    Default

    Еми мойта е на 290к и веригата е леко шумна, но не виждам смисъл да я сменям (по-точно двете като тръгнеш да сменяш).
    Иначе по твоя въпрос:

    Quote Originally Posted by Venci
    Като махнеш капака на клапаните и като хванеш веригата отгоре по средата между двата вала колко "играе нагоре-надолу" ? Потракването по-скоро е от малката верига. За да смениш нея трябва да се махне ангренажния капак, а преди него главата и ремъчната шайба на коляновия вал . Да продължавам ли? Сигурен ли си, че клапаните са ти с правилни хлабини
    Като дойде от Италия работеше като дизел при мен... оказа се хлабината на клапаните.

    Такова потракване каквото описваш или си мисля за него го има и при мен, а и не само, май на почти всички 155 съм го чувал. То е през няколко секунди на празен ход и се отличава от всички други шумове, но това не може да се опише по форума, нито пък някой да ти каже от какво е, докато не се види. Аз все още не знам от какво се получава, има много причини ... ако се влоши много ще се разбере
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #18
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    тракането вероятно е от клапаните, но иначе майстора ти е прав за пробега и веригата... то не вреди да я смениш освен на джоба. а разхода на масло е много относителна величина. по вероятно е да си изтича - от капачката за наливане, от вариатора, от тапите на валовете, от пробката на картера и най вече от семеринга на маховика - това са засечените от мен течове. виж свещите дали са омаслени и провери от щеката за проверка на маслото дали подухва, а за ръчната да чукам на дърво - нямам представа
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    по вероятно е да си изтича - от капачката за наливане, от вариатора, от тапите на валовете, от пробката на картера и най вече от семеринга на маховика - това са засечените от мен течове.
    то ако бяха засечени само то теб добре
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    За веригата - първо пробвай с натягане.
    За ръчната - вземи си 2-ра употреба от италянеца.
    За разхода на масло - както са написали по-горе в рамките на нормалното е 100гр./1000км., но може и по-малко, както и повече. Ако ти харчи 200-250гр./1000км не се притеснявай, защото може и да е от самото масло. Слагай и читаво и си я карай спокойно

  6. #21
    започва да се пристрастява outsider's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    39

    Default

    момчета благодаря за съетите и мненията ви.така или иначе колата трябва да се попритяга .все пак е вече на 12 години .Относно маслото при мен се получава така че ако карам спокойно разхода на масло е нормален,но аз май обичам да режа и тогава забелязвам че гори масло повече от нормално.Карам със SELENIA точно каквото си дават по табелката на предниа капак
    ALFA ROMEO 156 2,O TS 2000
    PONTIAC GRAND PRIX-GXP 5,3 V8 340hp,2008
    CHEVROLET SILVERADO 2500 HD-6,0/V8 360 HP,2006
    http://www.youtube.com/watch?v=uEcZH...&feature=g-upl

  7. #22
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Относно тракането - и аз се бях пищисал, защото на бензиностанцията, като кажа V-power, винаги ме питаха - дизел ли???
    Карах я на майстор да ми измери хлабините на клапаните - всичко 6 - като по книжка. Обаче тракането пак си го има. А и самата верига си потраква, та човек трябва да е много опитен за да разбере откъде точно идва шума... Моя майстор преслуша двигателя ми със стетоскоп . Мен ме напуши на смях, но човека си беше съвсем сериозен .
    А за разхода на масло - те, колегите са ти казали... Зависи от маслото, зависи от състоянието на смеринги, уплътнения, зависи как я караш, зависи и кой сезон сме... Абе само причини да търсиш
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #23
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    шансът селенията да е менте е голям
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #24

    Default

    Хора верно ли в ТИН водачите за задните апрати са по 8лв за брой, днеска в един магазин във Варна ми казаха 110лв за комплекта ?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #25

    Default

    Днеска звънях в няколко магазина в София и

    бул. "Ал. Стамболийски" 155
    тел./факс: 920 01 81

    тук ги имаха за по 7лв на брой. Надявам се да ми пратят каквото трябва. А в ТиН като се обаждах преди седмица ми казаха, че ще получат септември, но не съм питал за цена там.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  11. #26
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Хора верно ли в ТИН водачите за задните апрати са по 8лв за брой, днеска в един магазин във Варна ми казаха 110лв за комплекта ?
    Аз купувах оригинални за 39.50лв комплект за предните,каква е тая цена 110лв
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •