Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 89

Thread: VDC, SRS i ABS

  1. #61
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Според мен не ти трябва да гледаш толкова лампата,много е просто,според мен като се движиш направо,няма как да се активира ВДЦ-то,а само АСР.Ако вече колата е в завой и усетиш че поднася,и започне да мига лампата и колата да издава странни звуци/ужасяващо тропане откъм окачване и спирачки/ значи се е активирало ВДЦ-то.
    Точно така, само да допълня, че като си в завой без да си натиснал педала на газта и почне да мига значи със сигорност е VDC (става вапрос когато поднася, инече има нещо нередно), а относно индикацията на лампата и вдвата случая мига, самоче когато се задейства системата за контрол на приплъзването светването/изгасването ми се струва че е с по-бавно, а когато е VDC ми се струва че мига по-бързо. Не твърдя че е вярно, затова написъх "че ми се струва", все пак когато поднася колата последното нещо което ми мминава през главата е да гледам как мига индикацията на таблото, но обещавам нека да падне сняг, че ще си поиграя и ще пиша дали със сигорност е вярно.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, да съживя малко тази тема.
    Днес както си карах изведнъж светнаха всички лампи на vdc,abs,srs и през интервал от 3-4сек се включва и лампата за ръчна спирачка(премигва - течност има а ръчната не е дръпната). Вбесих се отидох до италианеца ама днес диагностика не работи. Отидох в другия сервиз при трудовото - там пък имали санитарен полуден. Накрая се обадих на моите познати и те казаха да отида да я погледнат. Включиха диагностиката и се оказа че немогат да се свържат със централата - пича каза че е умряла - свалихме я само нея без да сваляме друго. Към 18ч ми каза да ида да я сложим. Отидох и я сложихме включихме отново диагностиката и този път влезна вътре каза че има грешка за заден ляв датчик. Изтри грешката рестартира и всичко изгасна. Отидох да направя едно кръгче и още на 30-ия метър отново светнаха всички. Пича ме помоли утре към 9ч да му се обадя за да свалим задно ляво колело и да прегледаме какво става там. Ако някой има идеи да ги споделя, а аз ще пиша при развитие на нещата.
    Last edited by danchev63; 11-08-2012 at 20:29.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #63
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Колеги, да съживя малко тази тема.
    Днес както си карах изведнъж светнаха всички лампи на vdc,abs,srs и през интервал от 3-4сек се включва и лампата за ръчна спирачка(премигва - течност има а ръчната не е дръпната). Вбесих се отидох до италианеца ама днес диагностика не работи. Отидох в другия сервиз при трудовото - там пък имали санитарен полуден. Накрая се обадих на моите познати и те казаха да отида да я погледнат. Включиха диагностиката и се оказа че немогат да се свържат със централата - пича каза че е умряла - свалихме я само нея без да сваляме друго. Към 18ч ми каза да ида да я сложим. Отидох и я сложихме включихме отново диагностиката и този път влезна вътре каза че има грешка за заден ляв датчик. Изтри грешката рестартира и всичко изгасна. Отидох да направя едно кръгче и още на 30-ия метър отново светнаха всички. Пича ме помоли утре към 9ч да му се обадя за да свалим задно ляво колело и да прегледаме какво става там. Ако някой има идеи да ги споделя, а аз ще пиша при развитие на нещата.
    Ми те в правилна посока са тръгнали момчетата....
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги за сега проблема е решен. Механично почистихме заден ляв датчик имах спирт и с него го измих. Нещата си останаха същите, обаче имах едно обикаляне с колата около 3-4км. и като се върнах да продължим всички лампи изгаснаха. Влезнахме с диагностиката и имаше само една грешка - заден ляв датчик дава грешни данни - изчистихме я пак и вече няма проблеми (поне за сега). Притеснява ме само факта че като тествам ABS(рязко спиране) предна дясна свири(приплъзва), а ABS се чува че работи(педала ми рита крака). Мисля утре да се консултирам да не е някоя друга повреда.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #65

    Default

    Здравейте колеги и аз имам някакъв странен проблем свързан с тези системи и той е следния: понякога, когато изкачвам или спускам наклон в завой дори при сравнително бавна скорост ми пресветва лампата за esp и ми блокира задните колела за секунда, а другото което ми е интересно когато подам рязко газ и ми превъртят гумите светват лампите на таблото за abs esp и ръчната, след като загася колата и я запаля отново всичко е ок. Предполагам има някакъв проблем в тази VDC централа и евентуално какви са решенията?

  6. #66

    Default VDC,SRS,i ABS

    При натискане на бутона пред скоростният лост един път изключва ASR При натискане и задържане изключва VDC.И двете системи могат да се изключват по отделно

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by asi View Post
    При натискане на бутона пред скоростният лост един път изключва ASR При натискане и задържане изключва VDC.И двете системи могат да се изключват по отделно
    Сигурен ли си в това? Защото например за 156 изрично пише, че VDC не може да се изключи. Или това е особеност за 166?

  8. #68
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Exclamation

    Здравейте колеги,
    имам питане, ABS от 156 става ли на мойта колесница.
    Преди два дни ми светнаха всички лампи - VDC, ABS и ръчна спирачка. Качих я на диагностика и излезна грешка "клапан на abs". Няколко пъти я трихме и тя отново се появява. Днес отидох на майстор и диагнозата е , " неможе да се оправи намери друг модул да сложим" . Та племенника има abs от АР156, но незнам дали са взаимо заменяеми. Ако не са има ли модификации от АР166 или която и да сложа ще действа.
    Е чакам мнения. Благодаря.
    П.П Кажете и ориентировъчни цени за купуване.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Хайде бе колеги, няма ли кой да помогне.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #70
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Привет, знам само, че ABS без VDC не е добре да се слага на кола, която има VDC. Тази 156 има ли VDC. Иначе и аз имам леки драми с този ABS, но при мен не записва грешки. Задно ляво колело блокира при сериозно спиране, докато на другите три си работи. Чакам ред за диагностика и ще споделям. Успех и чакам с интерес и при теб развитие.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  11. #71
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Дай номер на твоя модул и ще погледна дали имам точно такъв.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Дай номер на твоя модул и ще погледна дали имам точно такъв.
    Колега нямам. Не е свален от колата. Питах майстора но той каза че не е гледал за номер. Колата и сега я ползвам без ABS - светят си лампите - VDC, ABS и ръчна спирачка, а и бутона за ASR (бях го пропуснал предния път). Колата си върви нормално, но без тези системи.
    П.П Ако е на лесно и видно място мога да опитам да го видя.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  13. #73

    Default

    Човека дето ти прави диагностика може да види номер,производител и какво ли още не.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Човека дето ти прави диагностика може да види номер,производител и какво ли още не.
    Благодаря колега, за тази насока. Още утре ще го закачим пак на диагностика за да видим какво пише там.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  15. #75
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Така, закачих я на диагностика и излезе това :
    Bosh 5.7 VDC ; Iso код : 25868F808F
    Друго не намерихме като информация. Доколкото разбрах програмата е Делфи - 2
    Ако това върши работа?
    Иначе трябва да се разглабя , че не видях никъде на удобно място табелка или някъкъв друг надпис.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •