Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 89 of 89

Thread: VDC, SRS i ABS

  1. #76
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Я да питам тук един въпрос, който ме тормози чат-пат за ASR-а.
    Когато карам на сняг и колата пробоксува (по магистрала ми се случва миналата година), лампата в таблото светва за секунди, газта "отказва" за "дава", докато колата се стабилизира, после лампата си гасне и газта отново е готова за "даване". Тия дни на мокър път се случва да пробоксува на втора и дори на трета скорост (по разни светофари), лампата в таблото примигва, не усещам газта да "отказва" и си продължавам без проблеми. Дотук добре, мисля, че така е нормално. Обаче тук идва третия случай, който вече мисля, че не е нормален.
    Като излизам от махалата завивам през кръстовище под наклон и с павета, та се случва и на сухо време да пробоксува при тръгвани, или от първа на втора. Е, тогава светва лампата ASR в таблото и не гасне, докато не изгася колата. Върви си нормално, но си свети. Опитвал съм да изключа и включа от копчето зад скоростния лост, но няма промяна - свети си. Според мен това не е нормално.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз мисля, че не е нормално.

    Направи диагностика на ABS - а когато е светнала лампата и преди да загасиш мотора. Може да прекъсва някой сензор на колело при напълно навит волан, за което би трябвало да се запише грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Ще пробвам тия дни. Оня ден си свалих нова (4.5 май) версия на MES.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #79
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Та по моя въпрос има ли някой да помогне. Вършат ли работа тези данни за ABS-а ми , да се локализира и намери.
    Знае ли някой какви пари ориентировъчно може да струва. Благодаря.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #80

    Default

    В тоя конкретен случай или гумите не са подходящи, или не са качествени като шарка/грайфер и консистенция на гумата(ако са нови) или са вече изпечени/състарени.

    При мен беше нещо подобно с едни нокиан zline на 3.5 години летни, карах ги до 5.5 години и макар да имаха над 4 ММ грайфер ги бракувах - последно по едни широки и дълги завои май месец 2017г. -по пътя между Юндола и Симитли като се развети и не изгасна 3 дни, макар че шофирай още 200 км след тези завои без да спирам по почти прав път.

    В момента в който ги смених с чисто нови гуми не е светнал абс-а нито BDC или Хил холдър, а зимата минавах 2 пъти Батак- Доспат с покрит със сняг път при -2 и на връщане -4 градуса под нулата, макар че гумата по европейска класификация се води лятна, а по щатска всесезонна.

    Според мен ти е от гумите.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #81
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Та по моя въпрос има ли някой да помогне. Вършат ли работа тези данни за ABS-а ми , да се локализира и намери.
    Знае ли някой какви пари ориентировъчно може да струва. Благодаря.
    Здравей, не мисля, че е проблем да се намери такъв. Наскоро търсих за моята и ми казаха от сервиза, че просто трябва да е такъв от 166 с VDC. Пиши на колегата от форума Scrapera. Tой имаше. И аз имам, но си го пазя докато не се уверя, че няма да ми потрябва. За краен случай да знаеш.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #82
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Здравей, колега, заслушвал ли си се за някакви неестествени звуци в движение? На мен ми се случи след едни големи дъждове да свети аср при продължително шофиране и след известно време открих, че е от апаратите. Не се връщаха хубаво и като се трият накладките в диска се събират грешки явно. В моя случай имаше леко свирене и само при докосване на педала на спирачката спираше.
    166 2.4 JTD

  8. #83
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Така до момента ситуацията :
    Пуснах на лично запитване към 164 td - още не ми е отговорил, и scrapera- той каза че няма за мен . и още че става само от 150 коньова между 2002 и 2003год. , защото те били с VDC.
    Очаквам други оферти но моля да ми кажете порядък на пари за закупуване. Никой не споделя за цена.
    Ще опитам да пусна заявка в раздел купува , но мисля, че трудно ще се намери защото не са много разпространени явно у нас.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #84
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    ... и още че става само от 150 коньова между 2002 и 2003год. , защото те били с VDC.
    Явно не всички. Моята е 2002г. 150к.с. и е само с АВС.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #85
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Явно не всички. Моята е 2002г. 150к.с. и е само с АВС.
    E как така?

    Я да питам тук един въпрос, който ме тормози чат-пат за ASR-а.
    Когато карам на сняг и колата пробоксува (по магистрала ми се случва миналата година), лампата в таблото светва за секунди, газта "отказва" за "дава", докато колата се стабилизира, после лампата си гасне и газта отново е готова за "даване". Тия дни на мокър път се случва да пробоксува на втора и дори на трета скорост (по разни светофари), лампата в таблото примигва, не усещам газта да "отказва" и си продължавам без проблеми. Дотук добре, мисля, че така е нормално. Обаче тук идва третия случай, който вече мисля, че не е нормален.
    Като излизам от махалата завивам през кръстовище под наклон и с павета, та се случва и на сухо време да пробоксува при тръгвани, или от първа на втора. Е, тогава светва лампата ASR в таблото и не гасне, докато не изгася колата. Върви си нормално, но си свети. Опитвал съм да изключа и включа от копчето зад скоростния лост, но няма промяна - свети си. Според мен това не е нормално.
    Светкат ти лампи, иначе викаш, само с ABS е колата. Сам си противоречиш. Ако е само с ABS никакви лампи няма да ти премигват.
    Това, че всяка 150-ка, произведена съответно в краят на 2002г, или началото на 2003г, има VDC/ASR, заявявам като човек, който кара 18-тата си на брой 166-ца.
    При 136/140к.с базово е с ABS.
    Last edited by Scrapera; 03-11-2019 at 22:37.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #86
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    E как така?



    Светкат ти лампи, иначе викаш, само с ABS е колата. Сам си противоречиш. Ако е само с ABS никакви лампи няма да ти премигват.
    Това, че всяка 150-ка, произведена съответно в краят на 2002г, или началото на 2003г, има VDC/ASR, заявявам като човек, който кара 18-тата си на брой 166-ца.
    При 136/140к.с базово е с ABS.

    Грешка. Имах предвид, че е без VDC. Иначе, да, има ASR. Има бутон за изключване на ASR. Днес на мокър асфалт пробвах и пробоксувах, лампата в таблото присветна и си изгасна. Не ми спира газта.
    П. П. Сега като гледам как си го написал VDC\ASR да не би да е една система, а аз и това да не знам.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #87
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=BcEI-cyd80g
    Скоростта е около 130км/ч

    ASR е система за подпомагане на потеглянето, против пробоксуване.
    Можеш да я изключиш с натискане на бутончето и вече няма да ти връща газта, или да бие спирачки на предни колела, при пробоксуване.
    VDC не можеш да изключиш никога. Дори да си цъкнал бутончето, винаги при поднасяне ще бие спирачки на задните колела, като на клипа.
    На 159 VDC се изключа със задържане на бутончето ASR. На 166 дори със задържане, VDC винаги остава.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #88
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Благодаря на всички които се отзоваха на молбата ми. Както се оказва моята ABS с VDC не е много разпространена и сигурно трудно ще намеря такава.
    Е за сега си карам със светещи лампи и без системите. Ако някой реши да да се престраши и да ме улесни в калкулирането на ремонта , моля да сподели на лична цената. Предполагам, че всички се притесняват да споделят публично някаква сума за закупуване на такава централа.
    Ако пък на някой му попадне такава моля да ме уведоми също - при желание разбира се.
    Още веднъж благодаря на отзовалите се.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  14. #89
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Я да питам тук един въпрос, който ме тормози чат-пат за ASR-а.
    Когато карам на сняг и колата пробоксува (по магистрала ми се случва миналата година), лампата в таблото светва за секунди, газта "отказва" за "дава", докато колата се стабилизира, после лампата си гасне и газта отново е готова за "даване". Тия дни на мокър път се случва да пробоксува на втора и дори на трета скорост (по разни светофари), лампата в таблото примигва, не усещам газта да "отказва" и си продължавам без проблеми. Дотук добре, мисля, че така е нормално. Обаче тук идва третия случай, който вече мисля, че не е нормален.
    Като излизам от махалата завивам през кръстовище под наклон и с павета, та се случва и на сухо време да пробоксува при тръгвани, или от първа на втора. Е, тогава светва лампата ASR в таблото и не гасне, докато не изгася колата. Върви си нормално, но си свети. Опитвал съм да изключа и включа от копчето зад скоростния лост, но няма промяна - свети си. Според мен това не е нормално.
    Така. Днес тъкмо бях тръгнал при майстора, е така на раздумка и лампата светна на излизане от махалата. Пристигнах в сервиза, той пусна една диагностика докато двигателя работи и прочете грешката - сензор за ъгъла на завиване на волана. Изчисти грешката повъртя волана насам - натам няколко пъти и.. това е. Сега не свети, ще следя за напред кога пак ще светне.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •