Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 95

Thread: 155 vs 156 - мнения от първо лице ...

  1. #61
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    То понеже 155 и 75 не са различни коли. Еми естествено, че са различни, но са най-близките, които бихме могли да сравняваме. И все пак казват, че освен окачването и външните ламарини 156 като основа си била чисто пунто с леки доработки - не е радикално нов автомобил.

    Влязох да напиша нещо друго, исках да споделя, че на 155цата по добре се разгръщаше мощността на първа скорост, може би защото беше 1.8, а сега с 2.0 16в първа е почти неизползваема. Само върти и не може да зацепи. Но явно допълнителните коне си казват думата. Не знам на 155 2.0 Супер дали е така?
    не беше ли Типо все пак 156-цата...
    Че за пунто малко голяма ми ми идва...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #62
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе .. пуснете я тази тема и в 156/147 раздела .. ще бъде коренно различна. И що хора дето не са имали допир за повече от няколко километра със 156 се изказват относно колко по-лоша е от 155 ? еле пък за 166 !
    Last edited by DiStefano; 06-04-2011 at 22:47.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Абе .. пуснете я тази тема и в 156/147 раздела .. ще бъде коренно различна. И що хора дето не са имали допир за повече от няколко километра със 156 се изказват относно колко по-лоша е от 155 ? еле пък за 166 !
    Ти пък що им се връзваш на ''Легендарните''. Се едно 55цата не е Темпра с лупи Не са лоши момчета но от скърцането в купето на 155ците им е изкривен мирогледа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #64
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ти пък що им се връзваш на ''Легендарните''. Се едно 55цата не е Темпра с лупи Не са лоши момчета но от скърцането в купето на 155ците им е изкривен мирогледа.
    за тва се слага Убава музика . И по принцип, това с пластмасите си е факт, ама с музиката и време спира дори да ти прави впечетление .

    Пък за Tемпрата, държа да отбележа, че САМО купето е същото като форма (купето корпус), но е на "светлинни години" като качество. (говоря специално за "Супер" модела).

    Това пластмаса, тва материал, тва ламарина ... няма нищо общо!

    Скоро ще ви постна снимка на купе от 155 "супер" , държан почти 2 години голо , тва вода тва сняг пада по него и грам ръжда няма по купето или пода (отгоре И отдолу), има ръжда точно там където е било блъснато и никъде друга де. Такова чудо при Темпра няма Така, че да не ви лъжат приликите.

    Иначе по темата, ние тук (гетото на 155 ), не се опитваме да "оплюваме" 156 или 166 , а да кажем, че 155 си има "тежеста на кантара" колкото до 156 и 166, и тях си ги обичаме, все пак това са си супер доказани Алфа модели .

    Поздрави

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  5. #65
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз ще бъда максимално кратък и ясен...
    Карайте си перфектните не скърцащи, моШни и здрави 156ци ...



    http://www.youtube.com/watch?v=SAOxBt-VcFA


    Pic's by Alex
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image_143.JPG   Image_127.JPG   Image_7.JPG  
    Last edited by VFTI; 06-04-2011 at 23:23.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз ще бъда максимално кратък и ясен...
    Карайте си перфектните не скърцащи, моШни и здрави 156ци ...



    http://www.youtube.com/watch?v=SAOxBt-VcFA


    Pic's by Alex
    е втората снимка кърти..... Що не цунеш така по хаспуха колата

    А за 155 или 156 зависи колко са запазени колите ама кантара клони към 156
    Last edited by Васил Петров; 06-04-2011 at 23:26.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    е втората снимка кърти..... Що не цунеш така по хаспуха колата

    А за 155 или 156 зависи колко са запазени колите ама кантара клони към 156
    Абе що му дават алкохол на това момче бе. Оповръщал е тениската с 55цата. Как ни тъ беше срам бе Венцооооо.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #68
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Абе що му дават алкохол на това момче бе. Оповръщал е тениската с 55цата. Как ни тъ беше срам бе Венцооооо.
    LOL

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #69
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Темата май започва да се обръща на заяждане ... Ако ще отиваме натам - да ви пусна на Милена - да ви каже колко супер готини 56-ци е смачкала по улиците с калпавата си и тропаща 55-ца ... Да не говорим, че самата визия в огледалото на застигащата те 55-ца е (не съвсем) леко притеснителна - за пореден път го изпитах на поредната Пролетна сбирка
    Мисля, че каквото имаше да се казва, се каза достатъчно чудесно и неопровержимо в поста на Wolfy - шапка свалям, човече - наистина добре казано!
    Всеки си харесва колата, спор в това няма (освен ако не я е купил по случайност...). Но за сектата на 155 важи до последната точка това, което Wolfy написа - вярвайте ми, повечето от хората тук имат възможност да си купят и 156, а защо не и 166. Задайте си обаче въпроса защо не са го направили ... задайте си и въпроса защо един колега плака със сълзи, докато неговата 55-ца си тръгна, подкарана от друг ...
    155 е автомобил за особен тип хора - хора, които не се примиряват с масовото и обикновеното по улиците. Хора, които знаят какво искат, и как да го постигнат. Хора, които уважават себеподобните си, и са винаги готови да помогнат със всичко необходимо.
    Вече имаме зад гърба си 2 Национални срещи - доказахме напук на подигравките, че няма по-сплотена група от нас. Бяхме ПЪРВИ и останахме единствени - всичко друго е само имитация. Имаме и две Пролетни сбирки - измислени световни кризи и фалшиви ограничения не ни спират да поддържаме духа на групата. Защото сме важни един за друг, и се ценим.

    Quote Originally Posted by Wolfy
    Когато видя 155 по улицата - лъскава и чиста, ми става едно хубаво на душата и започвам да се оглеждам за надпис Legend 155 или clubalfaromeo.bg...
    Това важи за всеки един от нас, и се надявам надписа "Legend 155" или "Alfa 155 Squadra Corse - Bulgaria" да продължава да ни радва по улиците дъъълго дълго занапред !
    Наздраве на всички писали тук - карайте си колите, радвайте им се, и не гледайте в канчето на другия - да не се изненадате какво има в него
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #70
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ти пък що им се връзваш на ''Легендарните''. Се едно 55цата не е Темпра с лупи Не са лоши момчета но от скърцането в купето на 155ците им е изкривен мирогледа.
    Бе не се връзвам .. то по пътя на логиката тая тема не е нито за раздел 155 нито за 156. А относно кое е легендарно и кое не, в една друга тема Нено беше посочил некои факти за двата модела относно участията им по състезанията.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #71

    Default

    Кви 155-ци сравнявате с 166 хаха голям смях ей хора слезте на земята . Имам 156 Selespeed баща ми кара 166 2.4 JTD и като спра до някоя 155-ца с която и да е от алфите,ми се струва като производство 87 год супер дърво просто няма смисъл за сравнение нито возия, нито двигател да не говорим за комфорт и екстри.Затова има нови модели за да доизкусорят старите и да сложат иновацийте в новите.

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Кви 155-ци сравнявате с 166 хаха голям смях ей хора слезте на земята . Имам 156 Selespeed баща ми кара 166 2.4 JTD и като спра до някоя 155-ца с която и да е от алфите,ми се струва като производство 87 год супер дърво просто няма смисъл за сравнение нито возия, нито двигател да не говорим за комфорт и екстри.Затова има нови модели за да доизкусорят старите и да сложат иновацийте в новите.
    Има хора който им харесва ръбавата форма на 155 (влючително и на мен).Отново казвам че всеки модел си има плюсове и минуси. За мен лично 156sw е красив модел обикновенния не е толко хубав.166 няма какво да се коментира
    Всеки каращ Алфа Ромео какъвто и модел да си е избирал според неговите вкусове е хубав и красив.Но тенденцията в последно време е да се купуват и после да викат колко им била скъпа поддражката и така повечето стават старт от скрапа.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #73
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Разликата е, че нямат прилика.

    Аз също карам и двете и мога да кажа, че това са абсолютно различни коли.
    Имат еднакви мотори....16в......
    искаше ми се да почерпя, но не позна..
    Разликата е, че 155 няма комби (само не ми слагай оная измислена снимка от нета с капака на Дедра
    ...е ще измислим начин да пием по една бира все пак!

    ---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Кви 155-ци сравнявате с 166 хаха голям смях ей хора слезте на земята . Имам 156 Selespeed баща ми кара 166 2.4 JTD и като спра до някоя 155-ца с която и да е от алфите,ми се струва като производство 87 год супер дърво просто няма смисъл за сравнение нито возия, нито двигател да не говорим за комфорт и екстри.Затова има нови модели за да доизкусорят старите и да сложат иновацийте в новите.
    Пази боже сляпо да прогледне..............
    Last edited by Бобби; 07-04-2011 at 15:18.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    [/COLOR]
    Пази боже сляпо да прогледне..............

  15. #75
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Всеки си има мнение. За мен лично 155 е много по-красива от 156 ииии всъщност не мога да се сетя за кола, която толкова много да ми харесва...Ужаааснооо е красива... Така че това е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО.

    Мнението по въпроса пак ще го изразя с линкове:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...postcount=1185

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...postcount=4381

    http://www.youtube.com/watch?v=Y6-aeTLZvYY

    http://www.youtube.com/watch?v=wbbHRu90QE8

    Днес..25.12.10г 14.00часа..необичайно топло...излизам навън и виждам една леко мокра тъмносиня 155ца...мммм снегът се топи и слънцето леко се отразява в нея...Джанти суперки надпис 2.0 и звука на тракащи 8клапана...8км.+8км. ляв завой 2ра, 70км. спирачки, пак 2ра газззз 3та...отпускам...бавно десен завой, газ-спирачка... звук на 15" джанти суперки търкащи се в асвалта...аларма, усмивка, поглед...запътване към у нас и включване на комптъра...

    Поздрав за те си знаят кои...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •