Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 95

Thread: 155 vs 156 - мнения от първо лице ...

  1. #46
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Може и не съм пробвал...не споря по този въпрос...сега возил съм се в 156 с обикновено окачване и гуми 15/65/195 лел ужас, отвратително е, все ме хваща в завой страх.
    За по-сигурна след като е по-нова като модел, няма как да не е по-согурна. Вс в катастрофа си е късмет как ще се удариш...Щото приятел с колата на баща си, чисто нова Q7 със скорост 70км я тресна в един трансформатор на сфетовар и имаше последствия за 15к лв!
    Аз се стремя към по-ново и по-ново!
    Спор, то няма как да има, това са два различни автомобила от различни години, драстична разлика. Не е нормално да се сравняват по мое мнение. 155 си има чар, както и 156. За всеки влак пътници.
    Преди преди 28 месеца...исках да си купя една кола, най евтините от модела бяха 23к лв, сега са 13к лв. Всичко в този свят се обезценяваи лощо в това няма, излиза следващ модел с екстри в пъти по-добри. И няма евтини части на кола след 2000г. Но досега когато съм пресъствал на закупуване на части на фиат браво, мерцедес ц220 2002, бмв 320д 2000', ме заболя от сумата, която им искаха...мислех си на ум "ха, нека ми е зле "

    п.с. Минали са две години и 5 месеца откакто имам колата, и все още се обръщам да я погледна и й се радвам.. не ми е омръзнала...но човека е странно животно, винаги иска още и още...по-ново, по-бляскаво, по-запазено, по-красиво, с повече екстри. Поради тази причина при закупуване на следваща кола, мсиля да е в близката година...тази да я запазя в семейството. Просто съм си доволен от нея.
    Аз например не гледам коне хич, едни 150 кс са предостатъчни, за мен е важно състояние на двг., интериор, екстериор.
    Карайте си колите и ги обичайте, щото в тоя свят малко са нещата, които толкова време ще те радват и ще ти носят удовлетвореност!
    Няма нищо лошо в еволюцията, затова ние сме тук сега!
    Last edited by rusiq86; 03-03-2011 at 12:22.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #47
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Прав си, колега, споделям мнението ти. Аз казвам, че НА МЕН ЛИЧНО 155 ми допада повече от 156, а не, че това е универсалната истина. И двата модела имат и предимства, и недостатъци, но все пак са "шофьорски" коли и са направени за удоволствие.
    Все пак аз лично бих си купил 156 само ако е с поне вътрешен фейслифт и задължително ЖТД.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #48
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Кефи ме мн външен фейс, вътрешният ми е отврат. Лично мнение. За жтд съм съгласен, затова и такова имам

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #49
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    155 срещу 156 -разлика няма-и двете са с предно,абе подобие на Голф, ама с багажник,кеф ти на нафта ,кеф ти на бензин,дори може и теглич да им се слага.Но първите собственици за жалост това търсят да ги е-а и съответно това се произвежда.Ако има лев ще направя мойта със задно и трансаксиал ,та ако ще и да оглавя конкурса за селски тунинг. От мен толкоз.

  5. #50
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Тва горното е доста недомислено изказване ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #51
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Тва горното е доста недомислено изказване ...
    Нямате основание колеги да сравнявате двете коли. Нищо общо няма помежду им. Ползата не е за 156 за съжаление.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Нямате основание колеги да сравнявате двете коли. Нищо общо няма помежду им. Ползата не е за 156 за съжаление.



    (тва е за събота вечер)

    ---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Тва горното е доста недомислено изказване ...
    ...то направо не е за коментар даже!
    Last edited by 155_8000rpm; 29-03-2011 at 22:52.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  8. #53
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Разликата м/у двата модела е една....))
    ..другото е еволюция в автомобилостроенето...колкото по ново...по зле))
    Ако някой отгатне разликата има една бира от мен...няколко пъти!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #54
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Хайде и аз да се включа като един от предателите (е, не съвсем )

    Качвам се на 156 - вътре ме чака светлият кожен салон, фейслифт интериор (има си и подлакътник хаха), воланчето с копченцата за управление на СД-то, двата цилиндъра, които са обградили скоростомера и оборотомера... Врътваш ключа, палиш и потегляш... Скоростта... Дали си с 20 или със 120 усещаш само по предметите навън и ако хвърлиш поглед върху километража... Воланът е супер директен и в съчетание с конитата и пружинките "Eibach" усещането е паметно при всяка маневра със скорост над 80км/ч. Слизаш от колата спокоен, пулсът ти е нормален, занижен дори... Качваш се горе и забравяш как си се прибрал...

    Качвам се на 155 - седалката ме обгръща така, както винаги съм искал... Паля колата, шума от двигателя е като музика за ушите ми... Пускам парното на 4, защото останалите степени не работят и потеглям... 2000-3000 оборота, следваща предавка... 3000-4000 - следваща... Колата иска още, иска да я настъпиш, двигателя те подканя - "дай ми още малко, настъпи педала, отвори дросела, позволи ми да дишам". И аз го правя... Моторът пее, вятърът му приглася... Шумът от перката на парното вече е история... Сега сърцето затуптявя по-бързо, сега кръвта кипи! 6000, 6500, натискам съединителя, за да сменя предавката, двигателят ръмжи на свободен ход за секунда и след това продължава да ускорява летящата легенда... Спирам, паркирам с две маневри, излизам от колата и целувам тази жива ламарина... Качвам се горе, адреналинът още го има, след час още си спомням как ускорявам по булеварда...

    Що се отнася до поддръжката... 156 2.4 JTD 150 кс. - за година може да си купиш 155 2.0 ТС 8В... Всеки сам избира, но 155 и 156 са коренно различни автомобили... Аз съм различен човек, когато управлявам едната и другата... Но... В 155 не бих возил жената и детето, защото това е дяволска кола
    Бих ги сравнил с питиета...
    156 е кафето, а 155 е RedBull-а... Имат някакви общи черти в основата си, но са коренно различни - и по визия, и по ефект, и като нужда, и като среда, в която да ги употребяваш... Аз лично през седмицата се движа с комфортната и икономична 156, уикендите се качвам на Легендата и винаги оставам доволен - е, може пластмасите да поскърцват малко, но пък няма досадните горни носачи на 156

    Това е от мен, това са моите усещания...
    Карайте си 155-ците и се грижете за тях!
    Когато видя 155 по улицата - лъскава и чиста, ми става едно хубаво на душата и започвам да се оглеждам за надпис Legend 155 или clubalfaromeo.bg...
    Last edited by Wolfy; 06-04-2011 at 20:05.
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  10. #55
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfy View Post
    Хайде и аз да се включа като един от предателите (е, не съвсем )

    Качвам се на 156 - вътре ме чака светлият кожен салон, фейслифт интериор (има си и подлакътник хаха), воланчето с копченцата за управление на СД-то, двата цилиндъра, които са обградили скоростомера и оборотомера... Врътваш ключа, палиш и потегляш... Скоростта... Дали си с 20 или със 120 усещаш само по предметите навън и ако хвърлиш поглед върху километража... Воланът е супер директен и в съчетание с конитата и пружинките "Eibach" усещането е паметно при всяка маневра със скорост над 80км/ч. Слизаш от колата спокоен, пулсът ти е нормален, занижен дори... Качваш се горе и забравяш как си се прибрал...

    Качвам се на 155 - седалката ме обгръща така, както винаги съм искал... Паля колата, шума от двигателя е като музика за ушите ми... Пускам парното на 4, защото останалите степени не работят и потеглям... 2000-3000 оборота, следваща предавка... 3000-4000 - следваща... Колата иска още, иска да я настъпиш, двигателя те подканя - "дай ми още малко, настъпи педала, отвори дросела, позволи ми да дишам". И аз го правя... Моторът пее, вятърът му приглася... Шумът от перката на парното вече е история... Сега сърцето затуптявя по-бързо, сега кръвта кипи! 6000, 6500, натискам съединителя, за да сменя предавката, двигателят ръмжи на свободен ход за секунда и след това продължава да ускорява летящата легенда... Спирам, паркирам с две маневри, излизам от колата и целувам тази жива ламарина... Качвам се горе, адреналинът още го има, след час още си спомням как ускорявам по булеварда...

    Що се отнася до поддръжката... 156 2.4 JTD 150 кс. - за година може да си купиш 155 2.0 ТС 8В... Всеки сам избира, но 155 и 156 са коренно различни автомобили... Аз съм различен човек, когато управлявам едната и другата... Но... В 155 не бих возил жената и детето, защото това е дяволска кола
    Бих ги сравнил с питиета...
    156 е кафето, а 155 е RedBull-а... Имат някакви общи черти в основата си, но са коренно различни - и по визия, и по ефект, и като нужда, и като среда, в която да ги употребяваш... Аз лично през седмицата се движа с комфортната и икономична 156, уикендите се качвам на Легендата и винаги оставам доволен - е, може пластмасите да поскърцват малко, но пък няма досадните горни носачи на 156

    Това е от мен, това са моите усещания...
    Карайте си 155-ците и се грижете за тях!
    Когато видя 155 по улицата - лъскава и чиста, ми става едно хубаво на душата и започвам да се оглеждам за надпис Legend 155 или clubalfaromeo.bg...


    Ето на това се вика адекватен коментар-без пристрастия.
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  11. #56
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Cool

    Говорите за окачване? Сложете си това окачване и вижте дали няма да взимате завоите с по 30+ КМ повече от преди /и то без да се "шашкате"/ ...
    Да не говорим, че стандарнтно, 155 "Супер" си е с доста стабилно окачване (една идея по-твърди пружини)

    Говорите за шума на 155цата ли? Че аз нарочно заради шума си сложих КН филтър!

    Говорите за сигурност? ... Моля? за сигурност? ето ви този сценарий , влизате в завой със 120 КМ (с вашата 156ца /спортно окачване/ ) и в средата на завоя едно камикадзе с Гоуф или БМВ "баварец" изпреварва и той със 100-120, какво правим ??? а? Тогава и 5 звезди няма да те спасят! ам луд ТИРаджия?
    "Сигурността" е много относително нещо за коментар, ОЩЕ повече на нашите пътища, така, че само едно е сигурно -> "Да пази господ ... и повече акъл и мъдрост както и късмет "

    Говорите за маневреност? Ами тя моята Алфа си е със късата рейка която е 1:1 като маневра със 156цата. В началото ме дразнеше този факт, но му свикнах, а и голям плюс е късата рейка при големи скорости и при дълги разстояния, много малко се налага да се мърда волана.

    Не ме разбирайте погрешно, но и 156цата ме кефи! Даже , ще вмъкна, че аз преди да си зема 155цата, си мислех за 156ца! Обаче нещата така се получиха, че я купих от доста точен човек и мога да ви кажа, че колата си беше супер запазена (Колегата Юлко Иванов от Монтана ) и така стана, че не попаднах в 156 Group.

    Та за човек, който те първа ще купува Алфа (или има по-стара алфа) и се чуди дали да си взима 155 или 156 , аз го бих съветвал да си вземе 156 ! Причината повече се влива във факта, че 155 е просто кандидат-ретро автомобил, на там вече се насочва, а да не говорим, че моторите с 8V или дъртата печка 1.9, 2.5TD вече много по-трудно им се намират части (чийтави), реално което "по-спасява" 16V моторите е че ги има в 156ците и все още се "поддържат"

    И в края само да уточня един факт, звука на мотора на 155 16V е по-зверски от неговия еквивалент на 156 , поради простата причина, че всмукателните колектори на 156 са пластмасови , а тези на 155 са метални! И като сложиш едно КН-че отпреде, и до някъде започва да вади звук подобен на 2.5 V6 ... но само донякъде .

    Поздрави
    Last edited by Tonimir; 06-04-2011 at 20:50.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #57
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    )
    Ако някой отгатне разликата има една бира от мен...няколко пъти!
    Разликата е, че нямат прилика.

    Аз също карам и двете и мога да кажа, че това са абсолютно различни коли.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #58
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Мисля, че Wolfy и tonimeer изчерпаха темата!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #59
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    То понеже 155 и 75 не са различни коли. Еми естествено, че са различни, но са най-близките, които бихме могли да сравняваме. И все пак казват, че освен окачването и външните ламарини 156 като основа си била чисто пунто с леки доработки - не е радикално нов автомобил.

    Влязох да напиша нещо друго, исках да споделя, че на 155цата по добре се разгръщаше мощността на първа скорост, може би защото беше 1.8, а сега с 2.0 16в първа е почти неизползваема. Само върти и не може да зацепи. Но явно допълнителните коне си казват думата. Не знам на 155 2.0 Супер дали е така?
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  15. #60
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Cool

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Само върти и не може да зацепи. Но явно допълнителните коне си казват думата. Не знам на 155 2.0 Супер дали е така?
    По принцип, перфектното потегляне става с добра комбинация от газ и съединител по начин, че гумите да не превъртат.

    Гумите са един много важен фактор също!
    Примерно с едни качествени гуми 16ки (повече площ) с перфектно сцепление и добро потегляне, от първа колата потегля перфектно и плавно.

    Вече с гуми 15ки (зимните ми гуми са 15ки), принципа е същия , но съединителя по се пипа за перфектно стартиране. (все пак площта на гумата е по-малка а и гумата е по-лека)

    всичко е въпрос на баланс и това важи не само при определен модел или мотор , а по принцип

    П.С: И състоянието на съединителя играе роля при стартиране на една кола

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •