Results 1 to 7 of 7

Thread: Отново проблем с парното

  1. #1
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default Отново проблем с парното

    Отново парното отказа да работи на 1-2-3 степен. Колата е 146 1.6 т.с.
    Парното си бачкаше, спрях колата загасих я след около 30-40 мин качвам се паля и парното бачка само на 4 степен. След малко си тръгнаха и ниските степени но пак спряха. Прибрах се напъхах се под жабката и свалих "нещото" с намотките (където беше проблема миналия път - блок за управление май се води), но нищо - всичко си беше както трябва. Монтирах го обратно и отново си тръгнаха ниските степени, но пак от казаха и повече не тръгнаха. Бушоните съм ги гледал десетнайсе пъти всичко си е ок. Ключа за степените(потенциометъра) съм го свалял и разглобявал и проблема е почти невъзможно да е от там. Зад ЦД-то има някакви релета, които помагат явно за отваряне и затваряне на клапата и за климатика (не е климатроник), има ли някаква вероятност да има реле и за 1-2-3 степен и ако има евентуално ако може да ми дадете жокерче. Само на 4та степен не се издържа бученето и на всичкото отгоре ми охлажда двигателя в тия студове.
    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default problem s parnoto

    zdr.kolega I as imam s16tia problem na mene duha samo stodeno i misla 4e motor4eto ne otvarj klapata. Pisal s1m do voruma ,no nikoi ne mi pisa. Vie kazvate 4e ima bo6oni za tam mola pi6i koi sa i kade sa

  3. #3
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Бушоните са там където са всички - долу в ляво до съединителя, има и други релета които са зад ЦД-то, достъпа е като на пасажерското място в краката махнеш капака в ляво А за топлото и студеното клапата е на жило, също и регулатора за духането (крака, горе долу, прозорци). А вече ключа за степените е с кабели и прост механизъм вътре Клапата за въздух вътре/вънка също е на ток.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Управлението топло/студено е различно за колите преди и след вътрешния фейс. Тези преди са с жило. Тези с автоматичен климатик фейс лифт са с моторче.

    Към колегата mdedov:
    Моля прочети правилата на форума и пиши на кирилица занапред.

    Иначе по проблема ти - може да е от много неща, така трудно може да се прецени. Поне дай повече информация за колата - коя година е, има ли климатик и т.н.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    .......
    Иначе по проблема ти - може да е от много неща, така трудно може да се прецени. Поне дай повече информация за колата - коя година е, има ли климатик и т.н.
    Аз съм писал че е с климатик, не с климатроник с вътрешния фейслифт е, клапата топло студено е с жило доколкото си спомням. 97г по средата е колата, май е от последните с барабан отзад.
    Разглобявал съм таблото, почти цялото миналата зима и тогава "коста" ми каза къде е проблема и го оправих и нямам спомен да е имало няква сложнотия ама знае ли човек...

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    Аз съм писал че е с климатик, не с климатроник с вътрешния фейслифт е, клапата топло студено е с жило доколкото си спомням. 97г по средата е колата, май е от последните с барабан отзад.
    Разглобявал съм таблото, почти цялото миналата зима и тогава "коста" ми каза къде е проблема и го оправих и нямам спомен да е имало няква сложнотия ама знае ли човек...
    Въпроса ми беше към mdedov

    Реле за степените няма Може да почнеш да мериш дали идва напрежение до блока при различните степени. Премери и самите резистори, някакви малки стойности са.
    Като последен вариант може да пробваш с друг резисторен блок.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Щом няма релета остав а блока, кофти контакт или скъсан кабел .. Благодарско

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •