Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 139

Thread: Мнение за Алфа 156 Фейслифт 2.4 20V MJet

  1. #76

    Default

    Да, хайде като я измиеш и подготвиш я наснимай, да я видя и аз!
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #77
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Колега, би ли пуснал някакви снимки на колата да знам дали да се разкарвам до София. До Варна отидох вече, но не си заслужаваше особено, дано твоята е така както я описваш.
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да, хайде като я измиеш и подготвиш я наснимай, да я видя и аз!
    Колата на външен вид е добре. Съответно и на снимки ще изглежда добре.
    На пръв поглед се вижда:
    1. Само един ключ, без карти
    2. Пукнато предно стъкло от камъче в долен ляв ъгъл. Също така не е оригиналното.
    3. Много мръсен десен фар от липса на капачка.
    4. Скоростен лост дъвкан от котка (примерно)
    5. Липса на врътка на шофьорската седалка. Съответно стои дупка. Там където трябва да седи подлакътника на другите салони. На този салон може би е за лубалното управление. Не съм го гледал повече.

    Двигател.
    1. Двигателя работи добре, тих без излишни шумове.
    2. Налична си е кората под двигателя.
    3. Малко по-силна вибрация в купето от нормалното. Може като загрее да се "оправи". Също така изцяло скъсана горна щанга за окачването на мотора. Практиката показва, че при смяната й с нова вибрацията се увеличава

    Външен вид - добър без сериозни забележки.
    Предния капак излиза с около 0.5см пред бронята.
    Всички скоби по водни съединения са оригинални. Най-вероятно и радиаторите са си оригинални и не са сменяни. Със сигурност тръбичките на климатика не са сменяни.
    На стъкла е 2003 година.

    Тази автокъща я уважавам, защото съм взимал две хубави коли от там. Имат от време на време и доста хубави и ценни италиански екземпляри. Единствено този път като попитах:
    - Извинете, ще може ли да отворим колата да я погледна от вътре?
    отговор:
    - Е само ще я гледаме ли? Лош, надменен тон.
    Идваше ми да му извадя парите от чантата, където ги носих да я отнеса, ама само с този отговор ме отказа на 70% от намерението ми.
    Останах да я доогледам само, за да напиша след това реално как са нещата с колата и някой извън София ако прецени, че си заслужава да дойде и да си я гледа лично.

    Ако хората от автокъщата четете това знайте, че всеки е потенциален клиент (а още повече, че съм реален) и не трябва да се отнасяте така.

    Общо взето е това.
    Last edited by BO; 18-03-2011 at 00:36.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #78
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  4. #79
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Един жокер и от мен за тази кола. Не съм я гледал, но по снимките тази кола не е ТИ, а с допълнително сложен ТИ салон. Волана не е ТИ и доколкото виждам корите на вратите са плюш. А ТИ-тата нямат подлакътник по принцип.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  5. #80
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    И на мен ми се стори, че не е баш ТИ....ама волана на ТИ-то пък кво му е специалното?!
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #81

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    И на мен ми се стори, че не е баш ТИ....ама волана на ТИ-то пък кво му е специалното?!
    има "захвати" на 2 без 10
    и хоризонталната пречка също е имитация на алуминии

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    И на мен ми се стори, че не е баш ТИ....ама волана на ТИ-то пък кво му е специалното?!
    Ето го
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails !!r0QmdgBW0~$(KGrHqEH-DkEuY-t54vGBLwyvmdblg~~_27.JPG  
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #83
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...990&f1=details
    Някой да има информация?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #84
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    На първо време "Всички екстри" ку*а ми...само от едната проста снимка се вижда, че колата няма фабричен ксенон, иначе е някакво ТИ-че съдейки по джантите....предполагам, че няма и куп други неща, след като няма ксеноните...
    2ро...една снимка на някакъв седан, при положение, че колата е комби и една от трета кола?!
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #85
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...990&f1=details
    Някой да има информация?
    Тя чак във Варна бе батко Някой колега от там да сподели
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #86

    Default

    Колега дай пак линк, че обявата е неактивна.Инъче до скоро във Варна и маше само една Mjet черна със скандални джанти.Ако става въпрос за нея един колега с една 166-ца от Бургас с който скоро се видяхме във Варна каза, че я закарал на пълна диагностика и каза, че двигателя е пълен дроб.нещо на първи и 5-ти цилиндръ, пушела и т.н..не разбирам от двигатели, но колегата тогава ми се обоснова.Каза, че ходовата част само била ок.
    Ако става въпрос за същата дано да съм ти бил полезен.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  12. #87
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Аз също май съм я виждал тази кола, даже исках да си я купувам Ако става въпрос за същата, есента е внесена и беше ударена отпред. За дизела не мога да кажа нищо, само че много исках този двигател като си купувах сегашната 156. Иначе фейслифта има много повече електроника от първия модел, и не - италианска е колата и нищо не ми е дало на късо вече 3 години
    Единия колега беше писал, че окачването не е същото като на първия модел, но мойта дето е междинен фейслифт (без промените по екстериора) е със същото окачване.
    В общи линии, мойто мнение е че колата е супер и не е от тези автомобили дето се развалят всеки ден, но си иска поддръжката и преглъщането на сумите за ремонт на окачване
    Ако си я купиш, да ти е честита и да се похвалиш!
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  13. #88

    Default

    Колеги, за да не отварям нова тема (което е безмислено според форумната етика), видях че в София се появи днес една красавица, която ми привлече окото http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...464&f1=details
    Има ли начин някой да я погледен и да си каже тежката дума.
    Пращам стек бира.

  14. #89
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by thaddeus View Post
    Колеги, за да не отварям нова тема (което е безмислено според форумната етика), видях че в София се появи днес една красавица, която ми привлече окото http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...464&f1=details
    Има ли начин някой да я погледен и да си каже тежката дума.
    Пращам стек бира.
    Аз я гледах в петък. Колата изглежда много добре на живо! Личи си че не е карана от мърляч. Салона е в супер състояние. Лошото е че са измили мотора и всичко там лъщи, та не се знае какво реално е положението. Обикновено JTD- тата имат леки намаслявания на едно-две места, които са нормални. Двигателя работи равномерно, не се чува виене на турбината повече от нормалното, но отзад припушваше като я форсираш. Ако наистина не е карана от ден-два, това припушване е нормално и трябва да изчезне като се покара малко. При палене и изгасване на двигателя нямаше и потрепване на купето - здрав демпфер би трябвало да означава. Има за смяна поне една подгревна свещ ( мигаше реотанчето).
    Собственика, макар и леко с неохота се съгласи да закараме колата на сервиз с репатрак, да не си бил губил времето, но естествено при поставено условие че ако е читава колата се купува се нави. Аз така и не я водих, че търся нещо "по -така".
    Колата няма ASR, но като цяло прави впечатление на един читав автомобил. От мен толкова, просто трябва да си я види човек сам и да прецени дали това е неговата кола. Ако беше 2.4, дори и с цена 10 000лв. аз я взимах веднага.
    Успех!
    Last edited by bager; 25-05-2011 at 16:31.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  15. #90
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Колата наистина изглежда доста свежа,за мен тази кола си е направо находка на тази цена,дано някой я лапне бързоС най-хубавия мотор,хубав салон,комби,какво му трябва на човек повече.Ако беше преди 1.5 години,въобещ нямаше да се замисля да я взема,тогава на какви чапарняци се нагледах не е истина и то на цени от 10 000 нагоре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •