Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 139

Thread: Мнение за Алфа 156 Фейслифт 2.4 20V MJet

  1. #61
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post

    Абе това с задвижване на 4-те колела ли е ? Все пак е SW
    ...
    Не..с предно е....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не..с предно е....
    Тъкмо си мислех че са направили яко задвижване и на четирите колела... което да издържи на въртящият момент на 2,4 дизела.

    Мерси все пак за отговора.
    145 1.7 16V Boxer


  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега тази колеги от форума са я гледали!
    Мнението за нея е, като е студена нещо не е наред или дюза или някой от цилидрите няма компресия!
    Ако е дюза не е болка за умиране нищо и няма, но као е цилиндър според мен по добре без нея !
    Не знаех! Мерси за инфото! Но ако студена тресе в леки граници може да е EGR-а също. Закачван ли и е комп?
    Мой приятел има такава 1.9 и като е студено навън тя също леко тресе първата минута само, докато се подаде газ. Иначе ни то пуши след първата минута и върви яко

  4. #64
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by Godfather View Post
    Не знаех! Мерси за инфото! Но ако студена тресе в леки граници може да е EGR-а също. Закачван ли и е комп?
    Мой приятел има такава 1.9 и като е студено навън тя също леко тресе първата минута само, докато се подаде газ. Иначе ни то пуши след първата минута и върви яко
    Ами незнам точно какво и има има пусната тема за нея бегло я бях мернал . Но все пак си заслужава ако ще се купува да вземе преди да се купи и при Бобо диагностика например и да се види какво е точно и ако не е цилиндър пазариш се да ти направи отстъпка за колкото ще е ремонта и я вземаш

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Kopeldaka ето я твойта
    Хем седан,хем ti,хем има дупка в покрива (шибедах) и не на последно място 2.4 JTD 20V M-jet
    http://www.mobile.bg/11299673928257415
    Много си бърз, току що пусната обявата и вече си я надушил. Та аз вече звънях на човека, но в момента е в Търговище, тия дни като се прибере във Варна, ще се видим да направим един оглед. Бартери не го устройват, питал съм вече. Дайте акъл какво да гледам освен ходова част и другите рутинни неща? Има ли нещо специфично, което може да ми убегне? Иначе по думи на продавача е "перфектна", ама да я видим тая работа.

  6. #66
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Изглежда мн добре....хващай я за ушите и бой колега!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Много си бърз, току що пусната обявата и вече си я надушил. Та аз вече звънях на човека, но в момента е в Търговище, тия дни като се прибере във Варна, ще се видим да направим един оглед. Бартери не го устройват, питал съм вече. Дайте акъл какво да гледам освен ходова част и другите рутинни неща? Има ли нещо специфично, което може да ми убегне? Иначе по думи на продавача е "перфектна", ама да я видим тая работа.
    Диагностика, а тая кола там ще си покаже и кътните зъби За мен обаче е прекалено хубаво за да е истина...Гледай много внимателно!!!
    ТИ-ка на пък и на тия километри почва от 15 000 в чужбина...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #68
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Що ми се струва, че колата не е в БГ в момента, поне снимките не са от БГ
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  9. #69
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post

    Абе това с задвижване на 4-те колела ли е ? Все пак е SW
    ...
    Не колега ! Това е sportwagon ( комби )

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #70
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Що ми се струва, че колата не е в БГ в момента, поне снимките не са от БГ
    Има вариант да не са от БГ снимките, ама колата е в БГ, човека си я кара даже, в неделя или понеделник ще се срещна с него да я видя и ще пиша тука дали си струва колата. За голямо щастие точно тия дни ще съм във Варна.

  11. #71
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Та така колеги, вчера направих един обстоен оглед на варненската 156-ца http://www.mobile.bg/11299673928257415 На пръв поглед изглежда добре, запазена е, но си има и някои неща, които не са наред. По колата има няколко детайла за пребоядисване (не е нещо сериозно, ама все пак- задна лява врата, предна броня, заден десен калник и спойлера). По интериора не видях нищо фрапиращо, доста добре изглежда, но колата има няколко проблема. Първо при гасене нещо дрънка отпреде, което ми подсказва за маховик. Второ има заминал термостат (държи 65-70 градуса). Леко размазан вътрешен дисплей на инфоцентъра (вероятно течните кристали). И най-големия проблем поне за мен е, че колата не върви грам, пуши и при настъпване още на 3-та светна Check Engine - Engine failure. Не знам от какво е това, защото беше станало късно и нямаше време да ходим на диагностика, но няма да е нещо безобидно. И като край колата иска 4 нови гуми, защото тия са неравномерно износени и имат невероятни вибрации. Това е като цяло. Надявам се да съм помогнал на някой, който е мислел да ходи да я гледа, защото човека ми каза, че днеска или утре щели да идват някакви момчета от София да я гледат.

  12. #72

    Default

    Имам нов внос такава Алфичка с търсеният двигател и със същият кожен супер-салон,сребърен цвят,прагове,лети джанти-спица,оригинално CD и т.н. Върви брутално и няма видими забележки,както и светещи коледни елхи по таблото! Намира се в автокъща Кончето.Просто не е чистена и измита за снимки.Ще стане чак след неделя,защото ще бъда извън БГ,а държа лично да следя нещата.Но няма проблем и така да се гледа.Цената е 8400 лв.

  13. #73
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Имам нов внос такава Алфичка с търсеният двигател и със същият кожен супер-салон,сребърен цвят,прагове,лети джанти-спица,оригинално CD и т.н. Върви брутално и няма видими забележки,както и светещи коледни елхи по таблото! Намира се в автокъща Кончето.Просто не е чистена и измита за снимки.Ще стане чак след неделя,защото ще бъда извън БГ,а държа лично да следя нещата.Но няма проблем и така да се гледа.Цената е 8400 лв.
    Утре ще я видим тогава.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #74
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Та така колеги, вчера направих един обстоен оглед на варненската 156-ца http://www.mobile.bg/11299673928257415 На пръв поглед изглежда добре, запазена е, но си има и някои неща, които не са наред. По колата има няколко детайла за пребоядисване (не е нещо сериозно, ама все пак- задна лява врата, предна броня, заден десен калник и спойлера). По интериора не видях нищо фрапиращо, доста добре изглежда, но колата има няколко проблема. Първо при гасене нещо дрънка отпреде, което ми подсказва за маховик. Второ има заминал термостат (държи 65-70 градуса). Леко размазан вътрешен дисплей на инфоцентъра (вероятно течните кристали). И най-големия проблем поне за мен е, че колата не върви грам, пуши и при настъпване още на 3-та светна Check Engine - Engine failure. Не знам от какво е това, защото беше станало късно и нямаше време да ходим на диагностика, но няма да е нещо безобидно. И като край колата иска 4 нови гуми, защото тия са неравномерно износени и имат невероятни вибрации. Това е като цяло. Надявам се да съм помогнал на някой, който е мислел да ходи да я гледа, защото човека ми каза, че днеска или утре щели да идват някакви момчета от София да я гледат.
    За пушенето и невървенето бих сложил на ЕГР или МАф....
    Иначе тая работа с маховика е доста скъпо удоволствие....
    Пак ти казвам, погледни комбито в София, ако не си още....нищо, че било такова и онакова...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #75
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Имам нов внос такава Алфичка с търсеният двигател и със същият кожен супер-салон,сребърен цвят,прагове,лети джанти-спица,оригинално CD и т.н. Върви брутално и няма видими забележки,както и светещи коледни елхи по таблото! Намира се в автокъща Кончето.Просто не е чистена и измита за снимки.Ще стане чак след неделя,защото ще бъда извън БГ,а държа лично да следя нещата.Но няма проблем и така да се гледа.Цената е 8400 лв.
    Колега, би ли пуснал някакви снимки на колата да знам дали да се разкарвам до София. До Варна отидох вече, но не си заслужаваше особено, дано твоята е така както я описваш.

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •