Results 1 to 10 of 10

Thread: тампон генерация 2.4-самоизработка...

  1. #1

    Default тампон генерация 2.4-самоизработка...

    Понеже незнам колко време търсих да си купя втора ръка и съответно резултата беше нула,реших най-накрая да си направя сам.Нужни и подръчни материали и машини: използвах гума от транспортна лента-12мм,нужни ми бяха ножовка,шмиргел,дзамба 11мм,сруг и заваръчен апаратОт тук натам всичко е ясно.....неможах да направя последните сники щото ми падна батерията,но при интерес,ще споделям..........силно се надявам да издържи въпросната тр.лента....тествах я с оксижена,топи се еднакво като оригиналната(или това което беше останало от нея)...но плюса при тр.лента е ,че има и оплетка,така че......времето ще покаже.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

    6.jpg   7.jpg   8.jpg   9.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Благородна кауза,но напразна,ако това е томпончето което си мисля за ауспуха.При мен също се баше стопило и слезе незабавно от колицата.Само ненужни грамчета тегло,както и резонатора на филтъра за въздух.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  3. #3

    Default

    Явно и ти като мен си мислиш,че си направил нещо(по твоите думи)........аз просто споделям нещо,което може да се направи в домашни условия и го няма 2-ра ръка,нали......а дали е нужно или не,може да каже само конструктора....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Това тампона, който държи генерацията ли е? Намира се малко преди ламбда сондата и е хванат със скоба за генерацията заедно с една планка? На мен ми е разбит този тампон и съответно от вибрациите ми се късат меките връзки през няколко месеца, а самия тампон е към 130 лева . Някой друг да е имал проблеми с този тампон и да предложи решение щото 130 лева за този смешен тампон няма как да дам!

  5. #5
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Това тампона, който държи генерацията ли е? Намира се малко преди ламбда сондата и е хванат със скоба за генерацията заедно с една планка? На мен ми е разбит този тампон и съответно от вибрациите ми се късат меките връзки през няколко месеца, а самия тампон е към 130 лева . Някой друг да е имал проблеми с този тампон и да предложи решение щото 130 лева за този смешен тампон няма как да дам!
    А тампоните на мотора как са ти? Защото да късаш през 2-3 месеца мека връзка,определено не ми се струва че е от това тампонче.При мен го няма от 4-5 години и още не съм скъсал меката връзка.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Ами мислехме, че е от тампона, който държи задната част на скоростната кутия (точно под въпросния тампон се намира) но го свалихме и си беше здрав, а втулката на тампона на генерацията е станала елипсовидна, толкова е разбита... А меките връзки ги късам не на 2-3 месеца, а на по-малко от година, при положение, че трябва да карат поне по 2-3...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Това тампона, който държи генерацията ли е? Намира се малко преди ламбда сондата и е хванат със скоба за генерацията заедно с една планка? На мен ми е разбит този тампон и съответно от вибрациите ми се късат меките връзки през няколко месеца, а самия тампон е към 130 лева . Някой друг да е имал проблеми с този тампон и да предложи решение щото 130 лева за този смешен тампон няма как да дам!
    Да,точно той е.Аз за това реших да си го направя,защото втора ръка винаги е сдал багажа,а нов е скъп.

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    А тампоните на мотора как са ти? Защото да късаш през 2-3 месеца мека връзка,определено не ми се струва че е от това тампонче.При мен го няма от 4-5 години и още не съм скъсал меката връзка.
    То много ще му тресе,та чак и меката връзка да скъса.Би трябвало да усети ако са му отишли тампоните на мотора.Може и да си прав,не знам.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    туин спарка е лек мотор и рядко страда от тампони... не е като при жтд-то... все си мисля, че ако го направа този тампон няма да е толкова зле положението

  9. #9
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Да,точно той е.Аз за това реших да си го направя,защото втора ръка винаги е сдал багажа,а нов е скъп.



    То много ще му тресе,та чак и меката връзка да скъса.Би трябвало да усети ако са му отишли тампоните на мотора.Може и да си прав,не знам.
    Ми то и аз само предполагам,защото има и други причини ,като по-къса мека връзка .При това положение пак ги късат бързо.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #10
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Между другото имаш право! Миналата ми мека връзка беше 55х200... а трябва да е 250. Сега сложих 55х250. Дано е от това, но за всеки случай ще оправя и тампона, пък ще видим!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •