Results 1 to 14 of 14

Thread: Затъмняване стъкла 145

  1. #1
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default Затъмняване стъкла 145

    Здравейте, решил съм да затъмня задните стъкла. Досега не съм правил такова нещо и моля да дадете някой съвет за материали и изпълнение. Предполагам на някои това ще им се стори глупост за нова тема, но като незнам...
    Благодаря предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    наи добре сваляш целите стъкла и ги затъммяваш но внимаваи че точно на една 145 уш да ги свалим за по добро изпълнение та счупихме едното и послепо моргите та внимаваи наи добре
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  3. #3
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    целите стъкла... мисля че ще е занимание за лятото. А някакви препоръки за фолиото и ориентировачна цена можеш ли да споделиш? Задното стъкло как се процедира с нагревателите, има ли нещо по-особено?

  4. #4
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Има китайско фолио което е 5 лв ролката,една рокла ще ти стигне за задните прозорци ако ги правиш почти без фира,ако пускаш повече фира ще ти трябват 2 ролки.Аз съм правил кола с китайско фолио и не стана съвсем лошо,но имаше какво да се желае.Ако искаш да ти стане без забележки си купи Американско не съм сигурен каква беше цената,някъде към 20 лв ролката,като това пак не е най-доброто,среден клас фолио с него нещата стават добре.Процедурата е следната трябва ти още един човек оразмерявате си парче фолио след което мокрите много и фолиото и прозореца за да може когато го залепите да се движи фолиото,след което с шпатолката която върви с комплекта се изкарва водата и въздуха и става перфектно.Не го прави когато времето е студено защото понякога после стават малки мехурчета.Със задния прозорец внимавай малко повече да не прекъснеш нагревателя.
    Last edited by marto92; 01-03-2011 at 21:35.

  5. #5
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by marto92 View Post
    Има китайско фолио което е 5 лв ролката,една рокла ще ти стигне за задните прозорци ако ги правиш почти без фира,ако пускаш повече фира ще ти трябват 2 ролки.Аз съм правил кола с китайско фолио и не стана съвсем лошо,но имаше какво да се желае.Ако искаш да ти стане без забележки си купи Американско не съм сигурен каква беше цената,някъде към 20 лв ролката,като това пак не е най-доброто,среден клас фолио с него нещата стават добре.Процедурата е следната трябва ти още един човек оразмерявате си парче фолио след което мокрите много и фолиото и прозореца за да може когато го залепите да се движи фолиото,след което с шпатолката която върви с комплекта се изкарва водата и въздуха и става перфектно.Не го прави когато времето е студено защото понякога после стават малки мехурчета.Със задния прозорец внимавай малко повече да не прекъснеш нагревателя.
    Благодаря

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Съвети:
    - купи си американско фолио!!! 10 лв ролката
    - за вс странични и задното две ролки
    - за задните стъкла и задно една ролка
    - оразмерявай отван, откачаш кората за да махнеш уплътнението за да тикнеш фолиото отдоло
    - гледай наван да е поне 10-15 градуса, сленце, да няма вятър
    - използвай спрей на медих, има алкохол вътре и не остават петна после
    - след като поизсъхне малко се оформя ръба горе на стъклото
    - за задното ако неможе с едно пърче, стъклото е кривичко доста има два варианта:
    = налагаш го отгоре с самозалепящата страна нагоре, не махаш бялата ципа...и заповчаш с шпакла да го оформяш, което си е трудно и пистолет за гореш въздух
    = оразмеряваш го от горната страна и го режеш по реутаните както искаш, като се сложи не се вижда, че е на парчета, ако е направено качествено де.

    Това се сещам сега...
    Важното е да се изреше предварително от двете вертикални страни, надолу се натиква под уплътнението, нагоре като поизсъхне се реже по ръба под градус от 45' и става супер. Успех

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Съвети:
    - купи си американско фолио!!! 10 лв ролката
    - за вс странични и задното две ролки
    - за задните стъкла и задно една ролка
    - оразмерявай отван, откачаш кората за да махнеш уплътнението за да тикнеш фолиото отдоло
    - гледай наван да е поне 10-15 градуса, сленце, да няма вятър
    - използвай спрей на медих, има алкохол вътре и не остават петна после
    - след като поизсъхне малко се оформя ръба горе на стъклото
    - за задното ако неможе с едно пърче, стъклото е кривичко доста има два варианта:
    = налагаш го отгоре с самозалепящата страна нагоре, не махаш бялата ципа...и заповчаш с шпакла да го оформяш, което си е трудно и пистолет за гореш въздух
    = оразмеряваш го от горната страна и го режеш по реутаните както искаш, като се сложи не се вижда, че е на парчета, ако е направено качествено де.

    Това се сещам сега...
    Важното е да се изреше предварително от двете вертикални страни, надолу се натиква под уплътнението, нагоре като поизсъхне се реже по ръба под градус от 45' и става супер. Успех
    ще бъде интересно Благодаря

  8. #8
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Не е толкова трудно колкото го описваме ще видиш давай смело,още един съвет като изкарваш водата почни от средата на стъклото и върви към краищата.

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не използвай вода, а спрей на медикс за стъкла, в него има алкохол и съхне малко по-бавно и можеш да правиш корекции. Плъзга се по мазно с него, и шпаклата няма да надере фолиото.
    Задължително американско, никакво друго, се не ми се обяснява защо.
    Пръскаш и фолиото и стъклото, наместваш го така, че да пасват вертикалите и после почваш от средата към крайщата, после надолу и нагоре!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    абе уж е много лесно и звучи лесно ,но сам да си го направиш качествено без мехури и драскотини става доста трудно.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Хайде и аз да се включа малко от къде да намеря безцветно фолио за предните стъкла?
    Целта е хем сигурност хем протекция от слънце ( У-ве лъчи) !
    Пример давам фолио на Лумар 3М цялата гама в зависимост от дебелината и пропускливостта и т.н. и т.н
    Къде?
    П.С. ''американското'' фолио за 10 или 20 лв ролката е китайче!!!

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Китайче е това фолио тип "американско", за 10 лв ролката, че и за 7-8 може..дори се прави на едно място с др по евтиното, но е по качествено, от шпаклата не остават следи. За близо две години и 5 месеца не е мръднало на моята кола, нито изсветляло.
    Еми просто даваме насоки как да го направи колегата. Не е лесно и затова хората дават пари да се направи качествено. Аз лично съм слагал на над 20 коли и съм се "ошлайвал", няма мехури или дръскотини. Сложих така на майтап на един приятел и то взе, че стана супер и др познати постепенно, а й не отказвам бира с мезе
    Ако мога да ти дам съвети, смело питай!
    За прозрачно търси на 3М коелга, ако си от русе или имаш път насам ще те насоча...
    Last edited by rusiq86; 05-03-2011 at 01:12.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега аз ти препоръчвам за задният прозорец да се направи поне на ДВЕ пърчета иначе ще имаш ядове-пробвано е много пъти и дже ако е по-голям прозореца на три части се прави
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Китайче е това фолио тип "американско", за 10 лв ролката, че и за 7-8 може..дори се прави на едно място с др по евтиното, но е по качествено, от шпаклата не остават следи. За близо две години и 5 месеца не е мръднало на моята кола, нито изсветляло.
    Еми просто даваме насоки как да го направи колегата. Не е лесно и затова хората дават пари да се направи качествено. Аз лично съм слагал на над 20 коли и съм се "ошлайвал", няма мехури или дръскотини. Сложих така на майтап на един приятел и то взе, че стана супер и др познати постепенно, а й не отказвам бира с мезе
    Ако мога да ти дам съвети, смело питай!
    За прозрачно търси на 3М коелга, ако си от русе или имаш път насам ще те насоча...
    Не съм от Русе, но ако ме насочиш има кой да ми го закупи и прати (за прозрачното говоря)
    И последен въпрос, някой виждал ли е в България да се продава на 3М фолиото което е леко зеленикаво на цвят със огледален оттенък ?
    Благодаря предварително.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •