Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Радар детектор

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default Радар детектор

    Колеги имам желание да си взема радар детектор, но не искам пепелника ми да стои постоянно отворен и да го включвам и изключвам всеки пат. Та въпроса ми е как да го вържа така че като запаля колата сам да се включва? Има ли място където може да се скрие но така че да не ми пречи на сигнала
    P.S. Честита Баба Марта!

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    На скоро правихме това упражнение с тоците в едно "Дискавъри". Отрязахме оригиналното жак-че, запоихме го за многожилен 0,5 мм2 и го свързахме директно за предпазител, който се изключва от контактния ключ.
    С "криенето" обаче едно приятелче дето разбира тия неща ме светна, че за да работи коректно джаджата трябва да си е на предния джам. Към моя има една брошурка, в която пише, че устройството е създадено да известява, че някой се опитва нещо да прави спрямо мен и колата ми, не смущава по никакъв начин полицейските радари и това съответства на правата ми, описани в хартата за правата на човека. Във всеки случай до сега не съм имал никакви проблеми с органите на КАТ.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    И аз до колкото четох, за да е ефикасен радар детектора трябва да е на предното стъкло. А относно органите на кат...не ме притесняват те а това че възможността да ми разбият колата заради радара е голяма Мерси за бързия отговор

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ми той се сваля от стойката за по-малко от секунда, освен това в града лично аз не го включвам, `щото пищи на сотове, охранителни камери и т.н. - направо може да те направи луд, а аз взех,че си купих "говорящ"...
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Какъв в твоя модел? Аз съм се спрял на cobra esd 8200 горе долу на прилична цена и до колкото знам има и някакъв вид градски режим

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    най-лесно се взима захранване горе от плафона.
    точка

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Аз моят радар-детектор съм го вързал на клемита на запалката и кабела минавапод корите и съответно не се вижда.Относно обхвата му съм се убедил,че трябва да е директно на стъклото.Пробвал съм на 146 да го поставя на мястото на плафона но лови много по слабо.Задължително си ги сваляйте от колите на мен ми откраднаха 3 досега.Успех

  8. #8

    Default

    Освен захранване от плафона - целия радар може да се настани там. Ето тук колега е описал как го е реализирал доста добре.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Мерси колега...сега дилемата е дали да си взема от тези руските радари или кобра....много различни мнения изчетох и сега не мога да взема решение

  10. #10
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Аз бих си избрал Whistler примерно модела им XTR555
    Задължително гледай да има POP функция радар детектора ти.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  11. #11
    Алфа 145, 1.9 JTD
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Ако все още те интересува има кабели които се връзват направо към инсталацията. И радара се изключва от кабела, така няма нужда да седи постоянно на стъклото ти. А относно полицаите няма защо да се притесняваш. Радарите не са забранени. Забранено е използването на съоръжения които смущават техните радари. Ако не си си взел радар пиши. С това се занимавам.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Milena_D View Post
    Ако все още те интересува има кабели които се връзват направо към инсталацията. И радара се изключва от кабела, така няма нужда да седи постоянно на стъклото ти. А относно полицаите няма защо да се притесняваш. Радарите не са забранени. Забранено е използването на съоръжения които смущават техните радари. Ако не си си взел радар пиши. С това се занимавам.
    Общо взето се отказах.....защото бях взел един Cobra ESD 8200 или нещо такова....останах безкрайно недоволен...минах покрай 4-5 патрулки.....нито един пат не почна да пилка предварително....започваше да пилка вече като съм до тях....предполагам че за да се получи желания ефект трябва да вложа доста повече пари а на мен сякаш че не ми се дават Мерси за предложението.
    Поздрави

  13. #13
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    За хубав детектор повече парички, виждал съм много добро изпълнение във едно бмв е46 скрит в плафона и се пуска с бутончето за крушката.

  14. #14
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Milena_D View Post
    Ако все още те интересува има кабели които се връзват направо към инсталацията. И радара се изключва от кабела, така няма нужда да седи постоянно на стъклото ти. А относно полицаите няма защо да се притесняваш. Радарите не са забранени. Забранено е използването на съоръжения които смущават техните радари. Ако не си си взел радар пиши. С това се занимавам.
    Инетересно ми е да приложиш схема за това свързване с тези кабели? Да се опитам да си го направя така.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #15

    Default

    Какви са впечатленията ви от тези устройства? Подариха ми наскоро един Wistler и засича от 1-2км, но има случай, когато радара се пуска като доближа патрулката и тогава няма измъкване...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •