Results 1 to 9 of 9

Thread: високи обороти боксер 1.3

  1. #1

    Default високи обороти боксер 1.3

    здравеите колеги имам следния проблем като запаля колата на студен мотор даржи между 2000-3000 оборота независимо дали е на газ или бензин и като вземе да загрява постепенно и те си падат и като стигне 90 градуса си дарйи 1000 и сичко си е супер.но сутрин като е паля пали веднага но и веднага гаснe 3 пати е паля и почва да даржи високи обороти следмалко почват да играят като е на бензин,а като е на газ само даржи високи без да играят,и другото което е kaто е на бензин сутрин парвите 200 метра отвреме на време забива та някои имал ли е подобен проблем и знае ли от какво е.

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега аз имах подобен проблем . След диагностика се оказа че ламбда сондата ми дава грешка. Първо направи една диагностика да видиш ,може да си покаже проблема.
    Най-лесно е да я откачиш , тя е на букса . Аз така направих и колата се оправи. Казват че като я изключиш минава в авариен режим и харчи повече , но на газ това не те бърка . Откачи сондата и ако не се оправи пробвай с диагностика. Може и моторче за празен ход да е . Вариантите са доста . Успех

  3. #3

    Default

    мерси колега ште е закарам все пак парво на диагностика да е видят

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:18.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравеите аз съм с боксер (1.3)1.4,и сега в студа като я запаля държи около 1200-1300 об.но не повече.Паля я на газ ако това има значение.Много рядко при много студено време- -15С и нагоре ,за около двадесет секунди държи 1800 об.,и ги сваля до 900.При топъл мотор стартира на 900.
    Last edited by pisa_misho; 02-03-2011 at 22:03.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6

    Default

    преди малко се варнах от елкон колата бе6е натрупала 9 грешки но те маи нямаха влияние варху проблема оказасе 4е е мотор4ето за ниските обороти поне така ми каза свали го зачистиго и го напраска с нещо но проблема си остана и ми отка4и буксата от него.сега колата си даржи нормални обороти но ще я видя и сутринта .иначе таз джаджа струвала кам 80 лв и ще трябва наи вероятно да е купя :Д

  7. #7

    Default проблем лампа на инжекциона

    здравеите отново едно друго проблемче се появи както си карам и се полу4ава едно като забиване и светка лампата на инжекциона едно като спринцовка ли незнам каква му е формата точно и маи се полу4ава и гармеж това и преди го правишве но много рядко а неска ми откачиха моторчето за ниските обороти даржи си ги сека перфектно но това забиване става много често знаели някои от какво щеда е то :Д гледах за подобни теми но немойах да видя неякакав пообен проблем

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Виж сега, като има откачени неща по инжекциона, не може да очакваш че всичко е наред понеже държи оборотите. Проблема ти изобщо не е друг. Kазваш че е имало грешки. Ама какви? И кой реши че нямат отношение? Ако е майстора, сменяй майстора. Щом светва лампата, значи ИМА проблем. Тук няма как да разберем какъв е, тая лампа може да светва от 100 неща. Така че, повтарям за пореден път, решението е диагностика в свестен сервиз, в който освен да чистят грешки, да могат да разберат и ОТ КАКВО са.

    пс: обединявам ти двете теми, понеже са за едно и също нещо
    Last edited by tonov; 05-03-2011 at 00:11.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9

    Default

    ами сега си варви супер без това моторче но много взе да забива и да ми светва лампата на инжекциона

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •