Results 1 to 10 of 10

Thread: Шум в главата на 156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default Шум в главата на 156

    Здравейте !
    Ако някой може да ми обясни следното ще съм му много благодарен,та значи обиколихме с брат ми София и Варна с цел закупуване на 156 и при всички бензинови двигатели (1.6 ,1.8 ,2.0) които пробвахме се чува странен шум от главата, работи като като " дизел" на тихи обороти според мен не е шум от повдигачите, и въпроса ми е откъде е този шум, нормално ли ,защото започнах да го приемам за нормално след като го чух при около десетина двигателя.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Нормално е ако до 5-6 сек утихне.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    фазовия вариатор на смукателния вал, много вероятно
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano
    Нормално е ако до 5-6 сек утихне.
    абе то утихва силното след 3-4 сек. Но при всички си има едно леко доловимо "дизелче"....докато свикнеш е странно (особено при предишна японска кола), после......
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Периодично може да покарваш някое дизелче за да си пренастройваш слуховия апарат и да не те тревожат подобни шумове

    Дгуг вариант е усилване на музиката Един познат майстор така лекува дребните шумове
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Потърси в търсачката на форума,има много изписано по този въпрос,т.е. за вариатора
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Благодаря на всички, които ми отговориха.И все пак да запитам ако не се предприеме нещо за отстраняване на въпросния шум от вариатора какви ще са последиците?
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  8. #8
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами при мен последиците са дълго и безаварйно шофиране,
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Здравейте !
    Благодаря за отговорите още веднъж.Проблема с вариатора се състои в това че в нашия град- Шумен, никой не е чувал за вариатор и поради тази причина попитах за последствията ако не се отстрани шума.Ако някой може да обясни какви са стъпките за смяна на ремонтния комлект на вариатора ще е супер защото имам приятел достатъчно грамотен монтьор но и той не е чувал за подобно нещо. Ще съм благодарен ако някой сподели добър сервиз във Варна или София където могат да поставят газов инжекцион на 156,ако оставите и тел. за връзка с подобен сервиз ще сте супер.Чао засега.
    П.С. Май забравих да спомена че брат ми вече е един щастлив собственик на 156.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa
    Здравейте !
    Благодаря за отговорите още веднъж.Проблема с вариатора се състои в това че в нашия град- Шумен, никой не е чувал за вариатор и поради тази причина попитах за последствията ако не се отстрани шума.Ако някой може да обясни какви са стъпките за смяна на ремонтния комлект на вариатора ще е супер защото имам приятел достатъчно грамотен монтьор но и той не е чувал за подобно нещо. Ще съм благодарен ако някой сподели добър сервиз във Варна или София където могат да поставят газов инжекцион на 156,ако оставите и тел. за връзка с подобен сервиз ще сте супер.Чао засега.
    П.С. Май забравих да спомена че брат ми вече е един щастлив собственик на 156.
    да е честита на брат ти
    относно вариатора те съветвам да си купиш направо нов, верно струва към 250-300 лева, но после няма да имаш ядове
    относно смяната му се разрови из форума да прочетеш, но е добре да се направи заедно със смяната на ангренажният ремък, защото за смяната му се сваля самият ремък
    също така ако потърсиш из форума, ще прочетеш че зацепването на ангренажният ремък се прави със специализиран инструмент, който имат малко сервизи
    и във връзка с всичко това аз бих ти препоръчал бакскар в Варна

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •