Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Алфа 145 1.6 Боксер-проблем

  1. #1

    Default Алфа 145 1.6 Боксер-проблем

    Ами нов съм във форума и съм от Стара Загора, това ми е първата Алфа 145 1.6 Боксер 95г. сдобих се с нея след като направих чист бартер дадох. Замених си Голфа 3 за тази Алфа. Стори ми се много красива и екстрите които имаше са доста(климатик,ел. пакет,сервоуправление,абс,аирбаг,аларма,лети джанти 15ки), докато голфа нямаше нищо беше 92г. Алфата я взех от една жена тя каза че за нея била много мощна и не и трябвало толкова "бърза" кола. Като правихме бартера тя заведи голфа на сервиз където му направиха диагностика и така се реши да го вземе.. Като за начало в Алфата имаше доста козметични дефекти, които трябваше да се оправят, като провиснал таван скъсана и много мръсна тапицерия, на вратите отлепена тапицерията, таблото е счупено долу до мястото за СДто.. Мислих си че е само това... НО грешах, не съм правил все още диагностика защото незнам къде да я закарам в Стара Загора където разбират и да не режат глави..
    Проблема е следният.. Колата като е в движение и понякога ми се показва една червена лампа на таблото за инжекциона. На ден по няколко пъти ми се показва в ДВИЖЕНИЕ и от самосебеси се изключва. Има мирис на суров бензин. Много висок разход, градско около 20л/100км това е ориентировъчно, но е много висок !!! Разбрах че попринцип тези алфи имат висок градски разход но това при мене се дължи на някакъв проблем. Иначе си държи идеална температура на двигателя. Също така забелязах, че когато направя един старт-тоест от място да ускоря до 80-100км за най-кратко време 1старт=виждам как нивомера на бензина пада...
    Гледах във форума, опитах със търсачката, но неможах да намеря като моят проблем. Колата няма газово. Има някакъв спортен филтър.. възможно ли е той да е един от виновниците за разхода, също така колата не е с оригиналният катализатор, а някакъв заместител. Може ли този заместител на катализатор да ми играе някаква роля ? Колата има едно леко притрисане на място. Оборотите, които държи са най-малко950 по малко не минава.. дори е трудно на място да ги държи стрелката се колебае.. 950-1100 иначе като се запали държи високи обороти и постепенно падат, но това май е било нормално.. ако съм забравил да спомена нещо питайте.. а аз моля да ме насочите към майстор или да се опитам да пипна нещо тук там да видим какво ще стане..

  2. #2
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    Честито за Алфата, дано да имаш само безаварийни километри с нея.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:19.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Първо добре дошъл и честито за алфата - много по-хубава кола е от голфа (казвам го от личен опит).
    Боксера НЕ трябва да тресе на място - може да имаш за смяна кабели/свещи, евентуално за почистване дюзи; както колегата по-горе писа е възможен проблем с този заместител на катализатора. Най-добре диагностика, там ще си покаже!
    За лампата: моята също свети отвреме-навреме, не намерих някаква закономерност.
    Разходът не трябва да е толкова висок, но по-малко от 11-12 градско не бива да очакваш. Провери за течове и/или спукани/разкачени бензинопроводи щом мирише на бензин!
    Иначе боксера е уникален мотор, не е капризен и е доста евтин за поддръжка. Успех!
    пс: За СтЗ може да потърсиш някой колега от форума, той със сигурност ще те насочат правилно
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #5
    започва да се пристрастява milenataa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Гълъбово
    Age
    48
    Posts
    48

    Default

    Вътре във купето усеща ли се миризма на бензин ?
    Alfa Romeo 145 1.6 8V Boxer
    Alfa Romeo 147 2.0TS 16v V2I DISTINCTIVE
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA TCT

  6. #6

    Default

    Понякога ми свети и ключа за имобилайзера.. трябва да изгася и да запаля за да изгасне иначе си свети без да спира.. но това няма да е чак такъв проблем.. Също така има ли някаква паста, която да премахва надраскано от стъкло.. защото предното ми стъкло е много гадно надрано от рамото на чистачката защото е счупена и не държи перото както трябва и дере стъклото .. Поне малко да се заличи надрасканото, дали ще има такъв вариант..

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Sofiq
    Posts
    2

    Default

    Честито и от мен колега,много безаварийни километри с алфата и по-малко ремонти.Аз също карам боксер,но моята е 1.3.За оборотите при запалване си е нормално да ги вдигне(при моята достигат 2000) и ги сваля постепено до около 900-1000.За чека на дюзата(диагностика),и др. ремонти при проверен айстор,който разбира от италянки,че аз минах през ада докато не открих форума.(на мен този проблем ми го отстраниха за 15 мин.,ама не помня какво беше).Боксера по принцип си тресе малко,но притрисането го имаше и при мен,смених кабелите и свещите и изчезна.За катализатора или в твоя случай заместител,според мен най-добре го махни,че ти спъва колата вероятно,после може да и сложиш и един чип и си в джаза.Успех!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer

  8. #8

    Default

    Ами в купено не се усеща мирис на бензин, освен ако не е отворена вратата. Най-много мирише от ауспуха, което ме навежда на мисълта че не го изгаря пълноценно. Има и спортен филтър но едва ли ще е от него. Тези дни ще я закарам на една компютърна диагностика да видим какво ще кажат.

  9. #9
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    честито за алфата колега, пожелавам ти безавариино шофиране. Аз съм със същия двигател и съм мн доволен,разхода за зимно време е 13-15 взависимост от това колко студена я караш. За спортния филтър аз също имах но лятото си го смених с стандартен понеже мн вдига температура.За светването на инжекциона, при мен се оказа ламбда сонда(предната зима имах разход 20/100), но след смяната продължава да ми светва като вдигне около 75-80градуса(незнам каква е закономерността). А иначе разхода си ми падна на 11-12 лято и 13-15 зима. С тавана аз ходих на тапицер взема ми 100лв. Ако има др питай.....

  10. #10
    Младши алфист as0s00's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Колега,честита Алфичка,проблема с разхода,както аз и мн други от форума,мисля че са го имали,на 80% е от ламбдата,единственият и най-удачен вариянт ти е да отидеш на диагностик,тъкмо ти е новичка и не е лошо да я преслушат и да ти кажат кое какво що,за да знаеш!!!

    Поздрави!!!

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За тавана има и опция да си вземеш втора ръка от някоя кола след '97. Тогава променят типа на тапицерията - те не се разлепват.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Честито, колега и добре дошъл!
    Богатата смес, за която говориш, се получава от ламбда сонда, МАП сензор и датчика за температура на антифриза.
    Горе-долу в тоя ред.
    Огледай си първо всички тънки маркучета по всмукателния колектор. Не е изключено, някое да е напукано, скъсано или просто запушено.
    Тоя инжекцион е доста стабилен и не би трябвало да имаш проблеми.
    Разбира се, диагностиката ще е най-доброто решение!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    колата ще отива за скрап.. Просто трябва да се налеят много пари в тази кола с които не разполагам.. свети лампата на инжекциона, гори много, таблото е счупено, тавана е целият отлепен, има дупка в предната броня, държачите на фаровете са счупени, има изстървал амортисьор, има виещ лагер, гори масло, отзаде отстрани тапицерията е отлепена, климатика неработи, отзаде яде гумите на една страна, чистачките са счупени, предното стъкло е надрано от чистачките защото са счупени, цялата кола се запотява в движение (проблем с вентилацията)... ами като цяло е това за което се сещам и няма смисъл от ходене на диагностика, защото една диагностика няма да оправи работата... някой знае ли колко могат да ми дадат за тази кола в някоя автоморга ориентировъчно..

  14. #14

    Default

    250-400лв максимум.
    Алфетка 145 Боксер1.6 103кс-Голееем бегач!!

  15. #15

    Default

    значи няма смисъл.. аз ако продам джантите за 250 и ако я дам за желязо ще взема още 450..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •