Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Разваля ли се бензина?

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Разваля ли се бензина?

    Понеже ме правят на луд в една тема....променят ли се качествата на бензина с времето?

    Аз твърдя, че след 1 месец бензина изобщо не е същия като пресния...

    Повод за моите твърдения са, че вече 3-4 пъти си оставям колата в УК-то за 4-5 седмици и като се върна, с бензина, който съм оставил преди да замина ми дава двоен разход и колата въобще не върви.....в момента, в който сипя прясна тунджа и всичко си идва на мястото....


    И да добавя един въпрос...как стоят нещата с нафтата?
    Last edited by Satanism; 05-03-2011 at 00:59.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Понеже ме правят на луд в една тема....променят ли се качествата на бензина с времето?
    Изветрява - и то доста бързо . Особено ако е в малки количества в резервоара .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За нафтата смея да твърдя, че нищо не и става.
    Познати се занимават със земи и купуват с тонове нафта, държат я в обикновени цистерни на сянка и това е.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Химия учите ли в училище?
    Физика?

    И накратко, да, променят се качествата на течностите с времето. Еле па т.нар. летливи. Освен ако се на затворени херметично.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Химия учите ли в училище?
    Физика?

    И накратко, да, променят се качествата на течностите с времето. Еле па т.нар. летливи. Освен ако се на затворени във вакуум.
    И химия, и физика, до 10ти клас..имам 4ка и по двете в дипломата...така, като гледам ядрени реактори няма да ремонтирам в тоя живот....нито ще откривам поредния химичен елемент...не мисля да е толкова голям проблем, че не знам, дали изветрява бензина или не...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Верно се скапва бензина с времето. Аз понеже рядко сипвам и то малки количества, само за подгряване на мотора и ми прави впечатление, че като минат няколко дни, почва да пали по-зле. Клати обороти, тресе двг. С по-свеж бенз е по-добре. Освен това с преседял бенз мирише доста силно на ацетон от ауспуха.

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Бе гледам питаш. Ако беше учил нямаше. Не друго.
    Поздрави
    Да де,ако знаех едва ли щях да питам ама работата е, че поне в час слушах, пък не си спомням да са ни казвали, дали изветрява бензина или не...конкретно или изобщо нещо по повод на бензина
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    За нафтата смея да твърдя, че нищо не и става.
    Познати се занимават със земи и купуват с тонове нафта, държат я в обикновени цистерни на сянка и това е.
    Нафтата не се изпарява - при ниски температури променя консистенцията си поради наличието на парафин .
    Бензина е силно летлива субстанция и се изпарява.
    За тези които ги мързи да търсят в Google има WikiPedia .
    Бензин
    от Уикипедия, свободната енциклопедия

    Образователно е и не вреди дори да не мисли човек да конструира ядрени подводници във ваната .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз оставих мнение за нафта, тъй като се интересувах.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Моята кола стоя 7 месеца в гаража с половин резервоар 100 октанов и не усетих никаква разлика.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #11
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    В химията ич ма нема, но ще споделя личен опит, който потвърждава промяната му към по-зле:

    Преди 20-ина години, по време на бензиновите купони, бях скатал за черни дни една желязна туба бензин, добре затворена. Забравена в избата, я открих след, забележете - десетина години. Реших, че мога да я сипя на скутерчето, което не е капризно, а и бензинът в тубата беше оловен ... да, ама не - хайванчето изобщо не поиска да запали, докато не го източих и сипах нов!
    Какво се е променило в състава му за тия години не знам, но е факт, че се промени към много, ама много зле.
    Впоследствие го използвах като разтворител, очистител и т.н.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  12. #12

    Default

    Да за бензина и аз знам че изветрява, но за нафтата нищо незнам, някой да сподели нещо, че примерно снежните дни алфата си почива на топло...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13

    Default

    Видях бензин от една хонда дето е карана 1 година само на газ, и имаше 10 литра в резервоара от същото време.......на АМВ или коресилин миришеше......отврат.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    За нафтата съм убеден че и няма нищо и след 7 години, това е сигурно.Бензина се изпарява, ако сипеш 500 грама в един леген лятото, и го оставиш вечерта, на другата сутрин намираш точно 200 грама бензин.С двигател на лодка се усеща доста лесно калпавият бензин.И да има разлика, този дето ми е в резервоара на мотора на лодката, за половин година става на "парцали" по дъното и придърпва мотора докато не се сложи пресен бензин.При моята кола не съм намирал разлика никаква във вървене и харчене със стар бензин.За нафтата съм тотално сигурен че е безсмъртна.
    Last edited by Kuker; 05-03-2011 at 21:09.

  15. #15

    Default

    Пада октановото число и от там идвт проблемите -висок разход и ниска мощност.Ако имате търпение го прочете, както спомена SUNNY2006 -уикипедия
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...81%D0%BB%D0%BE
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •