Results 1 to 12 of 12

Thread: CD плейър от USA -ще работи ли радиото тук?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default CD плейър от USA -ще работи ли радиото тук?

    Здравейте..без да съм сигурен, просто от някъде съм чул че на въпросните СД-та не им работи тунера както трябва на нашите честоти, и по точно въпроса ми е може ли да се ползва в БГ.Но пък виждам че има шипинг до цяла Европа т.е. тунера би трябвало да работи коректно щом има опция за продажба към Европа? И по точно става въпрос за това

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Sony-...fAudioQ5fVideo

    На пръв поглед по нищо не се отличава от модела предлагано и у нас.

    Предварително благодаря за всякаква информация!
    Last edited by vaskoni; 05-03-2011 at 19:52.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  2. #2
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    Имам един приятел , който си донесе от там Alpine и всичко си му е ОК.

    P.S Ето какво казва и добрата стара Wikipedia

    http://en.wikipedia.org/wiki/FM_broadcasting_in_the_USA

    In the United States FM radio stations broadcast at frequencies of 87.8–108 MHz.
    Last edited by mboge; 05-03-2011 at 20:23.
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  3. #3
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    И аз съм с Алпайн от САЩ, никакви проблеми с радиото.
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  4. #4
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Оригиналното радио на шевролета ми беше някакво Bose-AcDelco и хващаше само 100.1, 100.3 и т.н. през 1 честоти.... ако това не стоково вградено би трябвало да няма проблем
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    аз на старата печка и слагах "синя точка" и имах такава интрига - в упътването си е описан начина, по който се прехвърля "търсачката" (обхвата) на тунера по евро стандарт и всичко става ОК.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    То за хващане няма да има проблеми, просто в USA радиото е само на нечетни честоти. т.е по подразбиране няма да лови четните БГ радиа. В тунинг.бг съм срещал информация (нямам много спомен), че ако не е заложено като функция по системните менюта, можеше да се препрограмира. Конкретно за СОНИ не знам.

    пп: В USA няма и RDS, така че вероятно и тази функция ще липсва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Имат RDS,само че е някаква тяхна модификация иначе по темата - радиото ще работи , не е сигурно само като излезнеш от града ,какво ще се случва,както казах техния RDS е малко по различен
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Явно за всяка марка е различно, защото съм виждал Pioneer е от US да се продава някъде из форумите и си пишеше амер.тунер т.е. има нещо. Познат ремонтиращ битова електроника ми каза че някои работят други изобщо не хващат радио тук и си е на риск.Въпроса е как да разбера този модел ще свири ли тук или ще го ползвам само на флашка?
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    То за хващане няма да има проблеми, просто в USA радиото е само на нечетни честоти. т.е по подразбиране няма да лови четните БГ радиа. В тунинг.бг съм срещал информация (нямам много спомен), че ако не е заложено като функция по системните менюта, можеше да се препрограмира. Конкретно за СОНИ не знам.

    пп: В USA няма и RDS, така че вероятно и тази функция ще
    липсва.
    Наистина се оказа че хваща само нечетните, не че ми е кой знае какъв проблем ама не можах да открия начин за въздействие в менюто, търсих и в нета някякво инфо но без успех.
    Ще съм благодарен ако ме насочите към някого можещ да препрограмира или там каквото е нужно за да
    хващам всички радиа.Попитах уж вещ човек, който ми отговори че не е чувал за такива интервенции
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аз съм против тия неща щото сега ще ти излезе същите пари, ако го беше взел от тук , само че без разправиите.
    занеси радиото в кой да е сервиз за битова електроника, ако модела има европейска версия ще ти сложат дъмп от нея и евентуално ще тръгне.
    точка

  11. #11

    Default

    Аз съм с JVC от САЩ и при него има избор за американски/европейски стандарт. И хваща всички станции тук.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    аз съм против тия неща щото сега ще ти излезе същите пари, ако го беше взел от тук , само че без разправиите.
    занеси радиото в кой да е сервиз за битова електроника, ако модела има европейска версия ще ти сложат дъмп от нея и евентуално ще тръгне.
    Благодаря за съвета, модела го има същия - SONY GT640UI и в БГ и единствената разлика е че от
    US приятел ми го донесе точно на половината на цената на Техномаркет.А с излишни разправии не мисля да се занимавам ако става и ми отърва цената - да, ако не - здраве и така бива, освен това като прегледах радиата в София почти всички които ме интересуват са нечетни честоти.
    Още веднъж благодаря!
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •