Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем с индикатора на багажника 166

  1. #1
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default Проблем с индикатора на багажника 166

    колеги днес ми се случи следното нещо. Както си карах ми светна индикатора ча ми е отворен багажника. Слазнах да проверя и се оказа че е затворен. Секунди след като потеглих ми спря парното и на дисплея ми изписа momentari connection to air conditioner faulty. На всичко одгоре ми се загуби и централното. Не знам каква е връзката между тези три неща но кото проверих бешоните под волана се оказо че и изгорял ном. 17. Смених го и всичко се оправи. Да обаче на второто палене бушона пок гръмна. При следващия ми опип да го сменя още със слагането изгоря. Някой с опит с тоците има ли идея защо тока горят и дали нещо не мога да направя сам или без майстор няма да мине.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    .....или без майстор няма да мине.
    Направо си за ел. техник, някъде ти дава на късо, не пробвай разни побългарявания щото може и да се запалиш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Централно+климатик= намирисва отново на това реле.







    Last edited by SoHm; 06-03-2011 at 16:35.
    166 2.4 JTD

  4. #4
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Централно+климатик= намирисва отново на това реле.







    Колега дай повече инфо, кое е това реле

    ---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колега дай повече инфо, кое е това реле
    Колега къде е това реле че гледам снимките чрез телефона и не мога да се ориентирам
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  5. #5
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E+%F0%E5%EB%E5
    Заповядай колега трябва да ти стане ясно вече !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  6. #6
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    То не е за смях,но на всички ни е известен инж. Тоци Бегали.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  7. #7
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E+%F0%E5%EB%E5
    Заповядай колега трябва да ти стане ясно вече !!!
    Мерси колега. Утре ще разглобявам да го видя това реле. Като чета май това реле е за 100 нещо. При теб гореше ли ти така бушоно кото при мен?
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  8. #8

    Default

    Индикацията за отворен багажник светва когато ти е отворен и предния капак. Провери дали отпред не ти окъсява при бутона или отзад снопа кабели към задния капак в гумения шлаух.От много отваряне/затваряне да не са се оголили от към изолация и от там да е проблема.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  9. #9
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Индикацията за отворен багажник светва когато ти е отворен и предния капак. Провери дали отпред не ти окъсява при бутона или отзад снопа кабели към задния капак в гумения шлаух.От много отваряне/затваряне да не са се оголили от към изолация и от там да е проблема.
    Благодаря колега утре ще проверя. Интересно че едновременно светна багажника, спря парното, централното от ключа не действа /само ръчно работи/ и сега останових че не светят плафоните.Каква е връзката м/у всичко това и защо ми гори веднага бушона.Ако е думнало релето както казват колегите би трябвало да не гори и бушона /поне аз мисбя така/.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Благодаря колега утре ще проверя. Интересно че едновременно светна багажника, спря парното, централното от ключа не действа /само ръчно работи/ и сега останових че не светят плафоните.Каква е връзката м/у всичко това и защо ми гори веднага бушона.Ако е думнало релето както казват колегите би трябвало да не гори и бушона /поне аз мисбя така/.
    Трябва да се отвори ел.схемата и да се види какво е общото. Възможно е да има отечка по самото купе.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    На мен така пък ми "окъсиха" и започнаха да си светкат разни светлинки отзад - истинска красота. Издърпай шлауха на задния капак и ще видиш какви красоти те очакват. Аз лично се справих с жици от една фиатска инсталация и термосвиваем шлаух. Щот ако ти е окъсил включвателя на багажника и отпред са ти на един предпазител с останалите неработещи джаджи...
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    Само споделям мнение, колега нали знаеш че нашите алфи имат фабрични дефекти, като на пример кабелите коѝто се касат при багажника, има вероятност да са се прекаснали и да е дали на касо и за това да ти гори и бушона, става вапрос за захранването на багажника. ето виж тези снимки за какво точно става на вапрос, http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E0%E6%ED%E8%EA
    мисли, преди да дейсваш !!!

  13. #13
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Колеги тая пущина ще ме побърка. Реших сутринта да прегледам кабелита по бъгажника кокто ме съветвахте но всичко изглежда перфектно. Преди два дена сменях крушките на фаровете погледнах и там да няма нещо. Преди да тръгна за майстора реших пак да сменя бушона и о чуда всичко заработи. За сега държи и се чудя какво да правя. Ако ида на майстор незнам дали ще хване от къде е бил проблема
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    пак ще даде на касо за сажаление, щом един пат го е направила очакваи да се повтори, ще се наложи да разбереш от каде ти ги прави тези мизери. ще чакаме да разясняваш и успех :
    мисли, преди да дейсваш !!!

  15. #15
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Най вероятно някой кабел наистина е бил окъсил някъде по купето и като си ги разбутал да ги поогледаш си ги разместил Там където си ровил последният път разгледай пак като добре оглеждаш изолациите на кабелите Предполагам че предишното окъсяване рано или късно пак ще се намести на старото си място и пак ще ти направи проблем

    ---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

    Индикацията за отворен багажник светва когато ти е отворен и предния капак.

    Незнам за другите алфи но при моята няма бутон и индикация за отворен преден капак
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •