Results 1 to 11 of 11

Thread: Спортни педали за 156

  1. #1
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default Спортни педали за 156

    Колеги, когато свалям предавките надолу имам навика да чуквам газта да изравня оборотите и да се получи по-плавно превключване. При изпреварване (например) това работи перфектно, но когато трябва да спирам и да сменям просто не става. Как ли не се чекнах да докопам тоя педал на газта, не става и не става. Четох по английските форуми - и там хората не можаха да се похвалят с успех. Става въпрос за т.нар. heel-and-toe.
    Да питам - някой от вас успява ли и има ли "спортни" педали, при които педала на газта не е заврян под спирачката, а е до него?
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  2. #2

    Default

    Аз не виждам смисъл да връщаш предавки за да спираш, 156-цата има достатъчно добри спирачки, отделно това не е безнин за да го държиш в обороти
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    при които педала на газта не е заврян под спирачката, а е до него?
    Спортни педали си е приключение, свали педала на газта и си го огъни както ти е кеф, гледай после да го регулираш като хората, щото ако си с електронна газ мое да си прецакаш, потенциометъра на педала, и става една.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аз не виждам смисъл да връщаш предавки за да спираш, 156-цата има достатъчно добри спирачки, отделно това не е безнин за да го държиш в обороти
    ....абсолютно подкрепям колегата в това отношение..............служебната ми е В6-форд мондео,кво и да му правя на съед....немое ми стъпи на 2.4-ката...........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Да съживя тая древна тема - и аз имам същия проблем с ГТ-то. Квото и да правя не мога да си наместя крака в позиция за heel-toe. Влизам в рандом хонда сивик и такъв проблем няма


    Някой успял ли е в крайна сметка да се справи?

    И за не-запознатите, това не се прави толкова за необходимост колкото за удоволствие и трениране на техниката която е задължителна при спортно/духовито шофиране.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  6. #6
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    При поставянето на спортни педали при нашата марка (слагал съм на 145, ГТВ, 147) винаги се махат гумичките на спирачка и съединител, а газта понеже е пластмасов се слага спортния педал върху него. По този начин се изравняват малко или много педалите.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #7
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Да съживя тая древна тема - и аз имам същия проблем с ГТ-то. Квото и да правя не мога да си наместя крака в позиция за heel-toe. Влизам в рандом хонда сивик и такъв проблем няма


    Някой успял ли е в крайна сметка да се справи?

    И за не-запознатите, това не се прави толкова за необходимост колкото за удоволствие и трениране на техниката която е задължителна при спортно/духовито шофиране.
    Аз за итялянки съм придобил друг стил поради липсата на пространство. Педала за газта го натискам със страничната част на обувката, все едно се опитвам да си вкарам крака между двата педала. Като му свикнеш дори е много по-удобно от heel-toe техниката, но всичко е до индивидуално удобство все пак.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  8. #8

    Default

    Тоя начин на превключване трудно би работил на ежедневна кола, особенно с нашите педали......
    На снимката е моето решение, мързелив вариант е, и за писти където времето за спиране е малко и не се сваля повече от една скорост......не е особенно красиво, но как мазно влизат скоростите като се сваля от 4 на 2 директно или от 5та на трета просто не е истина......
    Надявам се никой няма да ме пита как точно работи тва......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180628_131245.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тоя начин на превключване трудно би работил на ежедневна кола, особенно с нашите педали......
    На снимката е моето решение, мързелив вариант е, и за писти където времето за спиране е малко и не се сваля повече от една скорост......не е особенно красиво, но как мазно влизат скоростите като се сваля от 4 на 2 директно или от 5та на трета просто не е истина......
    Надявам се никой няма да ме пита как точно работи тва......
    Браво бе, просто, оригинално и идиото устойчиво . Много добре измислено.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  10. #10
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    А бре Ферко ,кЪ работи тва нещо
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    А бре Ферко ,кЪ работи тва нещо
    Когато качваш скорости натискаш съединителя малко по вляво......когато ти трябва така наречения heel-toe с натискането на съединителя за сваляне на скорости държиш крака малко по надясно и чукваш леко "удължението" на педала на газта......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •