Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Мнения за ДВГ модифкация 2.0 JTS

  1. #1

    Default Мнения за ДВГ модифкация 2.0 JTS

    Доколкото съм запознат 2.0 JTS е малко доработен TS, който бил с някакво директно впръскване и т.н./не разбирам/ Има го при някои 156, GT и знам, че е различен от JTS при 159, които са разработени в GM
    Искам, ако някой знае нещо касаещо неговата поддръжка, качество, динамика, здравина и т.н да сподели, каквото и да било, за което предварително благодаря.

  2. #2
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Тук може да попрочетеш малко
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...5%ED%E8%E5+JTS
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  3. #3

    Default

    След като ползвах търсачката, намерих тази тема и я прочетох цялата. Там няма нищо конкретно, освен мнението на, май беше neo, който не пишеше нищо конкретно и ясно. Споменаваше за някакъв голям дефект, нещо при главата, не помня точно, но не ми звучи сериозно. Това е причината да пусна моята тема. Искам някой потребител на такъв двигател да сподели мнение, не държа да бъде форумен капацитет.
    Благодаря за бързия отговор.
    Last edited by MUSTELA; 07-03-2011 at 16:50.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by MUSTELA View Post
    След като ползвах търсачката, намерих тази тема и я прочетох цялата. Там няма нищо конкретно, освен мнението на, май беше neo, който не пишеше нищо конкретно и ясно. Споменаваше за някакъв голям дефект, нещо при главата, не помня точно, но не ми звучи сериозно. Това е причината да пусна моята тема. Искам някой потребител на такъв двигател да сподели мнение, не държа да бъде форумен капацитет.
    Благодаря за бързия отговор.
    Напротив не е несериозно,а съвсем реално,има много писано в чужди форуми.Реално главата има конструктивни недоразумения,и сбъркан лифт на разпределителните валове,поради тези дефекти,реалната мощност на колата е доста надолу от тези 165 коня.Даже има хора които са съдили Алфа Ромео заради този мотор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Опссс я дай пак че е смешно.
    Това че е първия мотор на Алфа с директно впръскване не значи че е недоразумение .
    Има само една тема във Европа която засяга това и то само един колега го твърди - общо взето на който и гюм да смениш валове, ЕКУ и ремонт и той ще тръгне

    Реално модификацията е с повече сила в ниските и не толкова нахална след 6000 оборота.
    Основните ядове са от ...инжекторите .
    Това е капризния момент.Трябва хубав бензин и каране а за БГ и добавка за инж. поне през 2000 км.
    Другото което е недоразумение и колегата или е забравил да прочете/спомене че така наречения сбъркан лифт не е сбъркан, а дело на специалисти по маслата които си мислят че трябва да пренебрегнат предписанията на производителя и вместо с 10в60 масло я юркат десетки хиляди километри с 5 или 10 в40 което е лабаво при температурата в главата и се изпарява бързо.От това познай какво се случва .
    Точно в два големи евро форума го коментират това като слаб post sales service от което се носи лошо име на модела .
    Имам такава и за 22000 километра ядове не съм имал .
    Разход в града (Плевен) -8.5 до 9.5 извън 6.5-7 и нагоре може да ходи.
    Носи и на ремап -доста сериозна разлика се получава.
    П.П. Известен наш форумен сервиз ме убеждаваше че автомобила ми е за ремонт - основен ,пък аз го карам вече 22000 километра без ремонт.Относно ниската мощност - един път съм стъпвал на Хемус -Плевен-София и я понастъпах докъм 210-215 но ме достраша че тази магистрала е само дупки и неравности .
    1.Не е само един оплакващ се,а са доста,има само един който се е осмелил да настъпи Алфа,и са потулили случая и са му дали дизелово ГТ
    2.Ние лично сме правили на 2 коли с 2.0 ЖТС основен ремонт преди 100 000 км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Колега, извинявам се, че се намесвам, но форума е все пак с техническа насоченост и да се пише, че маслото се изпарява е несериозно. Вискозитета намалява, а оттам и налягането, но няма как да се изпари. Пожелавам ти поне още 220 хил. км без аварии
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7

    Default

    Колегата vodafon е абсолютно прав за маслото че не трябва да се прави компромис.И тове е една от причините за проблемите на двигатела и голямата консумация на масло.Аз съм карал такава Алфа и впечатленията са ми доста положителни за вървенето и звука от генерацията е супер.За съжаление е одариха и сега се продава на части.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  8. #8

    Default

    Значи 2.0 JTS произвденени до 11.2004 със сигурност са с грешни валове. Следва подмяна на артикул под оригинален номер, след това и нови ЕКУ-та. За JTS има и два вида пети за зацепване под един оригинален номер. Тези неща са официални, сблъскваме се с тях от доста време. При JTS-сите дори има фабрично дефектни работни цилиндри.

    Водафон, твое право е да мислиш и да съдиш, каквото си искаш, пиша това за да знаят колегите от форума.
    Също така този мотор има фабричнен допостим разход на масло между 400 и 600 - ГРАМА на 1000 км пробег.
    Проблема от загубата на мощност се появява в следствие на въглеродния нагар, които се натрупва в смукателния колектор на двигателя и всмукателните клапани. Фазирането на валовете е не достатъчно тествано и тъй като колата е с директно впръскване, клапаните не се почистват и се позволява на газове да навлизат в смукателния колектор, в следствие на което се трупа нагар. При някои коли един от симтомите е и загуба на работно налягане в цилиндъра.

    По-малка мощност като нови реализират двигателите след първия опит да се поправи грешката, но те са много малко. произвеждани.

    Случай от гореупоменатите, официално е регистриран дори и от Милано Моторс в България.
    Last edited by ne0; 08-03-2011 at 10:21.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ето и малко снимков материал в подкрепа на това, което казва Нео :





    Хората от английския форум споменават, че освен тия отлагания, които стесняват и видимо рестриктират преминаването на нужното количество въздух, се наблюдава и запушване на катализаторите и инжекторите (пак поради въпросните отлагания)....

    Това с нагара май се получава поради мястото на инжектора, който при ЖТС не позволява бензина на "промива" смукателните портове и клапаните от горе. При Туин Спарка е точно обратното (знаем каде седят инжекторите) и промиването е факт...
    Last edited by digitalundgrd; 08-03-2011 at 10:59.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ето и малко снимков материал в подкрепа на това, което казва Нео :



    Хората от английския форум споменават, че освен тия отлагания, които стесняват и видимо рестриктират преминаването на нужното количество въздух, се наблюдава и запушване на катализаторите и инжекторите (пак поради въпросните отлагания)....

    Това с нагара май се получава поради мястото на инжектора, който при ЖТС не позволява бензина на "промива" смукателните портове и клапаните от горе. При Туин Спарка е точно обратното (знаем каде седят инжекторите) и промиването е факт...
    И от това запушване на катрализаторите започват да се записват едни перманентни грешки за ламбда сондите,а те фактически си работят
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11

    Default

    Това означава, че ако искам бензиново ГТ е най-добре да търся 1.8 ТС или 3.2 В6, вторият не го искам. Остава само 1.8 ТС.

  12. #12
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by MUSTELA View Post
    Това означава, че ако искам бензиново ГТ е най-добре да търся 1.8 ТС или 3.2 В6, вторият не го искам. Остава само 1.8 ТС.
    Според мен дизела е най-удачен вариант. Аз също навремето се интересувах в друга тема за 2.0JTS и колегите ме отказаха със същите аргументи. Имам и познат с GT 1.8TS, много е красива колата, но не е това което трябва да бъде.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by MUSTELA View Post
    Това означава, че ако искам бензиново ГТ е най-добре да търся 1.8 ТС или 3.2 В6, вторият не го искам. Остава само 1.8 ТС.
    Да, освен ако не ти се рискува... Защото аз лично една добра дума не съм прочел/чул за JTS... A от линка на колегата, излиза, че и при него с най-много са излъгали за реалния пауър
    Иначе не знам втория защо не го искаш ама навсякъде се твърди, че това е най-великия бензинов мотор на марката на всички времена, а пък да караш спортна резачка като ГТ с мотор 1.8 е малко... Абе ти си знаеш, зависи и досега какво си карал, може би 1.8-цата е предостатъчен за нуждите ти Във всеки случай 1.8 е най-евтин за обслужване и поддръжка от "големите" мотори...
    Last edited by badmadafaka; 08-03-2011 at 16:25.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Според мен дизела е най-удачен вариант. Аз също навремето се интересувах в друга тема за 2.0JTS и колегите ме отказаха със същите аргументи. Имам и познат с GT 1.8TS, много е красива колата, но не е това което трябва да бъде.
    Мисля, че написах ясно и точно, че търся бензиново ГТ, но благодаря за съвета все пак. Имам органическа непоносимост към течности за отопление, независимо от високите NM.

    ---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да, освен ако не ти се рискува... Защото аз лично една добра дума не съм прочел/чул за JTS... A от линка на колегата, излиза, че и при него с най-много са излъгали за реалния пауър
    Иначе не знам втория защо не го искаш ама навсякъде се твърди, че това е най-великия бензинов мотор на марката на всички времена, а пък да караш спортна резачка като ГТ с мотор 1.8 е малко... Абе ти си знаеш, зависи и досега какво си карал, може би 1.8-цата е предостатъчен за нуждите ти Във всеки случай 1.8 е най-евтин за обслужване и поддръжка от "големите" мотори...
    Не мисля, че 1.8 не лежи добре на ГТ-то.
    Предпочитам по-малък двигател, за който ще имам средства да се грижа добре. Ние в БГ купуваме и после мислим. И се стига до там, че хора да правят компромиси с елментарна поддръжка като масло и ангренаж.

    ---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    До vodafon.

    Блгодаря за мнението, то май се оказа, че си единствения, който се е сблъсквал с подобен двигател. Не съм решил още нищо, ще мисля.

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    С тези снимки съм съгласен но ... са само те .
    Прочети цялата тема за да разбереш какво имам предвид- от всички които са коментирали в нея само колегата от Хърватска се оплаква от това което сте постнали.Темата е над 12 страници и 90% от болежките се оказват неправилно подбрано масло и проблем с инжекторите .Това с нагара би било проблем на всеки автомобил който е с директно впръскване.
    Отваряш един дизел там също нагар- и какво не върви ли? Това не ви прави впечетление че не е проблем за дизела а е проблем за бензина !
    Доста лековерно за всепризнати специалисти .

    Карам такъв автомобил вече над 20 000 километра и го поддържам - такова нещо което описвате е рядкост.
    Най лесно е в един сервиз да се направи ОР.
    Има и други колеги във форума които имат този двг - странно че при тях проблемите съвпадат с тези които аз съм описал.

    Факт е че има дефектен такъв случай в ММ - и какво, за БМВ Ауди или 159 да не би да няма .Има и то в повече.
    А в Алфаоунер форума пък преобладава мнението че ЖТС мотора е доста по надежден от ТС -факт!

    Колегата като гледам вече е решил за модификацията така че му пожелавам успех .
    Просто се искаше мнение от притежатели на този мотор и аз го дадох - не съм го ремонтирал и т.н. за да се съглася с друго.
    Повярвай ми,Алфа Ромео до последно не са искали да си признаят за този проблем,но въпреки това са изтеглили много коли за смяна на валове и ЕКУ.Много случаи са потулени,като са замазани професионално очите на хората.
    Я ми кажи защо след като е направен основния ремонт,и клиента идва и казва-"тази кола никога не е вдигала 230, а сега не са проблем за нея",ако е имала проблем с дюзите не мислиш ли че пак щеше да го има,пък и са две коли,не една. Освен това Нено кара от известно време ГТ с 2.0 ЖТС и също има преки впечатления/това е една от колите на които е правен основен ремонт/

    ---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

    Quote Originally Posted by MUSTELA View Post
    Мисля, че написах ясно и точно, че търся бензиново ГТ, но благодаря за съвета все пак. Имам органическа непоносимост към течности за отопление, независимо от високите NM.

    ---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:49 ----------


    Не мисля, че 1.8 не лежи добре на ГТ-то.
    Предпочитам по-малък двигател, за който ще имам средства да се грижа добре. Ние в БГ купуваме и после мислим. И се стига до там, че хора да правят компромиси с елментарна поддръжка като масло и ангренаж.

    ---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    До vodafon.

    Блгодаря за мнението, то май се оказа, че си единствения, който се е сблъсквал с подобен двигател. Не съм решил още нищо, ще мисля.
    Колега,никой не цели да те отказва от 2.0 ЖТС,просто искаш впечатления,ето ти.Ние се сблъскваме с тези неща,и няма защо да те лъжем.Факт е че на двете коли се направи основен ремонт преди 100 000 км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •