Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Мнения за ДВГ модифкация 2.0 JTS

  1. #16

    Default

    Въпросът за гнязта в смукателния колектор е много резонен. Изобщо този проблем, че няма какво да мие клапаните заради инжекторите, е доста смешен (според мен). И съществува ли това при другите марки коли с такъв двигател? Някой ще каже, че маслото е виновно от картерните газове, Дали? Или двигателя е каран с боклуци? Защото за FSi двигатели се казва - само RACING, a ние сме си музовири
    Разсъждавам, защото май новите двигатели са FSi

  2. #17

    Default

    добре признавам си

    Излъгах Ви,

    2.0 JTS нямат никакви проблеми от подобно естество

    разход от повече от половин ЛИТЪР масло е ненормален

    FSI е официалното наименование на всички мотори с директно впръскване ( Jet Thrust Stoichiometric е нещо което е само в моята глава)

    TDI e аналога за дизелови ДВГ-та, в световен мащаб

    2.0 JTS няма абсолютно никакви проблеми с дюзите

    въобще не съм си правил труда да почъвам оригинални пети за 2.0 JTS

    нито пък съм правил кореспонденция с официални представителства на АР в Холандия и Англия

    и въобще не знам как ми хрумна да си помисля, че един производител като АР би произвел три различни продукта под един и същ оригинален номер


    ХОРА спокойно бе, реших да споделя готова информация трупана с месеци и средства, като не Ви интересува ами не я взимайте под внимание, а не да бистрите световната политика, ако бяхте малко по-хора щях да ви дам и рамите и номерата на моторите на дефектните коли да бягате от тях ако не е отразен ремонта в сервизната документация

    ама споко има си отдел в Италия които отговаря на всички въпроси, достатъчно е да знаеш към кого да се обърнеш...

    Поздрави!

    п.с. и пак по-спокойно, и който не вярва, че с ГТ-то си вдигам 230 със 17ки всеки път... да заповяда

    п.с2. мога и рентгенова снимка на фабрично дефектен блок да покажа ама няма

    п.с3. ЗАПОМНЕТЕ ЧЕ ТЕЗИ МОТОРИ ИМАТ И ПРОБЛЕМ С ВСМУКАТЕЛНИЯ КОЛЕКТОР и ДЮЗИТЕ, лесно решими

    ---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

    А тази легенда за 230 км на ГТ-то дето е купено от ММ я слушам от юли месец с доста вариации (зависи от разказвача ). А собственика един път не е писал във форума -иначе ремонта е правен от форумен сервиз и всички знаят за случая .


    интересно откъде си я чул и ето вече пише
    Last edited by ne0; 08-03-2011 at 19:52.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #18
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Скромното ми едноседмично наблюдение в-у 1.8 ТС на ГТ-то е че е доста пъргав и даже нз за къв лаг говорех до преди няколко седмици в ниските(но това при 1.6 ТС)чак се чудя как някои колеги говорят за 2.0 ТС които вървят в високите(там им била силата)Моето ГТ в момента е с 225 гума и не намирам никво забавяне м-у 1500- 7000
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  4. #19
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    Скромното ми едноседмично наблюдение в-у 1.8 ТС на ГТ-то е че е доста пъргав и даже нз за къв лаг говорех до преди няколко седмици в ниските(но това при 1.6 ТС)чак се чудя как някои колеги говорят за 2.0 ТС които вървят в високите(там им била силата)Моето ГТ в момента е с 225 гума и не намирам никво забавяне м-у 1500- 7000

    Бе твоята бивша кола явно е била много невървяща щом си очарован толкова много от 1.8
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Специално за гнязта... Има много теми за нея и проблемите, които създава при ЖТД мотора и как се чисти колектора итн итн....Просто трябва да се порови във форума...Факт е, че там имаме турбо, което спомага за не чак толкова очевадната загуба на мощност, когато колектора се напълни с л*йна сравнено с един атмосферен мотор.

    Хората дават маса пари за портване и оширяване с цел повишаване на мощността, нормално е като стесним отворите (поради отлаганията) да имаме отрицателен ефект...

    Предполагам това с гнязта може да се избегне като изведем картерните газове в атмосферата, а не в смукатела (приом, който се прави и при ТС, но там повече с цел да прибавим некой и друг куц кон в повече).

    Смешно или не аз лично съм присъствал на основни ремонти на поне 5 различни Туин Спарк мотори и нито един нямаше такива отлагания в смукателния колектор и по смук.портове...(може пък и да е било чиста случайност ).

    Присъствал съм и на миене на смукателен колектор на ЖТД (159, 166) - яко търкане с четката и кореселина/бензин, киснене и тн...

    Та не виждам защо му се струва на колегата нелогично това, че постоянното "миене" с бензин от дюзите при ТС възпрепятства отлагането на гнязта..??
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Споделям отзад напред :
    Легендата съм я чул от Софийски сервиз където е правен ремонта - не зная дали си го правил там но най вероятно става въпрос за тебе

    И аз казах че е такъв проблема - дюзи ,за колектора не зная но ако искаш сподели може да ми е полезно.

    Блока най вероятно знаеш че е от ТС - такива с дефекти има бол,това също ти е известно (демек нищо ново под слънцето).
    Че пие повече масло - да така я водят при наливане на 10в40
    Аз със 156-та повече от 215 не съм вдигал но защото бях с разбити тампони(от вчера съм с нови)
    и магистрала Хемус е много бъгава за тези скорости но ще я пробвам скоро или на Тракия или на Бургаската.
    Значи ако става въпрос наистина за въпростното ГТ, е правено докато бяхме стария екип в Екстийм. На конкретната кола всичко от "легендите" е вярно и се отремонтира перфектно. После голяма част от екипа се преместихме в нов сервиз или "гараж" и може би за това не сме те виждали и не те познаваме. От лятото по стечение на обстоятелствата колата е в моите ръце и е перфектна, не ми се вярва да са те подвели за нещо. Вярно много срано имаше от ММ, но сег е чук. Наистина вдига по километраж 230 със 17ки. без ремап и каквото и да било. Даже отскоро си има и нов съединител. Иначе примери с други JTS-си с фабрични дефекти има много, КОЕТО НЕ ЗНАЧИ, ЧЕ КОЛИТЕ СИ НЯМАТ И НОРМАЛНИ ПРОБЛЕМИ КАТО ОСТАНАЛИТЕ. И ЧЕ НЕ СА ДОБРИ МОТОРИ СЪОТВЕТНО.

    А и JTS е почти фиатова разработка за колите на алфа.

    Този тон е по-добър.

    Поздрави!

    за писаниците на някои други юзери в темата нямам думи...

    п.с. за 1750 на Алфа ... не ги подценявайте ... Венци има на клип как Алфетата си поддържа 230 без проблем нищо че е на 27 години
    Last edited by ne0; 08-03-2011 at 22:38.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Виж нямам нищо против ЖТС, даже ако ми дадат един да го карам няма да го върна В твой стил ще кажа така : Факт е, че до сега ЖТС бегачка не сме видели (поне в София), докато ТС-та има понавървяващи

    То, ако ЖТС беше толкова по-вървежна от ТС, сигурно Бобо, Нено и други знайни и незнайни рацери щяха да си насочат капиталовложенията към ЖТС мотора, а не към ТС

    От скромния опит, който имам с Алфа ромео съм забелязал, че колкото по-нова е, толкова повече я спъват с цел да сме "екологични"... Пример : 2.0ТС в Алфа 145 ЦФ1 върви много повече, от колкото 2.0ТС в 156 и 147 ЦФ3 Неуспорим Факт
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Виж нямам нищо против ЖТС, даже ако ми дадат един да го карам няма да го върна В твой стил ще кажа така : Факт е, че до сега ЖТС бегачка не сме видели (поне в София), докато ТС-та има понавървяващи

    То, ако ЖТС беше толкова по-вървежна от ТС, сигурно Бобо, Нено и други знайни и незнайни рацери щяха да си насочат капиталовложенията към ЖТС мотора, а не към ТС

    От скромния опит, който имам с Алфа ромео съм забелязал, че колкото по-нова е, толкова повече я спъват с цел да сме "екологични"... Пример : 2.0ТС в Алфа 145 ЦФ1 върви много повече, от колкото 2.0ТС в 156 и 147 ЦФ3 Неуспорим Факт
    Напълно съгласен , иначе за колегата който казва , че 1.8 ГТ върви перфектно може и да е така , защото си свикнал да караш по-бавни коли колега. За мен ГТто с цел спортно каране и да е 1.8 си е безмисленно сега и колкото да ми казваш ,че върви това 1.8 едвали, то Гтто си е тежко + това тези новите мотори както казва и дигитал са си доста ограничени спрямо ЕКО стандартите
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #24
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Факт е, че до сега ЖТС бегачка не сме видели (поне в София), докато ТС-та има понавървяващи
    Така е, ама ЖТС-а не се слага на 147, а пък 156-ците в Бг са масово 1998-2001г. ГТ-тата с всякакви двигатели са рядкост.

    ---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:31 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    От скромния опит, който имам с Алфа ромео съм забелязал, че колкото по-нова е, толкова повече я спъват с цел да сме "екологични"... Пример : 2.0ТС в Алфа 145 ЦФ1 върви много повече, от колкото 2.0ТС в 156 и 147 ЦФ3 Неуспорим Факт
    Това е факт. Аз карам 156 със същия двигател като преди това 145-цата, само че ЦФ3. Знам, че 145 е 60 кг. по-лека ама разликата е доооста голяма, в полза на 145 естествено. Те са набили 3 катализатора и 3 сонди на същия двигател и явно са постигнали определени нива на екологичност, ама динамиката е позаминала. Със следващите поколения би трябвало да е решен тоя проблем - хем да върви, хем да е еко. За 1.4 ТБИ става дума. ЖТС ще пропусна, както и целия модел 159

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post

    Пич май те отказахме от марката но поне разбра че форума е жив
    Аз карам 156 1.8 ТС и харесвам много този бензинов двигател. Притесняват ме малко тези крайни мнения за JTS, но ще видим.
    Само да вметна, че аз не търся кола, с която да се "бегам". За мен 1.8 ТС е напълно достатъчен двигател за ГТ за едно нормално каране, а и малко повече.
    Спортните коли са нещо съвсем различно, но в България смятаме дори бмв 7 със 3.5 литров бензинов двигаел за "бегачка". Или пък алфа 166 с 2.4 литров дизелак за "мноУ бърза кола".
    Исках само да вметна, че аз тази кола няма да я карам постоянно на 6500 оборота нито ще стигам прекъсвач два пъти седмично. Не питам за такъв тип издръжливост.
    Благодаря за мненията още веднъж на всички, надявам се темата да бъде полезна и за други.
    Лошото е, че в бг не съм виждал а се продава ГТ с 1.8 ТС и трябва да се търси навън.

  11. #26

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58036
    Има явно, ама повече търсене трябва...
    ПС: ти си знаеш най-добре, ама си имаш 156 със същия мотор, не искаш да се състезаваш, искаш да имаш спортно купе с 2 врати и размер като на 156 със същия двигател... Аз лично в случая виждам ъпгрейд за теб, единствено ако искаш да се режеш с ГТ-то, иначе ще седнеш в по-гъзарска но по-непрактична версия на твоята си кола, дето вече си я имаш (а пари ще дадеш една торба), но както казах вече ти си знаеш най-добре и не ти давам безплатни съвети - просто една гледна точка над която също можеш да помислиш

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58036
    Има явно, ама повече търсене трябва...
    ПС: ти си знаеш най-добре, ама си имаш 156 със същия мотор, не искаш да се състезаваш, искаш да имаш спортно купе с 2 врати и размер като на 156 със същия двигател... Аз лично в случая виждам ъпгрейд за теб, единствено ако искаш да се режеш с ГТ-то, иначе ще седнеш в по-гъзарска но по-непрактична версия на твоята си кола, дето вече си я имаш (а пари ще дадеш една торба), но както казах вече ти си знаеш най-добре и не ти давам безплатни съвети - просто една гледна точка над която също можеш да помислиш
    Имах предвид, че няма такава, която да се продава.
    Аз просто харесвам ГТ-то, просто го харесвам, не искам нищо от него. ))))))))))))
    А и това ще ми бъде втора кола.
    Съветите трябва да са ценни, за да бъдат платени. Да имат някаква стойност.
    Думата "режеш" не знам какво означава.
    )))))))))
    Благодаря все пак.

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Колега, явно е че крайните мнения по отношение на нещо имат притеснителен характер .
    Ако си си харесал кола с някакъв двг , който е оплют от всякъде и има мнооого такива за сравнение (като 2.5 тди на алди) спокойно можеш да се притесняваш и да търсиш нещо друго .
    В България не зная колко ЖТС има, но до тук има инфо за проблеми само на едно -на Нео (официално такова)
    В крайна сметка избора си е твой, но като купуваш автомобил съм далеч от мисълта че ще подходиш неглиже/на сляпо, и няма да се възползваш от услугите на сервиз преди кеширането.
    Тук вече може да попиташ "абе какво аджеба трябва да проверя на този пършив мотор за да разбера какво му има" ако си решил да е с такъв ДВГ.
    Може да се допиташ до някой -ако си в София има достатъчно сервизи .
    Успех в крайна сметка
    Както по-нагоре споменах,колите са 2 не е една,втората е на познат на много хора във форума човек,който обаче се отказа от Алфа/това няма значение/,купувана от ММ,и скъсала ангренаж на 59 000 км.,впоследствие след сваляна на главата,картинката беше ужасяваща

    П.С.И тази кола е правена в същия сервиз,и то от един и същи човек
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by MUSTELA View Post
    Имах предвид, че няма такава, която да се продава.
    ...
    Съветите трябва да са ценни, за да бъдат платени. Да имат някаква стойност.
    Колегата е пуснал темата преди няколко дни - явно скоро я е купил колата, затова ти я посочих, а не, че има по принцип такива коли в БГ.
    Съветите могат да са ценни само ако има кой да ги оцени, но нека не задълбаваме в темата, с това исках да кажа нещо друго, но не е толкова важно, че да си струва обяснението.

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    То при скъсан ремък нема кола която да изглежда добре, ама щом казваш че ЖТС излежда най-зле със скъсан ремък, най-вероятно си прав - начи калпав е маторя, щото като скъса ремък не върви .
    Аз каквото исках да кажа(по темата) съм го написал ,ако искате напишете че има проблем и със запалването щото е с една свещ на цилиндър -се е тая.

    Лек ден на всички
    ...
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •