Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Мнения за ДВГ модифкация 2.0 JTS

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Колегата е пуснал темата преди няколко дни - явно скоро я е купил колата, затова ти я посочих, а не, че има по принцип такива коли в БГ.
    Съветите могат да са ценни само ако има кой да ги оцени, но нека не задълбаваме в темата, с това исках да кажа нещо друго, но не е толкова важно, че да си струва обяснението.
    Аз се оглеждам от скоро.
    Сега няма!!!!!!
    Това, че е имало някога не ми върши работа.
    Отбирам доста добре "ценните съвети".
    Благодаря за отделеното време
    "лош-таковач-на майки".

  2. #32
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Както по-нагоре споменах,колите са 2 не е една,втората е на познат на много хора във форума човек,който обаче се отказа от Алфа/това няма значение/,купувана от ММ,и скъсала ангренаж на 59 000 км.,впоследствие след сваляна на главата,картинката беше ужасяваща

    П.С.И тази кола е правена в същия сервиз,и то от един и същи човек
    А по стечение на обстоятелствата я кара друг наш приятел (които се беше отказал от марката и се завърна кофти дет вика) та псува че не е JTD. През седмица налива масло,(реисинг) харчи 15 бенз в София и се чуди как да я смени, щото и не върви. И тъй като го убеждавах че тоз мотор е така а тои не вярваше изчете къде каквото има за JTS-а и стигна до заключение че всичките имат проблеми и не е работа да се наръгаш с такъв мотор.
    А още докато колата беше на 20000км сме се засичали по българия и с QV-то му правех бинокъл на GT-то. Смятаите колко е 165кс. Абе за мен таз кола има два смислени двигателя JTD-то и 3.2V6 това е.

  3. #33

    Default

    Има ли някой в този форум, който да си е купил Алфа JTS чисто нова, за да си каже мнението. Защото, ако всички изказали мнение, са чули или карали такива коли само, че втора употреба - някак си мнението не е много, как да го кажа, квалитетно. Това би било май най-вярното. Поне така мисля аз

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Godfather View Post
    Има ли някой в този форум, който да си е купил Алфа JTS чисто нова, за да си каже мнението. Защото, ако всички изказали мнение, са чули или карали такива коли само, че втора употреба - някак си мнението не е много, как да го кажа, квалитетно. Това би било май най-вярното. Поне така мисля аз
    Аз карах купена от магазин в Париж 2.0 JTS чисто нова на мой много близък приятел. Карах я в Париж и в София и впечатленията са ми много добри от към вървене.Но за жалост едно камионче и отнесе задницата.И сега се продава на части.Но двигатела е в едно прословуто ГТ което до колкото знам лети в момента.Ако иска човека с ГТ да се включи в темата и да си каже мнението.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Аз карах купена от магазин в Париж 2.0 JTS чисто нова на мой много близък приятел. Карах я в Париж и в София и впечатленията са ми много добри от към вървене.Но за жалост едно камионче и отнесе задницата.И сега се продава на части.Но двигатела е в едно прословуто ГТ което до колкото знам лети в момента.Ако иска човека с ГТ да се включи в темата и да си каже мнението.
    Аз тъкмо се отказах от този дигател и започнах да си търся 1.8 ТС, и ти сега ново десет.
    И аз пак се разколебавам, дали да не стрелям по този двигател.

  6. #36

    Default

    На 10 негативни изкача едно положително мнение и то с чисто нова кола и пак се вкарваш във филма
    Щом ти е толкова мерак взимай JTS и толкова.
    Лично аз ако бях прочел толкова негативни мнения за двигателя, бих се отказал на секундата, верно че има и читави, но май се броят на пръсти..
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Аз карах купена от магазин в Париж 2.0 JTS чисто нова на мой много близък приятел. Карах я в Париж и в София и впечатленията са ми много добри от към вървене.Но за жалост едно камионче и отнесе задницата.И сега се продава на части.Но двигатела е в едно прословуто ГТ което до колкото знам лети в момента.Ако иска човека с ГТ да се включи в темата и да си каже мнението.
    Мишо двигателят който продаде наистина е в едно ГТ, което доколкото си спомням замина за Поморие.
    Обаче това ГТ беше купено чисто ново от АИ, като беше специално поръчано с оборудване SPORTIVA човека, беше голям фен, дори в някакво списание имаше статия.
    Още в гаранция моторът беше отварян в АИ, след луд скандал на думите, че мотора така си работи моторът беше сменен. Всико това на до около 50 000км.
    След което го продаде и във вторият собственик мотора се взриви.

    Мнението ми не цели да оплюе мотора, но явно все пак си има своите детски болести на които трябва да се обърне сериозно внимание.

    даже намерих статията
    http://www.clubalfaromeo.com/index.p...ion=1&Entry=16

  8. #38
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    и аз точно заради такива коментари не посегнах по-рано към ГТ-то и съм сигурен че за много по-малко пари можех да взема 2.0 ЖТС но уви ГТ-то с 1.8 вече е факт пред блока
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    и аз точно заради такива коментари не посегнах по-рано към ГТ-то и съм сигурен че за много по-малко пари можех да взема 2.0 ЖТС но уви ГТ-то с 1.8 вече е факт пред блока
    Аз на инат си купих и 156-цата 1.8 ТС, но тогава ме разколебаваха "нефенове" на марката, което е по-добрият вариант, тук насреща имам фенове и това е притеснително. В немското мобиле има 2.0 JTS, които са на по 200 000 километра, те трябва да са им правили един-два основни ремонта. Може пък и да са им правили?

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Тея проблеми, които са споменати по горе за всички модификации на JTS ли се отнасят. Интересува ме примерно Брера 2.2 JTS пак ли страда от същите проблеми?

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Тея проблеми, които са споменати по горе за всички модификации на JTS ли се отнасят. Интересува ме примерно Брера 2.2 JTS пак ли страда от същите проблеми?
    НЕ!

    Това е само за 2.0 JTS.

    2.2 JTS е по-късен и е на ГМ. /опелски дето им викат)))))))))

  12. #42
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега MUSTELA купи си ЖТС, покарай го и после пиши в темата своите отзиви за мотора - разход на бензин, вървеж, разход на масло итн Дано пък и ти да извадиш късмет с вървящ и читав ЖТС като на няколкото колеги от по-горните постове...

    Всеки си хвали неговото, то се е видяло...Човека е странно животно, докато не си счупи сам главата, ако ще 1000 човека да ти кажат истината, той пак ще си знае своето...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #43
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами все пишеш за тоя сервиз, поне кажи кой е, а не така с недомлъвки

    Критерия за вървене вярно е малко разтегливо понятие, но да речем не е нормално, ако ЖТС-а е в кондиция ( наистина е 165 коня) да припада от 2.0ТС, която е 10 коня на долу по книга...
    Last edited by digitalundgrd; 12-03-2011 at 02:20.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #44
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Аз не мога да разбера не хващате ли идеята на коментарите в темата:

    Колеги с купени от ММ и АИ (демек БГ) чисто нови, реват като съдрани, а хора с внесени от вън такива им обясняват че няма такъв филм.
    Ми някой не си ли прави извод такъв - некой сервиз да е правил купена от вън такава кола с такива болежки?
    Сякаш е това е правилния въпрос.

    И ако колегата е намерил читаво ГТ с такъв мотор на 100 х. км. кво го притеснява, че ша са окоти, че няма да са мери с некое QV или кво?
    П.П.
    Като гледам и 159-те в другия раздел се успокояват че на 70х.км. буксува съединител на купени от БГ нови коли, че били много мощни и много тежки и затова било нормално.Тях още не сте почнали да ги плюцате май,а.

    ---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:51 ----------



    имаш фенове на ТС и неизвестности от ЖТС .

    Кой се успокоява бе брато,мислиш ли че ми е гот че на 75 000 ми превъртя съеднинтеля,ма го приех и тва е,като му дойде времето ще го сменя.Аз съм прегорял доста с Алфите,и щом съм останал верен на марката,е показателно.Аз не съм навивал колегата да не си купува ЖТС,просто изказахме опит с 2 коли.

    П.С.Мойта кола на е купувана от ММ а чисто нова от Италия,но това не я спря да си превърти съединителя на тези километри

    П.С.Незнаех че като си единствен можеш да се наречеш група от хора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кой се успокоява бе брато,мислиш ли че ми е гот че на 75 000 ми превъртя съеднинтеля,ма го приех и тва е,като му дойде времето ще го сменя.Аз съм прегорял доста с Алфите,и щом съм останал верен на марката,е показателно.Аз не съм навивал колегата да не си купува ЖТС,просто изказахме опит с 2 коли.

    П.С.Мойта кола на е купувана от ММ а чисто нова от Италия,но това не я спря да си превърти съединителя на тези километри


    П.С.Незнаех че като си единствен можеш да се наречеш група от хора
    Съединител може да превърти на всяка.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •