Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Мнения за ДВГ модифкация 2.0 JTS

  1. #46
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе според мен JTS моторите имат голямо бъдеще,но най-прав е колегата,който каза,че имат още детски болести за дооправяне.След 30-40 години и като са слагани в 20-на модела с 100-на модификации ще са чук моторите. Пример-стария 8-клапанов мотор с ризите и с веригата,който се вгражда в Алфи от 1954 до 1995 А иначе като цяло нещо взе да се сбърква във философията на автомобилостроенето и на Алфа специално. Аз мислех,че тайната на хубавия,динамичен и не на последно място икономичен автомобил е: леко купе-мощен двигател-красив дизайн и чак тогава идват разните бъзикни-климатици,климатроници,подгреваеми гъзодържатели (разбирай седалки) и т.н. Къде отиваме в днешно време като средния клас коли упорито се стремят да минат 1,5 тона тегло...не ми е ясно?! А уникалния сегмент,който Алфа винаги е запълвала и може да се каже-създала-е автомобил за разбирачи с подчертано спортен характер и на относително ниски цени. Къде отидоха ниските цени,подчертано спортния характер с тея двутонни волски коли дето ги правят напоследък...питам се с ква мощност се подкарва тва нещо,как се спира,как се удържа в завой....с десетки електронни системи ето как.Пример-горното "уникално" GT от статията-ускорявало за 8,5 секунди до 100 и макс скорост 215-ми че то половината 155-ци в БГ,дето са по на 500 000 км го правят почти същото WTF?! Сори за малко ядовития тон,но просто съсипват най-истинската марка коли....

  2. #47
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги да се намеся и аз малко по темата ,мой приятел си купи 2.0 жтс на търг от полицията на 180 000 км сега е на около 220 000 ,,според мен,, върви много добре и гори чуствително по малко от 2.0 тс проблеми не е имал до сега . А за 159 в момента имам една 1.9 жтд на 125 000 км и е тотал за дюзи ,съединител ,и какво ли не друго . Миналата година съм продал няколко 159 само една беше горе долу читава .Тези коли минат ли 150 000 км са тотали в всяко едно отношение ,според мен .Тука поне е тема 156 и няма колеги който да се засегнат , но аз лично немога да кажа нищо добро за 159 освен ,че е красива .
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги да се намеся и аз малко по темата ,мой приятел си купи 2.0 жтс на търг от полицията на 180 000 км сега е на около 220 000 ,,според мен,, върви много добре и гори чуствително по малко от 2.0 тс проблеми не е имал до сега . А за 159 в момента имам една 1.9 жтд на 125 000 км и е тотал за дюзи ,съединител ,и какво ли не друго . Миналата година съм продал няколко 159 само една беше горе долу читава .Тези коли минат ли 150 000 км са тотали в всяко едно отношение ,според мен .Тука поне е тема 156 и няма колеги който да се засегнат , но аз лично немога да кажа нищо добро за 159 освен ,че е красива .
    Както казваха в една реклама: "ето това чукане чаках".
    Аз ще кажа: "ето това мнение чаках".
    Благодаря колега.

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги да се намеся и аз малко по темата ,мой приятел си купи 2.0 жтс на търг от полицията на 180 000 км сега е на около 220 000 ,,според мен,, върви много добре и гори чуствително по малко от 2.0 тс проблеми не е имал до сега . А за 159 в момента имам една 1.9 жтд на 125 000 км и е тотал за дюзи ,съединител ,и какво ли не друго . Миналата година съм продал няколко 159 само една беше горе долу читава .Тези коли минат ли 150 000 км са тотали в всяко едно отношение ,според мен .Тука поне е тема 156 и няма колеги който да се засегнат , но аз лично немога да кажа нищо добро за 159 освен ,че е красива .
    От къде ги купуваш тия 159-ки бе колега , от моргите ли ??? Сигурно блъснати и/или/ изтормозени от някой псевдосъстезател.Ако можеш да замажеш нещо , айде на автовоза и в България , ако не , обратно в моргите или на части.Аз карам 2 ра година 159-ка -точно ЖТД и досега освен консумативи съм сменил един накрайник на рейката и едно каре.Колата е вече на 100 000км. и трябва да кажа , че съм супер доволен от нея.Преди това съм карал и 156-ца 2002г. вътрешния фейс и мога да направя сравнение с предходните генерации и то е изцяло е в полза на по-новото.Това , че ти търгуваш явно с мъртъвци изобщо няма да ме принуди да си мисля , че съм се прекарал , като преди две години съм дал над 20000лв.за 159-та.Колата си е супер и ако не си галфон да я прецакаш с некачествени масла , нафта , чипосване , юркане на умиране и други простотии няма никакви проблеми.Истината е , че един автомобил трябва да се поддържа и ако е така се отплаща , ако не и най-добрата кола може да стане кочина и гробница за 1 месец.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  5. #50
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    От къде ги купуваш тия 159-ки бе колега , от моргите ли ??? Сигурно блъснати и/или/ изтормозени от някой псевдосъстезател.Ако можеш да замажеш нещо , айде на автовоза и в България , ако не , обратно в моргите или на части.Аз карам 2 ра година 159-ка -точно ЖТД и досега освен консумативи съм сменил един накрайник на рейката и едно каре.Колата е вече на 100 000км. и трябва да кажа , че съм супер доволен от нея.Преди това съм карал и 156-ца 2002г. вътрешния фейс и мога да направя сравнение с предходните генерации и то е изцяло е в полза на по-новото.Това , че ти търгуваш явно с мъртъвци изобщо няма да ме принуди да си мисля , че съм се прекарал , като преди две години съм дал над 20000лв.за 159-та.Колата си е супер и ако не си галфон да я прецакаш с некачествени масла , нафта , чипосване , юркане на умиране и други простотии няма никакви проблеми.Истината е , че един автомобил трябва да се поддържа и ако е така се отплаща , ако не и най-добрата кола може да стане кочина и гробница за 1 месец.
    Не колега в моргите още ги няма , после в италия кола като влезе в моргата не може да излезне повече ,за българия не ги продавам понеже са малко хората който дават 20 000 лева за алфа ромео ,после тези коли са обслужвани само от алфа сервиз защото са били в гаранция до сега ,после за миналата година съм имал около 35 алфа ромео от всички модели и виждам кое е здраво и кое не .Тази която имам сега е като нова жтд/м червено 150 коня аз съм я платил 9500 евро ,като за кола от моргата е малко множко ,но това не и пречи да е тотал . После аз казвам това което виждам и не искам да обиждам никой всеки си има вкус . Темата беше за жтс 156 която е основното превозно средство за момента на италианската полиция и карабинери и ако както казваш ти не е в ръцете на ,позволявам си да те цитирам , някой галфон е уникална кола .Колата като мотор е една класа над тс .Тази която има моя приятел е на около 220 000 км сега и преди 2 месеца сме ходили с нея от Удине до Неапол 1800 километра до там и обратно и да ти кажа заслужава да и вържеш една панделка на антената ,а вие казвате че не я бива ,а тази кола е купена на търг от полицията ,което ще рече че е видяла толкова зор ,че ти нямаш и идея .После за това е форума да споделяме мнение и ако съм засегнал някой се извинявам .


    Послепис /155 е на 328 000 км ,а 156 е 251 000 км ,говоря за мойте лични коли ,и са още с орегиналните карета и накраиници
    Last edited by nicola 59; 25-03-2011 at 00:06.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Колега Никола , аз лично нищо лошо не съм казал срещу ЖТС-а като мотор.Просто в България го няма масово , а моите лични впечатления са от колата на колегата Водафон в Плевен , която кой каквото си ще да ми приказва си е супер и си върви вече мисля година от както я взе без някъкви сериозни проблеми.Моята 156-ца беще същия вид-вътрешния фейс но с 1.9 ЖТД мотор-115к.с. и чудно си се возех повече от 2 години с нея докато не се появи един мераклия и ми даде толкова пари , че не можах да му откажа , а като последица се насадих като пич в 159-та.Айде със здраве и като закъсам за части /ако е вярно това което ме плашиш/ ще те търся.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Абе кола и жена на късмет
    За да не обидим дамите нека го кажем така: "Абе жена, мъж и кола на късмет"

    Но какво правим, ако трябва да избираме мъж от затвор или пък жена от публичен дом.
    Така че предварителното проучване е много важен момент от цялата процедура по закупуването на автомобил.

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default основен ремонт

    Момчета искам да направя основен ремонт на алфата ГТ 2.0 ЖТС.Майстора ми казва,че трябва ново долнище демек блог,шото тоя имал някво покритие което с времето падало и дори да сменя сегментите нямало да се оправи колата и само ще си дам парите.Момчето е много свестно и попринцип през живота си е работил много италианки.Истина ли е това според вас или не?трябва ли да търся блог и чак тогава да правя основния ремонт,щото аз исках да сменя сегментите,но той ме отказа сега...нямало как да даде гаранция че харча ще се оправи на маслото,защото според него покритието на блока вече го няма или щяло да го няма.Попринцип,знам че този двигател има фабрично крив блог,но не знаех за това покритие,мислех,че дори да допустимия разход да е 400-600 мл при агресивно каране ме устройва,защото сега колата харчи 1л на 150 км,смених гумичките чистих сепаратора,но си харчи много масло,навежда ме на мнение,че сегментите за смяна,мога лид а сменя сегментите и ще се оправи ли харча на колата,ако не сменя и не оправя блока. Моля за бързо мнение?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 22-03-2017 at 10:20.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •