Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Нови изисквания към колите с допълнително монтирани ксенони

  1. #16

    Default

    По принцип ЗЗД означава закон за задълженията и договорите.Предполагам обаче, че колегата е искал да каже ЗДвП-Закон за движение по пътищата.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Какво е ЗЗД????
    Закон за Защита на Държавата
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Xa, че то колко коли минават ГТП без дори колата да влиза за преглед. Последният път отидох на място..абе толкова високо си бяха монтирали една арматура да пази колата да не влезе в канала, че ми опираше в броянта и ми викат няма как да стане...аман от такива места.
    Да направят нещо по въпроса на пътища, знаци, горивата...тях ксенона ги притеснява...най много да се свали преди прегледа...или хората работещи на ГТП да станат още по-корунпирани, че да пускат всеки!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19

    Default

    Аз пък помислих че е Зак за Защ на Данъкоплатеца.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Smile

    То и в Германия не е забранено монтирането на ксенон ,но има следните изискваниа:
    1. Автоматично регулиране на височината на фаровете(според натоварването)
    2.Стъклоумивалки на фаровете!
    Иначе глобата за неправилно монтиран ксенон си е доста солена!))))

  6. #21
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    то ако пътищата ни бяха като в Германия въобще някои едва ли би си помислил за ксенон...
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    ...а дали ще се заслепяваме с ксенони или с други сини крушки по 55w си е все тая,но по-добре да заслепявам от колкото някои слепец да ме осакати
    Бравос! Само дето слепотата на въпросния, в един момент, може да се окаже следствие от псевдо-дрис-ксенон-електрожена на шофера отсреща.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  8. #23
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Немога да го разбера това на всички ксенона им е виновен...стига глупости колеги...виновни са немаркираните ни пътища, дупките, липсата на знаци, неругулирани фарове било то и халогенни такива. Не е виновен ксенона..."на крив х*й, вълната му пречи".
    И мене не ме кефят някакви по улиците с коли на над 20 години се чудя дали тоя пич има спирачки въобще, нито пенсионери над 60 г., щото вече не вижда, или жени тъкмо взели книжка и решили, че могат да карат...ма няма да тръгна да протестирам срещу тях!
    В бг всичко е помия, кофти...някога бях горд, да кажа като ме питат от Бг съм...вече не!
    На един му пречи ксенона, на др стоповете, на трети колата пред него!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #24
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Аз немога да разбера каква е тая мания с този тъп ксенон?Това някакво ново течение в стил "пазарджишка вектра" и "пернишки голф" ли е?Сините пръскалки по капака,антистатика,лепящата антена на покрива....все селския ни манталитет.Последно време гледам започнаха да го слагат и на халогените?!?Много интересни хора,ти го псуваш че те заслепява,той си мисли че е "мноу яко"....Много се радвам че има някой дето му е дошло на акъла да направи такъв закон.И престанете да ревете като "ощипани" моми!!!Да направили закон за дупките и горивата - глупости!!!Едното няма нищо общо с другото!!Ти не заслепяваш държава,а заслепяваш МЕН и колегите зад мен.И колегите които искат да минат редовно преглед - ами като не ви вкарат колата на такова място,викай "АИ"-автомобилна инспекция!И после може да заспиш спокойно че си направил нещо "смислено"!Само че на повечето от вас не им отърва да е така,защото после ще се заринем с теми за това как не ви дават стикери за ГТП-щото карате бракми (не визирам никой,колега,марка и модел) Оставена ни е достатъчна "свободия" че да скачаме срещу всеки "смислен" акт и действие на иначе бедействащата ни държава!

  10. #25
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Приятелю вместо да вземат да измислят нещо свързано със серизоните проблеми, те се хващат за това...колко ще е ефективен в Бг този закон...айде стига!
    Хората си слагат ксенон, защото искат да им е по-добре осветено пред колата, за да не газят дупки!!!!
    Защото, ти който пътуваш доста с тир, би трябвало да знаеш, че с един ксенон 4300к очите не се изморяват толкова колкото с халогенна крушка!
    Сега знае се как се минава ГТП, ще стане така че само ще се маха за един час да мине преглед и това е!
    А аз дали заслепявам, няма как да знаеш! Закони за дупките няма, има бюджет ид а вземат да оправят нещата, щото Бг е като лунна писта. Колко катастрофи има защото някой си бил сложил ксенон и колко такива има, защото виждайки огромна дупка тип "детски гроб" решаваш да намалиш за да не си оставиш гумите, джанти, ходова част там и някой те изненадва отзад. Точно имам такъв пресен случай на връщане от Свищов, бях пасажер, шофера намали и отзад един камион се бил заблеял!!!
    Last edited by rusiq86; 12-03-2011 at 02:29.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #26
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    [QUOTE=rusiq86;856858]Приятелю вместо да вземат да измислят нещо свързано със серизоните проблеми, те се хващат за това...колко ще е ефективен в Бг този закон...айде стига!
    Хората си слагат ксенон, защото искат да им е по-добре осветено пред колата, за да не газят дупки!!!!
    Защото, ти който пътуваш доста с тир, би трябвало да знаеш, че с един ксенон 4300к очите не се изморяват толкова колкото с халогенна крушка!
    Сега знае се как се минава ГТП, ще стане така че само ще се маха за един час да мине преглед и това е![QUOTE]

    Ама едното няма нищо общо с другото!!Хората които слагат ксенон на халоген,дали го слага да вижда по-добре или го слага щото така си гъделичка егото?!
    Преди 10 години имаше много повече дупки от сега,почти не се знаеше за ксенона,а катастрофите бяха в пъти повече.Много добре разбирам че е по-лесно да се оправдаеш с нещо друго,отколкото да го свалиш и да прежалиш парите които си дал за него.Карам коли със заводски ксенони,на 155 фаровете ми са почистени,крушките са ми Филипс 55 вата и мога да ти кажа че разликата е може би,една идея по-добре ЗА ксенона.Но също така знам как заселепява един слаган ксенон и един оригинален такъв,ти също го знаеш но предполагам че не ти се иска да го кажеш.
    Ами като го свали за прегледа и после пак го сложи,досатъчно е вечер го засече патрул на КАТ,установи наличието на неоригинален такъв и му бъде написана хубава глоба,на въпросния нарушител.Много прост и полезен закон.

  12. #27
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Ето какво казва въпросния член:

    Чл. 76

    Забранено е използването на други светлини, освен предвидени в този закон и издадените въз основа на него нормативни актове.

    целия раздел 17

    http://www.listovki-kat.com/zdp-chapter_2_17

    На практика това е поредната мъртвородена наредба, поне докато не се промени закона.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз не заслепявам, мога да демонстрирам на всеки лично!
    Имам правилно регулирани фарове. Виж за халогеите да слагаш ксенон си е загуба на пари и глупости. Например бащата кара нощем само, има фирма за земедеслки култури и пътува много. Сложих му едно китайче 4300к, човека се роди, вика ми карам не ме болят очите, пътят се вижда чудесно. Сложих му и на късите и дългите, регулирахме го...Мисля, че това може да спаси живот...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Карам коли със заводски ксенони, на 155 фаровете ми са почистени,крушките са ми Филипс 55 вата и мога да ти кажа че разликата е може би,една идея по-добре ЗА ксенона.
    Тук не си прав, аз преди години карах 155цата с blue vision на Филипс, също с почистени и регулирани фарове, но след като сложих ксенон - нищо общо, имаше и доста увеличена видимост на пътния банкет също.


    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Но също така знам как заселепява един слаган ксенон и един оригинален такъв,ти също го знаеш но предполагам че не ти се иска да го кажеш.
    Мен честно казано ме заслепяват и фабрични ксенони и това е благодарение на хубавата ни инфраструктура. Като вземе да подскача колата пред мен по така нареченият извънградски път със знак за винетка и нормално фарът на насрещната кола се вдига достатъчно за да ме заслепи.

    Отделно трябва да глобяват не само за неправилно сложени ксенони, но и за неправилно регулирани фарове абсолютно всички коли.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  15. #30

    Default

    Доколкото знам проблема не е в ксенона а в некоректно насочен фар, позиционирана крушка към рефлектор, дори мръсни или мътни стъкла на фаровете, които разсейват светлината и т.н. .

    Глегах един филм за войната. Осъществяват нощна атака. Когато пуснат сигнална ракета затварят едното око, така зеницата на това око остава отворена и няма след това период на адаптация. Пробвах го докато карам ама куца работа . Най-добре е да гледаш към линията на банкета(която отсъства в доста от случаите) .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •