Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Нови изисквания към колите с допълнително монтирани ксенони

  1. #31
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ами тирове, бусове, ванове, на които фаровете им са високо...те и с обикновени крушки заслепяват...като им са регулирани уж фаровете.
    И до какво се свежда по-малко катастрофи...до добри пътища, не толкова накъдрени и надупчени, по ясни видими осови линии и край на пътният банкет, знаци! Да ама виж ли ксенона е проблема

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #32
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Поредната глупост!
    Настина преди да почнат да се борят с ксенона по-добре първо да се преборят с високо вдигнатите фарове. Честно казано, един добре регулиран фар с ксенон, заслепява доста по-малко от високо вдигната обикновена крушка.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  3. #33
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    На първо място, трябва да започнат да проверяват колите на ГТП, защото съм виждал, как дават стикер за кола минала преглед с изгоряла къса светлина, без да им пука изобщо.
    Просто там няма никакъв контрол и само гледат пари да изкарат, но те не са виновни.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #34

    Default

    На вниманието на колегата инициирал темата.
    Колега отговорих ти на лични.С една дума прати ми копие от тази заповед на мейл, който съм ти оставил или да се видим да ми дадеш копие.Може да има шанс да я съборим в административният съд ако не са изтекли срокове и т.н.Сега може да не е проблем ама като дойде време на всеки колега с добре регулиран ксенон да минава преглед мисля, че тогава ще изгори някой. Заради тази заповед ако е действаща макар и с перфектен ксенон някой доста ще го боли.

    Поздрави.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  5. #35
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Поредния безмислен Закон ! Виждал съм допълнителен ксенон с настроени фарове на стенд - това н дразни почти ! Ксенона дразни много понеже крушката е по дълга и се променя ъгъла на отражение от рефлектора ! Когато се реголират фаровете няма проблеми ! Е естественно не е със всички фарове така, на по новите коли нямат проблеми стига да се реголират! При старите не е така на тях трябва да се обръща яповече внимание !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #36
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    И аз имам ксенон на стара кола ( 164 -ката) , но смея да твърдя , че е много добре регулиран, колата си е суперка с фабрични лупи, ел. регулирането ми работи също безупречно, дори съм имал случаи на затънтени пътчета без маркировка да сваля до долу фаровете и да включа дълги - виждам къде бият , не заслепявам и никои не ми мига ( веднъж , когато ми изгоря единия баласт , откачих другия , свалих фаровете максимално и карах на дълги) От 4 години са ксенончетата и последния преглед на 164 -ката (август 2010 ) ми гледаха светлини,габарити, стопове ... спирачки, газове ( с катализатора съм) и т.н.т ...всичко ОТ - ДО , даже ми казаха за разлика в това колко хващат задните ми дискове (ляв - десен) , но била в нормата.
    Съвестно направен преглед, ама сега като кажат , че не минавам преглед заради ксенона - много тъпо ще се получи.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #37
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Все си мисля че това пак е пореден напън на някой тъп чиновник. Все пак в закона не пише че не може да имаш ксенон. Ако е бял и правилно регулиран дори и най-мощните образци не надминават 55w така че не виждам как точно ще издържи в съда такъв отказ
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #38

    Default

    Аз все пак не можах да разбера защо колегата, който започна темата не се включи и да ми изпрати едно копие на тази заповед.Вместо да говорим гадаейки ако има такава заповед в нея ще се види на основание кой закон и/или наредба е издадена или просто е въз основа на хрумване на началника на ДАИ.Така както има информационно затъмнение до нищо не стига.Пак казвам, че може и да не успея но все пак ако действително има такава заповед тя подлежи на обжалване (ако сроковете не са изтекли) и производството по същото е безплатно пред Административен съд.Така, че колега моля те свържи се с мен и дай да се видим да я разгледам тази заповед щото и на жена ми колата е с добре регулиран ксенон и може да си изпатя и аз.
    Поздрави.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  9. #39
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default Да ама не е забранебн ксенона и не само това

    Мола да не бъде прието за реклама , но от повече от година и пет месеца в Пазарджик дори патрулките са с ксенон , както и катаджийските коли и това ни дава пълна аргументация , че ксенона не е забранен .
    Забранен е миган , мигане е комбинация с синьо и червено , синьо или червено да свети , но не и ксерноновите дветлини с изключение да определени фрапантни келвинажи!
    Мога да кажа само добре , че го има ксенона иначе доста коли са слепи без ксенона поради износени фарове и красотата е на ниво
    Last edited by Ранобудниче; 29-09-2011 at 23:26. Reason: само снимка на една от коли на мвр без рекламния линк.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    вместо да слагат такива забрани по-добре е да си набавят машини/уреди които могат да регулират фаровете,защото на мен лично ми се е случвало в такъв обект за ГТП да ми кажат че на моита кола не могат да пипат фаровете само на ладите и москвичите!!!

    п.с. а дали ще се заслепяваме с ксенони или с други сини крушки по 55w си е все тая,но по-добре да заслепявам от колкото някои слепец да ме осакати
    Не им е работа те да ти оправят фаровете. Те само мерят и констатират.
    Lexus IS200

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Обекта за ГТП не е ли в автосервиз... как да не им е работа?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42

    Default

    Преди време минавах прегледи в КАТ ,там проверяваха регулировката на фаровете,ако не бяха наред те пращаха в съседния сервиз и срещу заплащане ги оправяха.Сега минаваме прегледи наистина в сервизи и нищо няма да им пречи да ги регулират ,срещу заплащане разбира се (но дали няма да спекулират с това е отделен въпрос)Последните години никога не са ми проверявали фаровете.Често пътувам нощем и поне 50% от колите са с ужасен реглаж на фаровете.Ксеноните определено дразнят,отделно има и хора които си мислят, че като сложат ксенон на трошката могат в тъмното да се правят на велики ,агресивни и каращи супер нови и модерни коли.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Баш в тъмното си личат кои са дали малки пари и кои са с качествени ксенони.Вчера една панамера караше след мен и като гладах в огледалата и се четеше номера осветен от моите лампи отзад,докато на цървулите с китайчетата не мога да им разбера марката,камо ли да видя номера.

  14. #44
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Баш в тъмното си личат кои са дали малки пари и кои са с качествени ксенони.Вчера една панамера караше след мен и като гладах в огледалата и се четеше номера осветен от моите лампи отзад,докато на цървулите с китайчетата не мога да им разбера марката,камо ли да видя номера.
    Проблема не е в цената.Нито в китайчетата - всички са китайчета. Проблема е в избора на правилните крушки и в правилно настроените фарове.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  15. #45
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Smile

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Какво е ЗЗД????
    Това е 33-ка дизел
    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Проблема не е в цената.Нито в китайчетата - всички са китайчета. Проблема е в избора на правилните крушки и в правилно настроените фарове.
    Именно какъвто и да е ксенон кагато се сложи на добре регулирани фарове свети в пъти по - добре при дъжд и т.н. и не заслепява насрещните водачи ... това е голяма простотия и за мен

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •