Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70

Thread: Нови изисквания към колите с допълнително монтирани ксенони

  1. #61
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Който е карал по тъмно с прожекторен фар + ксенон вече не иска да кара с друго.
    Едни "лупи" сега са към 200лв , а си спомням преди време 2 нискокачествени крушки и 2 баласта струваха над 300лв.
    Няма друга толкова добра инвестиция в безопасност на такава цена.

  2. #62
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вс ксенони се правят в Китай, само Филипс в Корея!!
    Аз имама H7 ксенонче на 156-цата и съм си ги регулирал мн добре...имат си регулиране и нищо не съм махал от фара.
    Ако фара е Депо е нормално да не може да се регулира...изпробвано. За оригинални, който не може да заповяда срешу една бира го оправям!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #63
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    "При проверките на КАТ с уредите за регулиране ще се следи дали след определени метри лъчът светлина се пречупва надолу, каквито са показателите на добре регулираните светлини."
    „Ако ксенонът ви след дадени метри свети надолу, това означава, че не би заслепил водача срещу вас и ние няма за какво да ви санкционираме”, коментираха от КАТ.
    Ще се следи за спазване на за чл. 100, ал.3, т.2 от ЗДВП:
    2. устройствата за осветяване и светлинна сигнализация при маневри чисти, видими, регулирани и в изправност;
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  4. #64
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз съм един от доайените със ксенона така, че ще изтърпите и мнението ми!
    Ксенона е както халогена!
    И тогава, през далечните 78-79 година, халогена беше заклеймен. После първия ми сериозен мотор ИЖ- Спорт си дойде с халогенен фар и променливотоков, трифазен генератор.
    Тогава си имах доста сконфузни ситуации, но нямам лоши спомени от КАТ, само защото и аз бях от Системата!
    И това отмина, както би казал Соломон, но дойдоха ксеноните!
    Аз на моята Алфа и махах ксенона, защото тия рефлектори не са за ксенон.
    Като ме псува колегата отсреща, сякаш ми бърка в джигера.
    Освен това, ксенона е като огъня.
    Той е добър слуга, но лош стопанин.
    Ксенона не е добър за конвенционалните фарове!???
    Лъжа!
    Имам фарове, чешки за Лада 1600, които сА ПЕРФЕКТНИ и ксенона е укротен!
    Все пак, аз съм против ксенона на обиковенни фарове!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #65
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Вс ксенони се правят в Китай, само Филипс в Корея!!
    Аз имама H7 ксенонче на 156-цата и съм си ги регулирал мн добре...имат си регулиране и нищо не съм махал от фара.
    Ако фара е Депо е нормално да не може да се регулира...изпробвано. За оригинални, който не може да заповяда срешу една бира го оправям!
    Моят Kaixen е южно-корейски! Тествали сме го паралелно с Филипс и Осрам, и като качество се доближава до тях. Според мен за да е комфортно на движещите се насрещно автомобили, комплекта трябва да е 35W. 55W си е доста силен и с оглед на пътната настилка, която е в бабуни и колата подскача почти непрекъснато заслепяването е неизбежно, колкото и добре да е регулиран фара.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #66
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    В момента нещо друго ми се върти из главата.
    Не всички автомобили имат органи за регулиране на фаровете в зависимост от това колко е натоварен автомобила. И става така, че фаровете са нормално регулирани, в колата сядат двама човека на задната седалка и всички насрещни започват да ви информират, че ги заслепявате.
    Какво ще правим с тези автомобили, може би ще ги бракуваме, или ще ги накараме да си сложат фарове, на които може да се прави нужната корекция.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #67
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Снощи пътувах от Кюстендил за Дупница - пътят е в ремонт, няма никаква маркировка. На повече от 1/3 от олигофрените им набивах дълги и влизах в тяхната лента - дано поне половината като изпитат ужаса днес да отидат до сервиза да им регулират фаровете. Аз съм с ксенон на късите, още като го монтирах ми направи впечатление, че новите крушки не светят там където светеха обикновените, на другия ден ми ги регулираха със стенда и досега никой не ми е присветквал когато съм на къси. Те и катаджиите затова изнесоха стендове на пътя, освен да провери дали са ти регулирани фаровете на пътя няма какво друго да направи. Те не могат да се произнасят по технически казуси, които се доказват с допълнителна техника, щото иначе става като вица за "Лазар" и съда естествено след това ще отмени акта
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #68

    Default

    Добре е да проверяват, но да е на някое добрехоризонтирано място, защото ако не е - не знам какво ще мерят.
    Last edited by old alfist; 14-11-2011 at 18:14.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    С чисто нови фарове съм и ксенона преди 2месеца го свалих и си сложих стандартни крушки, светят си супер. Повратната точка беше когато се разминах с Москвич 12-так с ксенон - айде една циганийка по-малко . .

    някой в Бс ако иска ксенон H7 ще му го дам за 20лв
    Ксенона го взимам ако го даваш още
    156 TI 1.9 140hp

  10. #70
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Колеги няма такова нещо като забрана за ксенон , то е все едно да забранят енерго спестяващите крушки в жилищата ни .
    В прословутата наредба пише точно какво е забранено - ксенона не е сред тях поради най простото нещо за да се монтира не се налага промяна на конструкцията на колата !
    Един от първите който ще напише да ксенона е забранен вече съм аз , поради факта че полицията в Пазарджик е с ксенон с поддръжка при мен и продължават да си карат така и за катаджиите важи същото .
    Всички тези информации се пускат за отклоняване на общественото мнение от важни въпроси е моето мнение колеги

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •