Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Алфа Ромео 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    България
    Posts
    12

    Default Алфа Ромео 166

    Здравейте, баща ми си е поръчал ве4е от Италия Алфа Ромео 166 и ще пристигне някъде към края на седмицата. Колата е на 130 000км 2001 на стъкла, първа регистрация 2002. 2.4JTD - 140hp. Има кожен салон, навигация, чейнджър, пълен ел. пакет и др. Много е запазена, не е пушено в нея. Въпросът ми е дали 166 има модели с Телевизор и дали точно този автомобил ще има ESP. Колата е била най-луксозното изпълнение. А и друго нещо - заслужава ли си колата? Със вси4ко платено в БГ ще излезе за около 14 бона

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Темичката е за този раздел.
    В интерес на истината е късно вече да се чудите дали си заслужава. А цената изглежда чудесно, ако не ви хареса само се обадете
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    За 14 хил. си е доста добре колата, само знам от бат Вальо, че задният мост на тези коли бил слабо местенце и евентуалният ремонт е адски скъп. Друг тънък момент е турбото, ама това си важи за всеки дизелов ДВГ.
    Иначе с едно чипче до 180 коня ... м-м-м
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    България
    Posts
    12

    Default Отговорете ако знаете нещо

    Моля ви отговорете ако знаете нещо по тези мои въпроси, много ми е важно

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    За 14 хил. си е доста добре колата, само знам от бат Вальо, че задният мост на тези коли бил слабо местенце и евентуалният ремонт е адски скъп. Друг тънък момент е турбото, ама това си важи за всеки дизелов ДВГ.
    Иначе с едно чипче до 180 коня ... м-м-м
    С това чипче може и повече да фане да върви,но това няма да са 180 коня
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Телевиzия няма и VDC няма

    Алфа VDC почва от 2002 средата

    П.П. Имам такова бенЗиново цвете, даже и спорттроник има , верно 3.0литра е, не е ДиЗел, ама не моа го продам вече 6 месеца и то За смешни пари 4000 еуро на 95.000 км,99год. Ако е диzел поне може да се продаде , около 4500, 99 или 2000 год.
    Иначе много хубави коли са , само дето никой не ги иска....и аz нямам обяснение

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet
    Телевиzия няма и VDC няма

    Алфа VDC почва от 2002 средата

    П.П. Имам такова бенЗиново цвете, даже и спорттроник има , верно 3.0литра е, не е ДиЗел, ама не моа го продам вече 6 месеца и то За смешни пари 4000 еуро на 95.000 км,99год. Ако е диzел поне може да се продаде , около 4500, 99 или 2000 год.
    Иначе много хубави коли са , само дето никой не ги иска....и аz нямам обяснение
    Bundesrepublik Deutschland,брат ми,шО да ти кажа....
    И лайна да са,ако ги е срал германец,стават сигурно за ядене....
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    България
    Posts
    12

    Default въпрос

    Добре де, ако колата е най-луксозното изпълнение, не значи ли това 4е е снабдена серийно със системи за стабилност а? Защото има много 166-ци, които имат ESP, но са преди 2002 година произведени.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Имат ASR колега
    това се две раzлични неща

    Вярно е, че ESP се е прелагало като екстра при някой модели, но е струвало 2000 марки или там неzнам колко милиона лири и са единици колите който са оборудвани с него...

    Има го обаче и момента, че колите като тръгнат от тук zа България и се подмладяват, а собствениците им одъртяват и екстрите се увеличават

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    България
    Posts
    12

    Default Алфа Ромео 166

    а какво представлява това ASR и каква роля има при стабилността на колата, и като цяло без системи за стабилност как се представя 166 в завои

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Абе кви системи по наще пътища , ако се каниш да я караш с 240 знаеш къде ще свършиш, то ферарито се метна миналата година ти чакай асц-то да те спаси

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    България
    Posts
    12

    Default Глупости

    Глупости говориш бе, трябва да знаеш, че системите за стабилност оказват огромно влияние върху поведението на автомобила. Особено при БМВ-тата. Затова сега ви питам дали 166 е достатъчно стабилна на пътя без такива системи.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Да, много е стабилна
    Това не е проблема

    166 има един проблем, и това е ,че много трудно се продава, просто хората който дават пари За такъв клас кола си купуват Ауди, Мерцедес или БМВ, както в БГ така и в Европа
    Тук е и мястото да отбележа, че теЗи който купуват стари коли от такъв клас,т.е. от 8год. нагоре, са или турци или араби или някъв друг такъв тип хора, и те естествено Алфа дори и не поглеждат. Немците купуват само нови такива коли, оттам и проблема с препродажбата на стара 166

  14. #14
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet

    П.П. Имам такова бенЗиново цвете, даже и спорттроник има , верно 3.0литра е, не е ДиЗел, ама не моа го продам вече 6 месеца и то За смешни пари 4000 еуро на 95.000 км,99год. Ако е диzел поне може да се продаде , около 4500, 99 или 2000 год.
    Иначе много хубави коли са , само дето никой не ги иска....и аz нямам обяснение

    Аз искам колега. Точно в момента имам 11-12 бона свободни. Ако ми намериш Алфа 166 2.0 ТС за 4000 еуро ще те благославям цял живот.
    Хаиде давай една насам.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Има ги и по 3500 евра , кеф ти в Италия кеф ти в немско , за жалост по-изгодни са 3-литровите ма пусти акцизи

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •