Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с показанията на километража 147

  1. #1

    Default Проблем с показанията на километража 147

    след даване на контакт показанията на киламетража премигват постояно през интервал от 2-3секунди.без значение дали колата е запалила или е само на контакт и на място работеща в движение мигат постояно.

  2. #2
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    и а не мен ми мигаше така колега,една бърза диагностика и всичко спира да ти намига

    п.с. да бях сложил модул от 4 врата
    Last edited by vladeto_; 11-03-2011 at 13:00.
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нужно да е пусне на диагностика едно обучение на системите. Нещо е сменено или си е загубило връзките към някой модул по някаква причина. На vladeto_ я оправихме след смяна на модула за ел. стъклата ли беше... не помня.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    и при мен така, но не постоянно от 3-4 месеца насам, когато му скимне. Доста пъти съм я закачал, но няма грешки.

  5. #5
    Младши алфист anivan's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    5

    Default

    Добромирски от Плевен е майстор на премигването на километража,свържете се с него и много бързо ще ви реши проблема
    Alfa 156 1.8TS - 98 старата
    Alfa 147 1.9JTD - 05 новата

  6. #6
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Хахахах , мастерфлашинг
    А сега сериозно. Първо вижте дали има грешки в модула на шофьорската врата (има го като отделно ЕЦУ). Ако там всичко е ОК, (в повечето случаи се прецакват датчиците в уплътненията на стъклата) , вече може да се пусне едно синхронизиране (така да се каже обучение) на модулите по CAN шината. Това би трябвало да реши проблема.

    ПП: Влади, самият модул може да се конфигурира, дали е за 2 или за 4 врати ! Не е нужно да се сменя нищо.

  7. #7
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    няма страшно . мойто табло си мига когато си иска(показанията на километража -дневния и основния) после си светят послтоянно , но за сега нямам проблеми. а от какво е така незнам.

  8. #8
    започва да се пристрастява brnthlmt's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    65

    Default

    и на мен ми се случи веднъж за около 1h и после се оправи, от тогава нямам проблем

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default и аз го имам същият проблем

    Премигва като запалиш не иска да ми сваля прозорците и не отваря и багажника от копчето. Колата е 147 1.9 JTD 115к.с. моля за съвет,също така да вметна,че ми го направи преди няколко дена след като ми беше паднал акумулатора след като купих нов се оправи и след около 3 дена се появи същият проблем.
    Last edited by Sstambi; 20-04-2014 at 22:56.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Sstambi View Post
    Премигва като запалиш не иска да ми сваля прозорците и не отваря и багажника от копчето. Колата е 147 1.9 JTD 115к.с. моля за съвет,също така да вметна,че ми го направи преди няколко дена след като ми беше паднал акумулатора след като купих нов се оправи и след около 3 дена се появи същият проблем.
    Твърде вероятно боди компютъра да се е наквасил с влага. Свали го, отвори го и го подсуши. Намира се долепен до таблото с предпазителите под волана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Благодаря ще го проверя.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По скоро проблема ти е в модула в шофьорската врата,затова не иска да сваля прозорците,а и е загубил комуникация с бодита-затова мига километража,това е сигнал за проблем с КАН комуникацията.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Благодаря на всички колеги отзовали се на моя проблем проверих компа и модула забърсах всичко и не ми дава проблеми.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •