Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Централно заключване на 147 Проблем

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default Централно заключване на 147 Проблем

    Така значи проблема е следния, заключвам с ключа и няма проблеми, но когато искам да отключа с ключа, отключва и пак заключва - машинката се връща сама. Когато е разкачена една от 2те букси на машинките, този проблем го няма, но закачени ли са и двете, не иска. За да си отворя вратата с ключа, трябва да го задържа в отключено положение и да дръпна дръжката. С дистанционното заключва, но пък въобще не иска да отключи. За сега съм проверил бушони, 2 те инсталации на вратите и съм разглобявал самите машинки със стъпковото моторче - проблем на пръв поглед, никакъв.
    Та питанката ми е дали някой от вас се е сблъсквал с този проблем и как го е разрешил?

  2. #2
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    На мен ми се е случвало 2 или 3 пъти преди време, но не открих причината поради, която възниква този проблем, просто чакам момента между отключването и заключването и отварям вратата бързо след това не ми се случва дълго време.
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    според мен трябва да промениш +и -на централното. Защото това ми прилича на сигнал за отворена врата. При отворена врата, ако се опиташ да заключиш тя заключва и след което отключва. Ако алармата ти е допълнително слагана проблема го търси там. Като цяло централното се бърка с отворена и затворена врата.

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Машинките ни за централното са с 5 кабела. 2 захранват електромоторчето, задвижващо механизма, другите 3 са от един вграден превключвател, връщащ информация за положението на машинката (отключено/заключено). Вероятно клемите на въпросния превключвател са зацапани. Отвори и почисти. В краен случай - нова машинка - 5-6 лв.

    ПП. Като натиснеш копа за отключване на всичките ти врати ли се вдига гергелека за отключване? Ако на някоя врата не се вдига - проблема е в нейната машинка и по-специално в моторчето.

    ПП2: сега видях, че всичко ти е наред като си разкачил буксите на превключвателя. Закачай ги 1 по 1 и виж кога ще се появи проблема.
    Last edited by b_angelov; 13-03-2011 at 08:18.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5

    Default

    Бих дал един съвет - изтегли си ELearn за твоята кола, има го и виж какво става. Защото както и при 156 има изменения с годините, а ти не си казал за твоята

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Алфата в 2000г 1.6 120кс, 3 врати. Оригинално централно от ключа, без никакви други добавки.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by maptod View Post
    Алфата в 2000г 1.6 120кс, 3 врати. Оригинално централно от ключа, без никакви други добавки.
    http://s660.hotfile.com/get/b7eec44b..._Restyling.rar

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Your download expired. Try again. Ми изписва от горния линк.
    Иначе го намерих на друго място инсталира се както трябва, но нещо не работи. Като кликна на дадено заглавие нищо не отваря.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by maptod View Post
    Your download expired. Try again. Ми изписва от горния линк.
    Иначе го намерих на друго място инсталира се както трябва, но нещо не работи. Като кликна на дадено заглавие нищо не отваря.
    Извинявай, виж това е торент
    http://torrents.thepiratebay.org/501...85.TPB.torrent

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    След щателна проверка на машинките и цъкалките вътре в тях, установих че са добре. Единственото което остана е релето и модула на централното. И следващия ми въпрос е, някой знае ли къде се намират те? Релето го чувам до цъка някъде в бушонното табло, но за модула не знам.
    Също така имам и един скъсан кабел, който не го знам къде отива? Може ли проблема да е в него? Кабела излиза от един сноп изпод таблото и не знам от къде е прекъснат.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение427.jpg   Изображение426.jpg  

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Е никой ли не знае къде е ръгнат тоя модул?
    Last edited by maptod; 17-03-2011 at 23:52.

  12. #12
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    този "кабел" ти е антената която лови сигнала от ключа...не е скъсан кабел
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Ето каква грешка ми дава и мисля, че е свързана с тоя кабел където пише 2)
    Изписва ми на борда Imobilizer нещо си, но нямам проблеми с паленето.

    U1600 - Immobilizer: key faulty
    Anomaly concerning the electronic key ECU immobilizer function. The electronic key ECU has not received the key code or the code is not included among the memorized ones.
    Possible causes:
    1) key non original or broken
    2) ignition coil antenna disconnected or damaged
    3) Electronic key ECU supply

    Какво мислите вие по въпроса?
    Last edited by maptod; 22-03-2011 at 23:35.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мисля, че щом нямаш проблеми с паленето някой е направил immooff (премахнал е имобилайзера), но не както трябва и ти пише грешката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Грешката постоянна ли е ? Тоест не се трие ?
    а под ignition coil antenna се визира пръстена около ключалката на волана, а не въпросният кабел. А и не виждам какво общо има имото със централното

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •