Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Централно заключване

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default Централно заключване

    Здравейте колеги от месец,два някъде карам алфичката и имам един неприятен проблем,заключвам и отключвам от ключалката на врата,диодчето което е на централната духалка на таблото изобщо не свети,батерията на ключа е чисто нова...Четох доста,различни неща,вчера я бях разглобил отвътре почти до основи,но пак не намерих нещо което да ме отведе до проблема.Ако някой се е сблъсквал с този проблем или все пак му знае решението нека пише,много е неудобно да отключваш от ключалката

  2. #2

    Default

    Този диод няма нищо общо с централното.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  3. #3

    Default

    Много е изприказвано за централното на 166 и може още толкова. Аз четох, слушах,гледах, мерих и все още само отключвам дистанционно, а си заключвам като Лада... В сервизите като питаш и те гледат като че ли им говориш на чужд език.

  4. #4
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Колега аз кото си купих алфата също не ми работеше централното от ключа. Реших проблема като отидох при един пич които се занимава с аларми и за 20лв. ми сложи нови модоли за централното и вече 5-6 месеца нямам проблеми.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    добре колега къде е тоя пич да отида и аз,че така наистина все едно карам лада

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    добре де,поне някой да каже къде се намира този модул орииналният,да го погледна може пък нещо дребно да е

  7. #7
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Аз мисля че твои ключ просто си е загубил код за централното. Може да се случи ако примерно много пъти и натиснато извън обхват на колата или по тъпо ако предищня собственик го смени без да я обучи.
    да търсиш да не търсиш много е вероятно извод да е един и същ.
    Ако имаше поне един ключ да работи има някъв (лесен) начин за обучаване, ама без става по сложно. За 20лв ако найстина е за само толкова аз бих си спестил си нерви и време.
    иначе модулът който преполагам се смени може да е този зад задня стоп в купето. то се изкара стопа и под него се намира приемник на централно (ама това е само приемник, централата на аларма е друга де)

    а между другото, бушони провери ли?
    Last edited by Christweil; 14-03-2011 at 15:42.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #8
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by munio View Post
    добре колега къде е тоя пич да отида и аз,че така наистина все едно карам лада
    Колега тоя пич е във Велинград. Вчера съм те подвел. Сутринта говорих с майстора и не модола а машиките за централното по вратите са ми били заминали. Предложи ми да си търся от морга други или да ми сложи някакъв китайски за 20лв. За час колата беше готова и вече 5-6м. нямам проблем. Провери при някой алармаджиа.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  9. #9
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колега тоя пич е във Велинград. Вчера съм те подвел. Сутринта говорих с майстора и не модола а машиките за централното по вратите са ми били заминали. Предложи ми да си търся от морга други или да ми сложи някакъв китайски за 20лв. За час колата беше готова и вече 5-6м. нямам проблем. Провери при някой алармаджиа.
    Както си мислих (за това писах "ако наистина"), такъв модъл струва много над 20лв...
    По скоро 100 до 150лв.

    Но тука няма смисъл да се спори по този вапрос, дури не е ясно какъв е проблем. Не мисля че 4-те машинки са заминали при него - подразбирам че и аларма не може да се включи - така че ако съм прав и да се сменят машинките не промени нищо и хвърлиш 20лв на вятар.

    Може би е добре да се обесни какво точно не работи да можем да правим логични предложение : или само централното, или центр. + аларма, ...
    Last edited by Christweil; 15-03-2011 at 16:50.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #10
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Колега Муньо напиши коя година е колата защото през различните години са различни и ключовете или по добре опиши със какъв ключ си След това пиши дали имаш аларма или не Напиши също отключвайки твоята врата другите отключват ли се или ги отваряш отвътре Пробвай ако от шофьорската врата не се отварят другите дали при отключване от пасажерската врата другите се отварят Дай малко информация та да обсъдим проблема За информация моята като я взех беше с четири прецакани машинки Ако опреш до този проблем най удачно идва и най евтино монтирането на друго централно като вземеш ток от кабелите влизащи в твоите машинки Но напиши малко инфо та да дадем по правилни предположения
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    166 2.0 тс '98 работят всички машинки,заключвам и отключвам от дясната врата,лявата (шофьрската) не работи самата ключалка иначе се отключва с всикчки останали...ключа е червен с един бутон,който при натискане свети червена лампичка на самия ключ.....сега като пиша се замислих,а ако дясната машинка е ''майката'' на другите и е откачена,няма как да се заключат нали,защото до онзи ден не ми работеше и багажника (не се отваряше от копчео в жапката) но се бях разчистил нещо и взех да сваля кората на багажника и гледам,буксата откаена,закачих и я и сега работи супер ?!?!?!

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    166 2.0 тс '98 работят всички машинки,заключвам и отключвам от дясната врата,лявата (шофьрската) не работи самата ключалка иначе се отключва с всикчки останали...ключа е червен с един бутон,който при натискане свети червена лампичка на самия ключ.....сега като пиша се замислих,а ако дясната машинка е ''майката'' на другите и е откачена,няма как да се заключат нали,защото до онзи ден не ми работеше и багажника (не се отваряше от копчео в жапката) но се бях разчистил нещо и взех да сваля кората на багажника и гледам,буксата откаена,закачих и я и сега работи супер ?!?!?!

  13. #13
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    А имаш ли аларма и при натискане на бутона на ключа вратите се отключват и заключват веднага сами или няма никаква реакция Другото е да натискаш здраво бутона на ключа защото моят иска доста голямо усилие за да хване Мисля че няма майка Просто ако някоя се прецака бърка работите и на другите И все пак ако има нещо такова като майка то ще е в твоята шофьорска врата Аз сменях централно но забравих вече как беше работата
    Last edited by schoko; 15-03-2011 at 01:13.
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    ами това е че няма никаква реакция при натискане,иначе диодчето на ключа си светка с леко натискане....май ще разглобвам да търся проблема

  15. #15
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by munio View Post
    ами това е че няма никаква реакция при натискане,иначе диодчето на ключа си светка с леко натискане....май ще разглобвам да търся проблема
    Както го казах по на горе, да разглобиш = загуба на време.
    Бих се ориентирал по това :
    1) най лесно = бушон --> гледай F5, F8 и F17 (кутията под волана)
    2) ключа е загубил кода (така мисля) --> без друг ключ няма оправене без спецялист. Там някаде по форум раздел общи прекъски има контакти на един пич от Перник които явно си рабира.

    Имаш и избор да посетиш офицялен представител на Алфа Ромео за един диягностик (че принципно могат и това да проверят) поне да кажат дали свичко си работи и ако да предложение за оправене (т.е. препрограмиране на ключа) ама сигурно ще искат много пари.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •