Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 195 of 195

Thread: Козлодуй и Белене в светлината на трагедията в Япония?

  1. #181
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Aз мисля , че след последния пост на колегата kolev темата се изчерпа. Всеки прочел го внимателно и осмислил казаното няма как да е "ЗА" освен ако не очаква преки ползи от проекта или меко казано е изкуфял.Ако не счита , че попада в определението на тези категории да започне да оборва твърденията по-горе едно по едно с конкретни цифри и изследвания.
    Всеки разумен човек и до сега да е бил заблуден потдръжник следва да се замисли за горното, за всеки един абзац и точка.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #182

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Aз мисля , че след последния пост на колегата kolev темата се изчерпа. Всеки прочел го внимателно и осмислил казаното няма как да е "ЗА" освен ако не очаква преки ползи от проекта или меко казано е изкуфял.Ако не счита , че попада в определението на тези категории да започне да оборва твърденията по-горе едно по едно с конкретни цифри и изследвания.
    Всеки разумен човек и до сега да е бил заблуден потдръжник следва да се замисли за горното, за всеки един абзац и точка.
    E, да де, но може да се появи някой също така аргументиран доклад в полза на АЕЦ Белене - цифрите могат да се въртят всякак.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #183
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    E, да де, но може да се появи някой също така аргументиран доклад в полза на АЕЦ Белене - цифрите могат да се въртят всякак.
    аз съм сигурен че такъв има, но е строго секретен руски доклад и само първанов го е чел

    иначе е смешно да се говори за бъдещ недостиг на електроенергия на битовите абонати. масово вече се ползват енергоефективни ел. уреди. жилищата които се строят са задължително енергоефективни, а ще се говори и все повече за енергоактивни жилища.
    собствениците на предприятия не пасат трева, където може си инсталират когенератори.
    помните ли лятото как нямаше ток по морето. сигурно е било щото няма аец белене , а не заради скапаната преносна мрежа. за какво да влагат пари в нея след като могат да се правят на археолози до дунав
    точка

  4. #184
    започва да се пристрастява alfasysop's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    85

    Default

    Много ми хареса това за археолозите
    Най много ме е страх от референдум да ви кажа...
    Така хубаво ще си измият ръцете, че нямам думи.
    Alfa 156 1.6TS '01

  5. #185
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Да не трябва да има референдум , то народа ако мислеше нямаше да гласува и за ББ
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #186
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Не трябва ли, що да не трябва, да не питаха народа дали иска ЕС или пък НАТО, що да питат и за АЕЦ, дай на Мартинчо и Иванчо ПАК да ни продадат на УСА, ма ако може без да питат, цифри ли искаш Васка - изчакай доклада на HSBC, и ще получиш данни за размисъл, а оня пост горе копиран и пейстнат от колегата Колев е нещо който са написали в кварталната бакалия трима четирима купени "експерти"
    Тва за вятърните глупости даже няма да го коментирам, подобни изказвания могат да правят само пълни лаици в енергийния сектор, а онова 4500 ветрогенератора....а ми колко ли ток произвеждат те през времето когато няма вярър /около 60-70 процента приблизително/...
    Икономическа обосновка - елементарна статистика колеги, какъв е дела на ВЕИ в световен, европейски, американски /или какъвто искате мащаб/ или какъв е дела на енергията произвдена от АЕЦ - край на дискусията, даже най-повърхностния анализ сочи че ядрената енергия е десетки пъти по евтина от тази на ВЕИ....
    ....и грозната истина: нито една "перка" не е прозвела до сега енергия покриваща собствената и стойност + експолатациаонните и разходи!

  7. #187
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Не е зле да се пият хапчета овреме, че след това и лоботомията няма да помогне.....
    Интересно ми кой е против НАТО и ЕС, освен милиционерите и техните работодатели.Вярно, че ДС имаше 1 млн души на отчет, ама и едни избори не може да спечелите барабар с промитите мозъци, ха ха ха /както би казал правешкия цар /
    Last edited by fred; 20-04-2011 at 22:21.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #188

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Тва за вятърните глупости даже няма да го коментирам, подобни изказвания могат да правят само пълни лаици в енергийния сектор, а онова 4500 ветрогенератора....а ми колко ли ток произвеждат те през времето когато няма вярър /около 60-70 процента приблизително/...
    Икономическа обосновка - елементарна статистика колеги, какъв е дела на ВЕИ в световен, европейски, американски /или какъвто искате мащаб/ или какъв е дела на енергията произвдена от АЕЦ - край на дискусията, даже най-повърхностния анализ сочи че ядрената енергия е десетки пъти по евтина от тази на ВЕИ....
    ....и грозната истина: нито една "перка" не е прозвела до сега енергия покриваща собствената и стойност + експолатациаонните и разходи!
    Ами как ще го коментираш, като нямаш логични аргументи. Ти в универстет и то технически стъпвал ли си да те запитам така между другото. Разбирам, че в казармата са ви говорили някакви глупости, но не се излагай моля ти се. Още по- малко не се представяй за енергиен експерт. Вятъра спирал в 70% от времето, ха ха. Ти за офшор чувал ли си? Ама не офшорна фирма, а офшорен монтаж на ветрогенератори. Нали се сещаш, че преди да плеснат един генератор за 2000 000 се правят доста проучвания. Единственото за което мога да се съглася, но не напълно е дали ще има 4500 подходящи места в територията на България, за да се монтират тези перки. Но от друга страна цялата територия е подходяща за монтаж на фотоволтайци, а цената им постоянно спада..
    Lexus IS200

  9. #189
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Не е зле да се пият хапчета овреме, че след това и лоботомията няма да помогне.....
    Интересно ми кой е против НАТО и ЕС, освен милиционерите и техните работодатели.Вярно, че ДС имаше 1 млн души на отчет, ама и едни избори не може да спечелите барабар с промитите мозъци, ха ха ха /както би казал правешкия цар /
    Ако още веднъж си позволиш подобен език ще трябва да те "поканя" на лична среща за да уредим различията помежду си!
    Но от друга страна не ми е интересен спора, както каза и Биби въпроса "дали или" не стои на дневен ред, Ви е си "лайте" кервана си върви!
    Last edited by Crusader; 21-04-2011 at 00:05.

  10. #190

    Default

    Струва ми ми се, че е добре да се закрие тази тема - тъжно ми е като чета написаното и още повече като си помисля за повода.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #191
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    На никого не е нужно.

    Само се замислете колко ОТ ВАС са енергийно ефективни. Надявам се да са повечето.

    Откакто започнах да гася лампите, когато не са ми нужни и да ползвам енерг. спестяващи крушки спестявам минимум 40% от тока, който използвах....айде сега една проста аритметика с колко потребителите, без ГРАМ ДА нарушават нуждите си могат да се ограничат, и аджеба трябва ли им още един АЕЦ....

    Поздрави от тричленния състав на апартамента със последната сметка от 24лв и 32ст..

    П.П В нашата държава тока и без пари да е ЕОН, МЕОН, ГЕОН,ЧЕЗОН ще продължават да ни дерът..., само че във втория случай ще бъдем драни и за построяването на АЕЦ...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #192

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Ако още веднъж си позволиш подобен език ще трябва да те "поканя" на лична среща за да уредим различията помежду си!
    Но от друга страна не ми е интересен спора, както каза и Биби въпроса "дали или" не стои на дневен ред, Ви е си "лайте" кервана си върви!
    Айде остави въпроса ще се строй или не, дали ти лично ще имаш облаги или не. Кажи честно- вярваш ли, че има нужда и че без нея България едва ли не ще затвори кепенците?
    Lexus IS200

  13. #193
    започва да се пристрастява alfasysop's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Икономическа обосновка - елементарна статистика колеги, какъв е дела на ВЕИ в световен, европейски, американски /или какъвто искате мащаб/ или какъв е дела на енергията произвдена от АЕЦ - край на дискусията...
    Прочети нещо...
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ewable_sources

    В таблицата с всички страни, има и процент от общото производство на ел енергия.
    Имай в предвид, че за напред ВЕИ ще се препоръчва, а АЕЦ ще се избягва.
    Но явно не ти е изгодно да вникнеш в нещата.
    Last edited by alfasysop; 21-04-2011 at 10:53.
    Alfa 156 1.6TS '01

  14. #194
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    написали в кварталната бакалия трима четирима купени "експерти"
    е не са като младите стегнати и изпънати жентълмени от руското , пардон българското ядрено лоби да са явяват у телевизията и да сравняват модерните руски реактори в белене с мерцедес , па японските със запорожец, който като прегрее вадиш лейката и поливаш двигателя.

    а като стана въпрос за ядрена сигурност и за това че си свързан с бранша, да те питам. имаше един скандал с козлодуй , че набутали малко втора употреба гориво в реакторите, какво стана там. имаше и един друг скандал с козлодуй, поръчали части за охладителната система от мадър раша, ма се оказало че са "малко" дефектни , какво стана и с тоя случай.
    а верно ли че като гръмнал 4-ти блок на чернобил, отгоре първо питали дали другите блокове може да продължат работа че пари трябвало да избиват.

    иначе за възобновяемата енергия и вецовете, виж китай какво правят. ама то това май ни е основния проблем на нас българите - първо гледаме в паничката на другия , а не ни пука в нашата какво има.
    точка

  15. #195
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Айдееее... махленска свада.
    Катинар, да не почвам с картоните.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •