Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Осветление на таблото ПРОБЛЕМ !!!

  1. #1
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default Осветление на таблото ПРОБЛЕМ !!!

    Днес се хванах да подменя крушките на врътките за парното.
    Ще опиша подробно (колкото мога) процедурата, защото нямах възможност да снимам и дано съм помогнал на някой
    Процедурата по разглобяването на таблото и махането на целия (бял) уред на който са закрепени врътките няма да го описвам той е елементарен и ясен + това линка който е дал колегата по долу в темата е описана процедурата мн ясно.

    1 Отвъртат се 2-те винтчета които се намират на гърба на врътките.
    2 Цоклите на крушките (3бр. черни цокъла) се отвъртат обратно на часовниковата сртелка и ако са залепнали с права отвертка леко се повдигат и изваждат.
    3 Крушката е със 2 къси краченца , които минават през дъното на цокълчето (което е предварително пробито) след което преминават и през металните пластинки (също предварително пробити) и са запоени за тях.
    4 Махането става като с поялника нагреете пластинките за да се разтопи калая и издърпате крушката от цокъла.
    5 Махате и почиствате металните пластинки от калая за да се открие дупчицата през която трябва да влязат крачетата на новата крушка.
    6 Със тънко шило или нещо подобно внимателно разширявате дупчиците на цокълчето за да вкарате по лесно крачетата на крушката.
    7 Вкарвате крушката в цокъла като прекарвате крачетата през дупката
    8 Металните пластинки също нанизвате на крачетата на крушката като се стараете да не ги кривите много (вкарват се малко на чорчик)
    9 Запоявате крачетата за пластинките.
    10 Връщате крушката обратно на климатроника.

    ЗАБЕЛЕЖКА: КРУШКИТЕ КОИТО СА ОБИКНОВЕНО ЗА ТАБЛОТО СА ПО ШИРОКИ И ПО ДЪЛГИ И НЕ СТАВАТ. АКО СИ ВЗЕМЕТЕ ПО ТЪНКИ ДОБРЕ. аКО НЕ, (КАКТО АЗ НАПРАВИХ) СЕ ИЗРЯЗВА МАЛКО ОТ СТРАНИЦИТЕ НА ЦОКЪЛЧЕТО КАТО ВНИМАВАТЕ ДА НЕ ИЗРЕЖЕТЕ ТЕЗИ НА КОИТО СА ЗАХВАТИТЕ.


    УСПЕХ !!!!!!
    Last edited by JACCOMO; 27-07-2011 at 18:44.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега имах проблем с тези крушки, аз съм колегата мисля който ги е запойл, и проблема дойде че в цяло Русе не намерих крушки с такъв цокъл, само безцокални. И реших така проблема като запойх същите крушки, които си слагал по таблото.
    Скоро един познат ми каза че имало такива крушки, обиколи магазините, стрували уж стотинки, а ако не стане слагай с поялника по една крушка, елементарно е и става същото. Пробвай да замениш крушките с цокъл с такива с подобен цокъл (ако не намериш). И моляте пиши по темата, че е интересно...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Развъртях все живо,разкачих целия модул който управлява парното и на гърба му също нямаше цокълчета за кружки.Веднага отварям аз форума да видя има ли и други закъсвали като мен и намерих една тема в която пише че кружките били запоени по някакъв си начин и трябвало да се отпоява побългарява и незнам си още какво.Понеже бързах и не обърнах много внимание се отказах и я сглобих.Та въпроса ми е, вярно ли е че трябва да се подготвя за подобна манипулация и много ли е ходенето по мъките с тези лампички,или да се насоча (или да ме насочите) към правилния сервиз и да ми свършат работа момчетата? Ако това се окаже вярно, да обърна аз цяла софия за сервизи, да се разглоби половината табло за 2 малки кружки,значки за пореден път ще поздравя всички майки на всички жабари в завода на любимата марка АЛФА РОМЕО !!!Моля за помощ ако някой се е сблъсквал с проблема да помага или да ме насочва към магазини или сервизи!
    Майките на жабарите може да им простиш тоя път Assembled in Mexico
    Погледни тук
    Крушките, които ще видиш бяха по 22 лв/бр в Ауто Италия (може би вече цената да е паднала), което е причина всички да ги побългаряват. Не е сложно, няма се плашиш
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Taя крушка с малко по-тънки крачета на цокълчето(пасва идеално) струва между 1.70 и 3лв. Ауто Италия да ми ядат товатото.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Post

    Колко броя са крушките зад приборите? Да си направя сметката преди да съм разбичкал таблото.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    49

    Default

    Аз направих следното: Свалих изгорялата крушка и понеже обиколих цяла София и не намерих такава си взех от тия по 0.60-1.00 лв крушки с двете крачета. След това в един ТВ сервиз човека ми я запои за старата фасонка. В последствие колеги от форума ме светнаха, че крушката с двете крачета може да се запои направо на платката.
    П.П. Три са крушките по една на врътка.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  7. #7
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Ако случайно не можеш да си ги оправиш или не ти се занимава отиди на ул Клокотница 34 http://maps.google.com/maps?hl=bg&so...ed=0CAgQ8gEwAA

  8. #8
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Майките на жабарите може да им простиш тоя път Assembled in Mexico
    Погледни тук
    Крушките, които ще видиш бяха по 22 лв/бр в Ауто Италия (може би вече цената да е паднала), което е причина всички да ги побългаряват. Не е сложно, няма се плашиш
    Много полезен линк, много съм благодарен.ТВ сервиза като цяло ми е под ръка та може и да се позанимавам малко в някой почивен ден. Благодаря на всички които се отзоваха с мнение.Все пак ще потърся и ако намеря някъде веднага ще пиша.Добре че има някакъв изход от ситуацията че както ме нервира снощи тази история, така както съм нагласил алфата да е перфектна във всяко отношение и изглеждаща като чисто нова, все и бях пуснал обявата във мобилето
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  9. #9
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Три пъти купувах грешните крушки,три пъти разглобявах конзолата,докато накрая не уцелих,Сега вече мога да се справя и с затворени очи.Работата е там че по магазините не намерих и ги поръчвах от ebay,и така 3 пъти!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Да питам в тази тема-трябва ли да имам осветление на онова правоъгълното дисплейче с изминати километри/температура на въздуха , че като се стане по-тъмничко нищо не се вижда ?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Да питам в тази тема-трябва ли да имам осветление на онова правоъгълното дисплейче с изминати километри/температура на въздуха , че като се стане по-тъмничко нищо не се вижда ?
    Има и свети постоянно, само на фарове намалява силата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Виждал съм го да свети на различни алфи различно.На някои числата светят зелено и около тях има зелена светлина (моята), а на други дисплея свети зелено а числата са черни.Но при всички положения за тях си има отделна кружка!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  13. #13
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Ето това е единият вариант и разликата освен в брояча е и във оборотомера.На единия вид горе свети впръсквач а на другия изобразява двигател или нещо подобно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poderg_Alfa-57564.jpg  
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  14. #14
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Моето свети в червено (т.нар. амбър). Но при всички случаи трябва да свети!

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Ето това е единият вариант и разликата освен в брояча е и във оборотомера.На единия вид горе свети впръсквач а на другия изобразява двигател или нещо подобно.
    Спукан му е предния джам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •