Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Втвърдяване на волана

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza View Post
    На шестака мисля че се различава
    Не......същата е......маркучите са различни спрямо ТС-а....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Поръчах от колегата scarface помпа и рейка в понеделник ще ги прати надявам се да са хубави и в вторник да оправим проблема след като ги доставят

  3. #33
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Най-добрия вариант , между другото тои е голям пич
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  4. #34
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    За да неотварям нова тема,аз пък тия дни имам противоположния проблем,волана е прекалено лек и чувствителен,особенно при по-висока скорост,тва нещо на какво може да се дължи?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колегата е мн точен, не напразно го препоръчах за частите!
    Да се похвалиш как е колата след смяната!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Поръчани са частите но ще сменим само ремъка и помпата защото те ще пристигнат в вторник а за времето което му остава каза, че няма да може да свали рейката и да сложи новата причина (не съм само аз за ремонт има си и други клиенти уговорени не съм станал НЯКОЙ още, че да ги пренебрегне заради мен и с право)
    Другото което е може да се постарае да я сложи но никой неможе да гарантира, че като я сложи ще е здрава рейката и... ако тече пак пък недай си боже и повече абсурд да я свали наново и да монтира старата преди да тръгна.Не искам да съм черноглед но и това е варянт.Така, че ще сменим останалото а рейката ще изкара още 8 дена надявам се и като се върна тогава нея да сменим на спокойствие знаете приказката...
    Бързата работа срам за майстора

  7. #37
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Здравейте !
    Благодаря на колегата scarface от който закупих помпа и рейка на много прилични цени от колкото тук в моргата ми искат и беше много бърз и коректен.Разбра ме, че бързам и по най-бързия възможен начин ми ги изпрати.Днес сменихме помпата и пистовия ремък, че беше за смяна.Всичко се оправи от помпата било проблема.Поне така ми каза майстора.По късно като ми докара колата ще се обедя и сам дали всичко е наред.Рейката ще я сменим по късно когато имаме време.
    Благодаря на всички за коментарите.

  8. #38

    Default

    За рейката мога да ти препоръчам човек в Хасково, Жоре Но цената може би ще е по-висока от на твоя майстор
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Suzuki Swift 1.6
    Ford Fiesta 1.8D

  9. #39
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by haiti View Post
    За рейката мога да ти препоръчам човек в Хасково, Жоре Но цената може би ще е по-висока от на твоя майстор
    То и цената на монтажа е колкото 2 рейки на твоя човек.Ще почака малко.

  10. #40
    Младши алфист Кокич's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Колега, смени помпата. От опит и от същия проблем ти го казвам. Около година го имах и миналия април на магистрала Тракия едва не се пребих заедно, с жената и децата: Леко "пук", кормилото се скова и после 10-15 км. до разклона за Пазарджик по инерция. Слава Богу паркирах криво-ляво на паркинга до Макдоналдс и... до там. Като отворих капака се оказа, че валът на помпата се е скъсал: част от него, заедно с ремъчната шайба се търкаляше на кората под мотора, маслото беше избило през капачката на резервоарчето... Гадост! Нова помпа и ситуацията се реши. И да не забравя: с цел премахване на проблема минали февруари престъргвах и рейката. В моя случай рейката изобщо не е трябвало да се пипа... Умната! Желая ти успех и се съсредоточи най-напред върху помпата.
    156-1,6-'98


  11. #41
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Колеги здравейте !
    След няколко дни без проблеми вчера се появи същия проблем само, че този път малко по различен.Имам хидравлика обаче насмета ли я в турбо режим и се втвърдява и трябва да спра да тръгна от 1-ва предавка или да намаля доста и от 2-ра някой път се оправя.Трябва да я карам до 2000 от там нагоре става пак твърд, върти се но доста трудно.Помпата я смених, само рейката остана понеже нямах време дали от нея да е проблема ? Незнам вече ... нямах проблем няколко дни и сега пак

  12. #42
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    За да неотварям нова тема,аз пък тия дни имам противоположния проблем,волана е прекалено лек и чувствителен,особенно при по-висока скорост,тва нещо на какво може да се дължи?
    В твоя случай трябва да провериш дали рестриктора който се намира в снадката на една от тръбите на хидравликата които минават под водния радиатор е на мястото си

  13. #43
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Как мислите ... дали щом като сменихме хидравличната помпа и се беше оправила и нямах проблем няколко дни.Щом се е оправило всичко и пак стана така дали и тази помпа не е издала багажа все пак е 2-ра ръка?

  14. #44
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Оправи ли проблема Какво се оказа
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  15. #45
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolov View Post
    Как мислите ... дали щом като сменихме хидравличната помпа и се беше оправила и нямах проблем няколко дни.Щом се е оправило всичко и пак стана така дали и тази помпа не е издала багажа все пак е 2-ра ръка?
    Колега както сам каза, че рейката ти изпуска масло това значи, че най- вероятно ако си оставил помпата без масло си и видял сметката и най- вероятно и затова ти се е развалила и оригиналната помпа ! Като я вкараш в обороти вдигаеш и наляганто на маслото в рейката и не салзи ами направо пръска.
    Така, че колега не прави смешни работи а смени рейката и ако имаш пак проблем си виш помпата отново ! С тая дупка на рейката сменяш цялото налягане и малсло в рейката и помпата !Поятието малко спукана ще ти излезе накрая много солено !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •