Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: 2.4JTD за изпилване

  1. #1
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Question 2.4JTD за изпилване

    Здравейте колеги алфисти. Имаше един период, в който се оглеждах за 166, но ме удари друга марка изневиделица и всичко пропадна. Отървах се от тази марка тези дни и пак взеха да ми шарят очичките към 166, естествено
    Карал съм 2 алфи в живота си.
    156 1.6TS - никакви проблеми, а настоящия собственик не е сменял повече от консумативи. Очудващо не скръцна за година един тампон на фона на масовото сплашване. Просто исках да разнообразя
    GTV V6TB - капарирах, карах я 4 дни и двигателят й тотално роди. Разминах се. Мразя този агрегат.
    В последно време карам дизели. 1.9 TDi беше последният. Чипосван, източен, омръзна ми, автомобил без самоличност и индивидуалност.

    Първо мислех да е V6 - 2.5 и 3.0 са добри агрегати, но цените на горивата не ми позволяват, а уважението към тях изключва газовата инжекция. Изчетох целия раздел във форума за трети път. Знам че 166 е капризна, но да си различен никога не е било безплатно или евтино. Колата ще си я купувам сам от Германия, имам приятели, имам и нещо впредвид.
    Въпросите ми са основно за след покупката.
    За чип търся Bobo, но до къде може да стигне той. От 150 кончета на колко отиваме ако съм много надъхан и какво още сменяме освен съединителя, който и на 1.9 TDi умира за месец-два след чип. Какво още сменяме и при каква мощност ?
    Кой може да ме ореди с по-прилична изходна генерация. Bobo ще съм признателен ако се включи в темата и обясни за този агрегат с какво може да е полезен, когато говорим за 166 ?

  2. #2
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Здравей колега,

    Добре дошъл в форума, а и гледам че си от Пазарджик, пиши ако си мераклия да се видим да ти обясня някои неща, тъкмо да те повозя на моята да разбереш дали 2.4JTD може да върви
    Иначе по темата ти, 2.4JTD има достатъчно производствен ресурс да държи на доста издевания. Ако вземеш 140/150к.с версия, то тя заводски излиза със GT2056V турбина която 200к.с ги държи (според мен това й е границата, но...) Подходящ ремап, генерация на 60-63мм, заводският кулер, който спокойно държи до 200к.с , и си мисля че 170 к.с си ги докарал без проблем и 80-90 нютона отгоре, че и отгоре. Разбира се това е едва началото, има още доста варианти за подминаването на границата от 200к.с. Общо взето моторът е много приличен, и определено ще ти хареса.

    ПС: Наскоро се ровичках в един форум в Англия, там един ентусиаст беше създал тема за своята 156 2.4 20В, със стойности от дино и показания: 360к.с; 700 нютона въртящ момент!!!!!!!! Изрод, на драг маже автомобили от класа на БМВ М3, ЦЛК АМГ и т.н.!!!!!

    Поздрави
    Last edited by Hassel; 19-03-2011 at 02:09.
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post
    Здравей колега,

    Добре дошъл в форума, а и гледам че си от Пазарджик, пиши ако си мераклия да се видим да ти обясня някои неща, тъкмо да те повозя на моята да разбереш дали 2.4JTD може да върви
    Иначе по темата ти, 2.4JTD има достатъчно производствен ресурс да държи на доста издевания. Ако вземеш 140/150к.с версия, то тя заводски излиза със GT2056V турбина която 200к.с ги държи (според мен това й е границата, но...) Подходящ ремап, генерация на 60-63мм, заводският кулер, който спокойно държи до 200к.с , и си мисля че 170 к.с си ги докарал без проблем и 80-90 нютона отгоре, че и отгоре. Разбира се това е едва началото, има още доста варианти за подминаването на границата от 200к.с. Общо взето моторът е много приличен, и определено ще ти хареса.

    ПС: Наскоро се ровичках в един форум в Англия, там един ентусиаст беше създал тема за своята 156 2.4 20В, със стойности от дино и показания: 360к.с; 700 нютона въртящ момент!!!!!!!! Изрод, на драг маже автомобили от класа на БМВ М3, ЦЛК АМГ и т.н.!!!!!

    Поздрави
    Колега турбото на 140/150 коня е GT2256V, не както си писал ти GT2056V. Заводския кулер е кофти дори само за чипната кола, камо ли за 200 коня, прекалено малък е и мега неефективен. Ще те помоля да дадеш линк на тоя англичанин с 20 клапановия MJET. Бях чел за някакъв постигнал много коне, само че с Nitrous, Water/Methanol injection and Prophane injection, демек от всичко да има.

  4. #4
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Колега Hassel, сега ще ти пусна едно ПМ-че, защото на чипнато JTD не съм се возил - само на стандартно с добра поддръжка, а преди време покарах едно 2.5 V6, но май дизела ме е облъчил като въртящ момент вече.
    Значи за над 200 коня отиваме на нов интеркулер, нов съединител, малко нови турбо пътища, чип от Bobo. Колата и се прави преди това основна ревизия с цялостно разглобяване на агрегата.
    При тази мощност може ли някой да модифицира примерно предавателното число на последната предавка ми е интересно
    EDIT : Един олекотен маховик ще бъде ли от полза, защото при 1.9 TDi печката много приятно ме изненада промяната.

    Питам толкова директно, защото кола има купена и е в Берлин при един познат българин. 2.4 JTD 150 коня с всички екстри, включително и памет на седалките и с Zender пакет, черна. Ходи се до там, преслушва се и ако й има нещо се търси друга. Решил съм го и ми е въпрос на време само.

    Много ще се радвам на малко внимание от Bobo, примерно някакво списъче при определена мощност да направи за над 200 коня. Идеята е ако може да се вдигне с промяна на предавателните числа и максималната скорост малко, защото при по-наяден двигател може би една по-дълга последна предавка няма да е проблем, т.е. не само за разтоварване. За маховик питах, защото вдигаше по-бързо обороти, макар да се губеше малко инерцията.
    Last edited by MaschineS; 19-03-2011 at 20:39.

  5. #5

    Default

    6-та е достатъчно дълга за 240+ км Които ще го достигаш когато си 200+ коне...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Ама колко бързо ще се върти коляновия вал при 240. И без това мисля да се сваля двигател и скорости по начало и ако въобще има момент ще е този

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by MaschineS View Post
    Ама колко бързо ще се върти коляновия вал при 240. И без това мисля да се сваля двигател и скорости по начало и ако въобще има момент ще е този
    Ами според мен ще си вдига 240 без драми ако има достатъчно мощност въпроса е защо те интересуват толкова оборотите при положение че няма дизел който да го задържиш при такъв зверски товар и да не му е противопоказно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Ще си вдига, но аз питах за поддържане на такава скорост и става противопоказно заради оборотите, при които ги вдига. Какво е необходимо на този агрегат за 230-240 коня ми е интересно и тази турбина може ли да надуе дотам и на какво налягане ще е.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by MaschineS View Post
    Ще си вдига, но аз питах за поддържане на такава скорост и става противопоказно заради оборотите, при които ги вдига. Какво е необходимо на този агрегат за 230-240 коня ми е интересно и тази турбина може ли да надуе дотам и на какво налягане ще е.
    До 240коня едва ли ще издържи и ще си поне на 1,7 холд...
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ами според мен ще си вдига 240 без драми ако има достатъчно мощност въпроса е защо те интересуват толкова оборотите при положение че няма дизел който да го задържиш при такъв зверски товар и да не му е противопоказно
    Защо да е проблем 240 км/ч и по-продължителното шофиране с тази скорост?И да е противопоказно?
    Повече от година стискам зъби за пустия чип да доида при теб
    Аз примерно точно това искам,да мога да вдигам поне 240км/ч и да ги държи.Не ми трябва самолетен старт
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Защо да е проблем 240 км/ч и по-продължителното шофиране с тази скорост?И да е противопоказно?
    Повече от година стискам зъби за пустия чип да доида при теб
    Аз примерно точно това искам,да мога да вдигам поне 240км/ч и да ги държи.Не ми трябва самолетен старт
    Ами незнам с какво масло караш но при 4000 оборота и макс товар нормалната синтетика за 5 минути става на чорба Темата въобще не е за форум има многоооо фактори които играят роля

    ---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

    Quote Originally Posted by MaschineS View Post
    Ще си вдига, но аз питах за поддържане на такава скорост и става противопоказно заради оборотите, при които ги вдига. Какво е необходимо на този агрегат за 230-240 коня ми е интересно и тази турбина може ли да надуе дотам и на какво налягане ще е.
    Колега конете които споменаваш са абсолютно непостижими с тази турбина, ако искаш повече информация от мен просто ми звънни

    ---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    До 240коня едва ли ще издържи и ще си поне на 1,7 холд...
    На 1.7 холд бууст тая турбина е много далече от тези коне
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ами незнам с какво масло караш но при 4000 оборота и макс товар нормалната синтетика за 5 минути става на чорба Темата въобще не е за форум има многоооо фактори които играят роля
    Е с какво масло тогава трябва да бъдем?
    Примерно аз съм с Agip Evolution TurboDiesel 5W40 full sintetic, искаш да кажеш че не става за продължително натоварване ли? Дай пример тогава с други масла за нашите дизели?

    Quote Originally Posted by Bobo View Post

    На 1.7 холд бууст тая турбина е много далече от тези коне
    Казах го примерно, да разбере че работата е серизона
    Last edited by Jivko7777; 21-03-2011 at 01:57.
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Е с какво масло тогава трябва да бъдем?
    Примерно аз съм с Agip Evolution TurboDiesel 5W40 full sintetic, искаш да кажеш че не става за продължително натоварване ли? Дай пример тогава с други масла за нашите дизели?



    Казах го примерно, да разбере че работата е серизона
    Изобщо не искам да изпадам в спорове и кое става и кое не затова написах който му трябва моето мнение да ми се обади - по мое лично мнение дизел който трябва да развива 200+ конски сили и 400+ нм на 4000 оборота трябва да се кара с естерни масла, ако му се прилагат продължителни такива натоварвания
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ами незнам с какво масло караш но при 4000 оборота и макс товар нормалната синтетика за 5 минути става на чорба
    Мен ако питаш и без да е на 4000об си става на водичка
    Благодаря за отговора
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Bobo затова ми е последната предавка, а въпросът като цяло беше дали те има при скоростните кутии. На това, което съм платил му е чисто нова турбината и ще я изтъргувам за друга без проблем щом е необходимо. Ще се свържа задължително щом пристигне колата
    ЕДИТ 1 : Дай модел на турбина, която би била удачна за над 200 коня. Имам човек в Германия, който се занимава с карантия и може да изнамери нещо преди да карат колата, защото тука са съсипани или струвам майка си и баща си.
    ЕДИТ 2 : Голф 3 с присаден 2.4 чист дизел от транспортера има вече над 30-40 курса от по час поне на курс в червеното. Говоря за магистралата и посроянен товар от над 15 минутки без пускане на газта. Маслото е ARAL 5W40 от варел за дизелче, не се е скапало, двигателя е пушка все още. Нямам обяснение как не съм успял да го съсипя, но явно е щото е елементарен агрегат. Съмнява ме JTD-то да издържи на такова издевателство.
    Last edited by MaschineS; 21-03-2011 at 20:54.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •