Да 2256V е турбината на 150к.с версията, моя грешка. Моята е точно такава в момента. Пробвано е колата вдигна 240км/ч и ги държа няколко минути, оборотите бяха около 4300-4500. Та така, един Сивик ВТИ остана много лошо натупан от летящ старт на няколко километра разстояние. Нито се чуваха странни шумове, нито загря колата, нищо, все едно си я караш с 130, само дето мирише малко по-гадно вътре Момчето после ми каза.."Братле, мноого пуши бре, аз му казах, Ооо, не не, в момента е с намалена нафта и хич не пуши, още колко може да пуши не е истина

Та за мощности над 200к.с единственият вариант според мен е GTV2260 турбина. Такава е турбината на Х5 3.0д, 530д но след 2003-а година, тоест тази с 218к.с. и т.н. Аз точно мислех нея да слагам сега, обаче в момента съм в дилема да си продам ли автомобила, понеже ми изпадна едно Волво С60 Т5 и не мога да спя....Ще мисля още малко и ще видим кво ще става..

ПС: Колега не ти звъня понеже не съм се прибирал към ПЗ още. При първа възможност ще ти се обадя

Поздрави