Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Мнения за Алфа 147

  1. #1
    Младши алфист SunShiney's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default Мнения за Алфа 147

    Здравейте колеги

    Търся ги кола и съм се загледала в 147-та след 2001г. Гледам, че има 1.6, 1.9jtd, 2.0 .... искам да разбера кой мотор е най-добър според вас. Видях в една тема, че дизела е доста икомомичен, но не съм почитателка на дизели.
    Като цяло какви са слабите места, плюсове и минуси на тази марка и какво да гледам при покупка.

    Предварително благодаря

  2. #2

    Default

    Във форума има много, ама много писано по тая тема
    Ето един линк - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42145 хвърли му едно око

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by SunShiney View Post
    Здравейте колеги

    Търся ги кола и съм се загледала в 147-та след 2001г. Гледам, че има 1.6, 1.9jtd, 2.0 .... искам да разбера кой мотор е най-добър според вас. Видях в една тема, че дизела е доста икомомичен, но не съм почитателка на дизели.
    Като цяло какви са слабите места, плюсове и минуси на тази марка и какво да гледам при покупка.

    Предварително благодаря
    Двойката си е двойка
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Зависи какво ти трябва като кола...ако търся кола за моята девойка ще е 1.6 120кс, достатъчни са.
    Ако е дизел бих избрал 1.9 жтд!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Младши алфист SunShiney's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    Още вчера прочетох важната тема, но тя още повече ме убеди, че трябва да си взема Алфа но все пак исках да знам, дали има някакви други критики към този модел.
    Май скоро ще имате нов член на форума, а това дали да е 1.6 или 2.0 зависи какво предлага пазара...то май и без това няма много разлики в разхода им

    Благодаря ви много

  6. #6
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    За разхода не е точно така...

    Оглеждай се за читав екземпляр!Оглеждайки се,няма начин да не "почустваш" кой е твоят
    Успех!

  7. #7

    Default

    Добре дошла, колежке!
    Точно така, взимай по запазената, 1.6, 2.0...квото дойде.
    Иначе като всяка друга марка си иска редовна поддръжка с качествени консумативи. Слушай я за да те слуша и тя. Успех и дано попаднеш на читав екземпляр!
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #8
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default

    Аз съм с 1.6 105hp и съм доволен сменил съм само тампони за сега,но окачването като цяло е проблема ; )
    Last edited by tdy; 20-03-2011 at 22:48.

  9. #9
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58082

    виж тази, продавам я на добра цена

    ако те интересува повече пиши на лични или тук.
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    1.6 103кс, ма това си е мъртвец....за жена мисля е предостатъчно!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Младши алфист SunShiney's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    Гледах темата за разходите на 147-те, но няма за 2.0 мотор колко точно харчи...все казват за дизела или на газ. В една автокъща ми казаха градско 8, което хич не ми се вярва...
    За сега само това ме спира, че незнам колко харчи 2.0 - ако не е много вече съм си забелязала 2 ))

  12. #12

    Default

    дори и дизела харчи повече от 8л градско. 2ката към 12л с лекота ги прави. Ако взимаш бензин взимай 2ка. 1.6 да гори с литър по малко.

  13. #13
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Ако е бензин да е 2.0 ТС, поне да знаеш за какво плащаш. Лично аз съм фен на дизела както може и да се види от подписа ми. Ако видиш някое 1.9 JTDm 140 кончета хич не му мисли. Иначе задължително диагностика в сервиз. Ако не може да идеш до сервиз се обади на някой от сервиза да дойде на място.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by SunShiney View Post
    Гледах темата за разходите на 147-те, но няма за 2.0 мотор колко точно харчи...все казват за дизела или на газ. В една автокъща ми казаха градско 8, което хич не ми се вярва...
    За сега само това ме спира, че незнам колко харчи 2.0 - ако не е много вече съм си забелязала 2 ))
    12-13 градско е нормално, но все пак зависи от много фактори - в кой град, как се кара, на какви разстояния, в какво състояние е и т.н..
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  15. #15
    Dekorator Veni-6ou's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia - Beli Brezi
    Age
    37
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by SunShiney View Post
    Гледах темата за разходите на 147-те, но няма за 2.0 мотор колко точно харчи...все казват за дизела или на газ. В една автокъща ми казаха градско 8, което хич не ми се вярва...
    За сега само това ме спира, че незнам колко харчи 2.0 - ако не е много вече съм си забелязала 2 ))
    Градско - 12.2 с повечко стъпка на педала,под този разход не съм падал, защото такава кола няма как да се сдържиш да не я настъпиш и да караш с 50 км/ч.(Поне аз де,пък смятам и повечето хора от форума !!!).
    Извънградско 7.2 - 8.2 с климатроник

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •