Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Смяна на пистов ремък и ролки (снимки)

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by dellltata View Post
    успех със спрея и с пръсканеето външно на ролките.и няма лагер без смазка колеега-тогава се сети за какво е уплътнението.....успех със дарпането на шайбата на климата с болчета....поздрави и на колегите от дин експрес.успех:с ремъчетата
    Quote Originally Posted by sti6o View Post
    Като не го знаете и познавате поне го послушайте, ще си спестите времето , парите и най- важно нервите по недоказаните сервизи в страната.
    Никой не ви оспорва мерака да си правите колите сами и не ви налага мнение, а най- малко тука е мястото да мислите че някой се заяжда.
    ОК, само кое да послушаме от горния пост? Все едно " Вие си правете еди-кво си, пък аз ще ви гледам сеира". Мерак да си правим сами колите нямаме,ама никакъв. Просто тук не е Сф и разбирачите на алфи са в голям недостиг - в това сме се убедили.Ама явно говорим на различни езици,така че приключвам с тая тема.Поздрави на всички!

  2. #32

    Default

    Говорим на един език и той е Български.
    В по-горен пост е писан на колегата, lordliness че както са му обяснили в Динекспрес е неправилно и скъпо струващо за него и всички вас.
    А както искаш да спираш и да не слушаш патило си е твой избор.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  3. #33
    ценител на Alfa Romeo SSG's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    57
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На крачка съм от това да ида да ми източат фреона и да си ремонтирам сам компресора,досега четох за ремонт на климатици в Пловдив,но май не видях нищо обнадеждаващо.Ще го почакам още малко да се скапе и ще реша.
    В тази тема съм писал как си смених лагера на ролката на климатика.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50234
    Alfa Romeo 156 2.4JTD

  4. #34

    Default

    .......
    Last edited by lordliness; 03-05-2015 at 17:58.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    ОК, само кое да послушаме от горния пост? Все едно " Вие си правете еди-кво си, пък аз ще ви гледам сеира". Мерак да си правим сами колите нямаме,ама никакъв. Просто тук не е Сф и разбирачите на алфи са в голям недостиг - в това сме се убедили.Ама явно говорим на различни езици,така че приключвам с тая тема.Поздрави на всички!
    Като искаш мнение от разбирачите от Сф (аз го разбирам "форумните" сервизи) просто им позвъни по тел. аз съм го правил неведнъж и никога не са ми отказали да ме "светнат" по всички въпроси, които съм имал към тях.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #36
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    точно така се прави приятелю- с казанчета за чистачки .и нищо друго не се сваля .дълго ми е да обеснявам ....и рядко пиша.да те светна само-не съм форумен сервиз и рядко пиша където и да е.нямам времето да описвам смяна на лагер или ремък ...но има комплицирани ситуации с един прост външен ремък с които не съм се справял и с дни.....пак е дълго да обеснявам.навярно си попадал на некоректни колеги и затова се опитваш да правиш някои неща сам.няма лошо. нямам желание ..навик или мисли да се налагам където и да е.обаче ако ти можеш да се справиш с някои неща ....стотина които четат немогат..но леко се подвеждат от писаното тук.....различни коли = различни ремонти ..
    ако трябва да кажа и аз имам некупувани дипломи ..но това нерешава проблема с ремонта на колите ...ако трябва да кажа ..поправял съм толкова алфи колкото бройки не си видял още...целта ми бе да подчертая че не се сменява ремък без да знаеш функцията на двата опъвача на ремъка ...и операцията смяна на лагер на шайба климатик без да ти е ясно как се прави.но явно и тоя път не съм разбран правилно.продължи си темата -аз няма да пиша повече.радвам се да има повече алфи читави
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Като искаш мнение от разбирачите от Сф (аз го разбирам "форумните" сервизи) просто им позвъни по тел. аз съм го правил неведнъж и никога не са ми отказали да ме "светнат" по всички въпроси, които съм имал към тях.
    Ами аз също съм го правил и го правя все още и също никой не ми е отказал,за което съм признателен. Просто си мисля,че когато стане въпрос за някакъв ремонт във форума, е добре не само да се посочва как не трябва, а как трябва и може да се направи. Особено когато е отправен въпрос или молба към знаещите.Естествено отговорът зависи от желанието на самите знаещи.Но все пак е форум. Ако имаш желание да кажеш как е - да си жив и здрав,много хора ще те помнят с добро. Ако ли пък не - по-добре не пиши. Така мисля.Не е задължително да съм прав.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default поставяне на пистовия ремък при 2.0 TS

    1 - Прекарайте ремъка да мине през всички ролки, освен тази на компресора най-вдясно (само тя не се вижда на снимката):



    2 - натиснете с нещо обтяжната ролка по посока на стрелката за да преодолеете усилието на пружината:



    Можете да хванете главата на болта в центъра на ролката с гаечен ключ или лула и така да я напънете (болтът не би трябвало да се развие при това).


    След като подместите обтяжната ролка прекарайте ремъка и върху ролката на компресора, като внимавате каналите на ремъка да съвпаднат с тези на шайбата.


    Накрая пуснете обтяжната ролка и тя си опъва ремъка колкото е необходимо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Здравейте,
    болтовете на демпферната шаѝба с каква резба са ?
    Някакви особености около смяната на шаѝбата?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    болтовете на демпферната шаѝба с каква резба са ?
    Някакви особености около смяната на шаѝбата?
    M8 - нормална резба. Стягат се с 21 - 26 Nm.
    Нищо особено няма при смяната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Лява или дясна резба са болтовете ?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Лява или дясна резба са болтовете ?
    Дясна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Колеги, пробвах да свалям демпферна шайба на 166 2,4 JTD, но коляновия вал се върти и нямам идея как да го застопоря, освен това болтовете са ръждиви и ме е страх да ги напъна да не ги потроша, колата е на ръчна и на задна скорост...някакакви идеи от минали през тези премеждия...? Благодаря предварително!

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Telerig View Post
    Колеги, пробвах да свалям демпферна шайба на 166 2,4 JTD, но коляновия вал се върти и нямам идея как да го застопоря, освен това болтовете са ръждиви и ме е страх да ги напъна да не ги потроша, колата е на ръчна и на задна скорост...някакакви идеи от минали през тези премеждия...? Благодаря предварително!
    Хвани контра по средата с глух ключ. Ръчната е важна, да не падне колата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #45
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Развивай рязко, с удар по тресчотката. Ще тръгнат без контра.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •