Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Смяна на пистов ремък и ролки (снимки)

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Благодаря,че допълнихте темата защото това е важно!
    Аз направо се обръщам към някой от колегите,който е свалял компресора и шайбата му за ремонт, да допълни и тая операция и тя направо темата става от най-важните.

  2. #17

    Default

    ........
    Last edited by lordliness; 03-05-2015 at 17:53.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    да кажа и аз няколко думи .не се точи фреон и не се сваля компресор за тая операция ...смяна лагер на шайбата на компресора..но се обърни към някой който знае как се прави .
    по повод външния ремък .-тая ролка с ексцентричното въртене е обираща хлабината на ремъка -а активната или както и казвате "скъпата" се прави да работи около щифта й за твърдо заступоряване.и без сваляне на колело и прочие няма да видите какво правите...
    и още нещо ..пръскането със силикон илил квото и да е ...върху уплътненията/семеринга/ на която и да е ролка и безполезно ..и е душевна заблуда че привиш нещо ..само ще се омажете ремъците и ще станат други бели....успех на всички
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  4. #19

    Default

    ........
    Last edited by lordliness; 03-05-2015 at 17:54.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by dellltata View Post
    да кажа и аз няколко думи .не се точи фреон и не се сваля компресор за тая операция ...смяна лагер на шайбата на компресора..но се обърни към някой който знае как се прави
    Ами нека тогава да уточним нещата. Моята информация,че се точи фреона и се сваля компресора е от Динекспрес - Пловдив,който поне в италианските документи на моята 166 е посочен като фирмен сервиз на марката за Пловдив и региона. И ако там не знаят как се прави, то къде да търсим хората,дето знаят и кои всъщност са те? Затова молбата ми беше към знаещите във форума да внесат малко яснота по въпроса,макар че голяма част от тях вече не пишат тук.

  6. #21
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    успех със спрея и с пръсканеето външно на ролките.и няма лагер без смазка колеега-тогава се сети за какво е уплътнението.....успех със дарпането на шайбата на климата с болчета....поздрави и на колегите от дин експрес.успех:с ремъчетата
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dellltata View Post
    успех със спрея и с пръсканеето външно на ролките.и няма лагер без смазка колеега-тогава се сети за какво е уплътнението.....успех със дарпането на шайбата на климата с болчета....поздрави и на колегите от дин експрес.успех:с ремъчетата
    Е точно за мнения от тоя сорт ставаше дума. Благодаря,колега, че откликна на молбата ми. Поздрави от мен, и от другите,дето все пак искат да научат нещо и като идат в сервиз да не гледат като Цецка Цачева в интервю от британски вестник. Разбрахте ли сега защо хората дето нещо разбират вече не пишат в тоя форум?

  8. #23

    Default

    ......
    Last edited by lordliness; 03-05-2015 at 17:55.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24

    Default

    Колега,мисля че не е лошо да го послушаш Тони защото ти го казва от опит трупан с годините които е прекарал под и около тези коли. Не те подценява но е един от най-можещите и познаващи тази материя.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by sti6o View Post
    Колега,мисля че не е лошо да го послушаш Тони защото ти го казва от опит трупан с годините които е прекарал под и около тези коли. Не те подценява но е един от най-можещите и познаващи тази материя.
    Не се аби батко, точно затова знаещите не пишат във форума, защото форумните капацитети вече са измислили 1001 нови тактики и хитрини и който и майстор да им напише нещо не е така. Както Тони им каза успех с смазването на ролките и ремъците и им гледай сеира. Чакай след време някоя нова темичка
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #26

    Default

    ......
    Last edited by lordliness; 03-05-2015 at 17:57.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не е необходимо да ми обясняваш какво е семеринг и лагер и смазка, пиша нещо което съм изпробвал ,а не наизуст като теб
    Ако Тонката говори на изуст.... те тогава я втасахме

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Аз не съм инж. ДВГ, ама знам един дето като започна да не може да седи в колата от бучене - взе че си "гресира" лагера - "успа се" направо. След точно 2 дни ми звъни по тел. от 150 км - "Началник, абе виж там твоя човек с пътната помощ колко ще вземе да ме докара."
    То и мама ми е казвала, че нещо дето се върти и почне да "ручи" вече е малко късно да се смазва.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Ако Тонката говори на изуст.... те тогава я втасахме
    Еми вие си го знаете Тонката и сигурно не говори наизуст...Само че ние не го знаем, а от това,дето четем няма как да разберем. Ама нали е български форум - един пита, а всички почват да му обясняват колко е тъп. Е затова не пишат знаещите. Щото им е писнало от многознайковци. Бъдете здрави!

  15. #30

    Default

    Като не го знаете и познавате поне го послушайте, ще си спестите времето , парите и най- важно нервите по недоказаните сервизи в страната.
    Никой не ви оспорва мерака да си правите колите сами и не ви налага мнение, а най- малко тука е мястото да мислите че някой се заяжда.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •