Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Сервиз за ГИ в Бургас

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Сервиз за ГИ в Бургас

    Здравейте,

    Интересувам се къде в Бургас слагат ГИ - отзиви, препроъки или само контакти ако знаете.

    Става въпрос за 147 1.6TS, някой ако има впечатления на този мотор как се държи газовото.

    Мерси
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default

    В Бургас според мен най-известния човек за тези работи е Илия.
    Аз също сложих при него ГИ миналия октомври, след като видях тука няколко пъти в коментарите да се спомената той,а и мой познат също при него слага ГИ.
    Новият им сервиз се намира точно до Лукойла по пътя за София, до една автомивка. На лесно място е.
    Макар да не съм минал повече от 3000км съм доволен,човека доста съвестно си гледа работата.

  3. #3

    Default

    Мдаа, там е мястото, а TS мотора не е претенциозен, аз минах над 40000 за две години.
    Last edited by Доко; 21-03-2011 at 19:19.

  4. #4
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    И аз съм с добри впечетления от него.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #5
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default

    Илийката е твоя човек Вече е време да помисли за отстъпки на алфистите. На две алфи карани от мен е слагал ГИ и проблеми не е имало.
    145 1.4 16v '00 малката 156 2.0 '00 гоуемата

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    благодаря за бързите отговори. ще мина да поговоря с него.

    а за тези два сервиза чували ли сте нещо - Техногаз, до Яна Лъскова и един сервиз до стадиона в Лазур?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  7. #7

    Default

    Илия работи с Фобос, Аз съм с такъв. Софтуера позволява настройки в целия диапазон и най-вече Илия ги прави в движение, а и знае какво прави. Дюзите които слага покриват времената на бензиновите, компютъра е с бърз процесор и колата си върви доста доволно в целия диапазон на обороти, а в сервиза работят много чисто без да ти повредят нещо друго. Ако искаш обади ми се и ще пробваш как е на газ и на бензин, разлика няма, не се притеснявай. А другите сервизи съм ги чувал, но не мога да кажа нищо конкретно
    Last edited by Доко; 22-03-2011 at 13:06.

  8. #8
    започва да се пристрастява viperman's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    благодаря за бързите отговори. ще мина да поговоря с него.

    а за тези два сервиза чували ли сте нещо - Техногаз, до Яна Лъскова и един сервиз до стадиона в Лазур?
    Скоро монтирахме в Техногаз на Клио ГИ-Полско на цена 975лв. (вкл преглед и 10лв.газ за тестване). Тепърва ще имаме впечатления
    __________________
    Alfa Romeo 146, 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Илия работи с Фобос, Аз съм с такъв. Софтуера позволява настройки в целия диапазон и най-вече Илия ги прави в движение, а и знае какво прави. Дюзите които слага покриват времената на бензиновите, компютъра е с бърз процесор и колата си върви доста доволно в целия диапазон на обороти, а в сервиза работят много чисто без да ти повредят нещо друго. А другите сервизи съм ги чувал, но не мога да кажа нищо конкретно
    Много точно казано
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Току що се връщам от Техногаз. Цените има са добри, за италиански газови с до 40л бутилка. Там работи един много сериозен алфист, братовчед на Радо от Поморие, което вдъхва малко доверие към сервиза. Цената на PowerJet беше към 900лв мисля.

    Другия сервиз до стадиона в Лазур, един приятел си сложи вчера на 206CC с 40л бутилка за 990лв с 2 години гаранция. За 5ч колата беше готова, но интересното е, че се е получило едно леко тракане от дюзите на газовото, които се монтират отпред. По думите на майстора, заради ограниченото място, са сложени малко във въздуха и тракат една в друга. Незнам дали това е така или просто те толкова си знаят.

    Проблема обаче е, че на моята 147ца, май не може да се сложи газово на мястото на гумата, както исках. Много е плитко мястото, а бутилките са по високи и най-вероятно ще надига. Някой да има впечатления?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Надига винаги на 147-цата. Въпроса е с колко защото има 2 вида бутилки за резервна гума. Най ниското е 180мм. Естествено всичко е за сметка на литража. Общо взето мерене му е майката.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    е то като надига, с колкото и да е, капака за гумата ще е в някакво висящо състояние, което е неприемливо. а голямата бутилка доста съкращава обема в багажника.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    25 литра-пура /240мм/ надлъжно в ляво
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    тази пура как се "разбира" с деткса количка в багажника

    а чувам, че не е препоръчително да се слага бутилка надлъжно на автомобила, какво ще кажете по въпроса? заради тежестта ли, неравномерното разпределение?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    тази пура как се "разбира" с деткса количка в багажника

    а чувам, че не е препоръчително да се слага бутилка надлъжно на автомобила, какво ще кажете по въпроса? заради тежестта ли, неравномерното разпределение?
    25 литрова бутилка пълна с газ ти тежи около 20 кила, да не мислиш че ще окаже някакво влияние на разпределението на тежестта
    Video meliora proboque deteriora sequor.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •