Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Всичко за навигацията на 166 - софтуер, карти...

  1. #1
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default Всичко за навигацията на 166 - софтуер, карти...

    Който ще тества да започне от софта. Карти ще пусна тази вечер или утре, като дойде човека с колата.

    Увод : G3 се прави с два процесора. Единият е на SMT, другият е нейзвестен, но е аналог. И двата са 16 битови. В зависимост от процесора ICS-а реагира различно на този ъпдейт. В единия случай може да изглежда умрял по време на ъпдейта, но това е далеч от реалноста.

    Навигацията била тя G2 или G3 всъщност е модула в багажника ви, този в който поставяте и диска с картите или софта.
    Всеки може да си направи ъпгрейт на навигацията като просто подмени този модул с такъв от някой блъснат екземпляр от моргата.

    Можете да проверите каква е вашата навигация чрез следната процедура :

    1.Вкарайте вашия ICS в clima режим .
    2.Натиснете и задръжте десния въртящ се бутон за около 3 секунди.
    3.Ще се появи код на екрана.

    Ако кодът е от вида ARIExxxx, вие сте с G2.
    Ако кодът е от вида ARNAxxx, вие сте с G3.

    Въпреки че коли правени около 2000 година не са с G3, най-сигурно е да проверите с тази процедура, защото се случва много от внесените екземпляри да са с подменени/ъпгрейднати навигационни модули.

    Процедура по смяна / ъпдейт на софтуера

    1. Свалете този файл . Това е модифицирана версия на 5.47. Има промени в кернела. Този firmware работи с всички G3 платформи и не води до бетствия при правилно извършена процедура. Промяната води до проверка на повече от една файлова структура при претърсването на диска в четеца на навигацията, както и до разчитането на още един формат карти.
    Не едитвайте файла с никакъв софтуер преди запис, защото ICS има проблем с датите във файловата структура на ъпдейт диска, т.е. ако в индексиращия файл на ъпдейта и самата структура на диска има файлове записани по-късно от определена дата, дава грешка в структурата като съобщение и всичко пропада.

    2. Запишете с CloneCD образа, който свалихте по-горе като преди това го разархивирате. Предпочитам го заради избора на по-ниска скорост. Заредете CCD файла. Записът трябва да е на 2/2.4 скорост задължително. Четеца обича дискове Verbatim Printable. Ако не ви се намира пробвайте на какъвто и да е Verbatim като начало.

    Дискове Verbatim Printable има в Jar Computers и могат да се поръчат и в офисите им в страната. Гарантирано се четат и ъпдейтите и картите от тях при правилен запис.

    3. Сложете диска в четеца в багажника, който е за навигацията. Не го бъркайте с чейнджъра, две различни неща са. Пуснете навигацията.

    4. В единия случай ще изкара надпис processing, в другия случай нищо. Независимо от нищото чакайте 10-15 минутки в зависимост от процесора, използван при вашия G3.

    5. Когато ъпдейта приключи ICS ще се рестартира сам. Преди това не се опитвайте по какъвто и да е начин да го прекъсвате. В противен случай отивате на програматор или в моргата за нов.

    6. Оверете се, че версията ви вече е 5.47 иначе после ще спамим защо не бачкали картите, които ще работят само с този софт.

    Пишете след ъпдейта тук. Това е с тестова цел и за да разрешим проблемите ако възникнат такива.
    Ако се случи някой филм с кофти край мога в краен случай да съживя с интерфейс навигацията, но по план проблеми нямаме с качването при наличие на елементарно търпение.

    Ще едитна този пост и ще добавям и постепенно още, като карти ще има до ден-два, а ъпдейте сам по себе си е полезен и не включва само отстраняване на бъгове.
    Last edited by MaschineS; 21-03-2011 at 23:15.

  2. #2

    Default

    Здравей колега, готов съм да пробвам още утре като купя СD, но би ли пояснил как да разбера G2 или G3 съм.

    EDIT : Гледах на ИЦС, пише дата ноември 2000г. версия 5,41, ако има някакво значение.
    Last edited by souze; 21-03-2011 at 21:30.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #3
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Година на твоя кораб ?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Здравей колега, готов съм да пробвам още утре като купя СD, но би ли пояснил как да разбера G2 или G3 съм.
    Quote Originally Posted by MaschineS View Post
    Година на твоя кораб ?
    2000г. м05 136коня
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Съжалявам, но май си с G2. Ако е така можеш да си смениш четеца в багажника с G3 от някоя морга. Наще апаши не са много наясно и може почти да го откраднеш. На G2 трудно ще му схвана алгоритъма за да направя карти, докато за G3 става по-лесно, пък и G2 е 8 битов и не може да се чакат чудеса. Ако не знаете Navteq имат офис в България и преди половин година изкараха най-добрата пътна карта за нас. Поръчаха им я Nokia за да я пуснат през Ovi Maps, т.е. картата на Ovi Maps е Navteq, а всичко останало е въпрос на алгоритъм и конверт.
    Можеш да провериш все пак, но трябва да си след 2000-та година за G3. Става така :

    Put ICS in CLIMA mode and then press the right rotary switch for 3 seconds or so. Then you get a code in your screen; if you see something like ARIExxxx, then it's a G2, but if you see something like ARNAxxx
    , then it's a G3.

    G2 е с моделен номер ARIExxxx
    G3 е с моделен номер ARNAxxx

    Търсете най-добре по моргите само това в багажника, което го наричам аз четец. Всъщност това ви е навигацията. Търсете G3, т.е. пройзводство след 2000 г., размазана и трърдете, че ви трябва да си запушите дупката за по-добра естетика в багажника.Успех
    Last edited by MaschineS; 21-03-2011 at 21:52.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    E,направо ги напишете,ако имате точна иформация- от(до)коя дата каква е.
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by митко View Post
    E,направо ги напишете,ако имате точна иформация- от(до)коя дата каква е.
    Quote Originally Posted by MaschineS View Post
    ..... Търсете G3, т.е. пройзводство след 2000 г....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    А на мен като ICS е 5.57 какво да правя?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140HP

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by lacho.lazarov View Post
    А на мен като ICS е 5.57 какво да правя?
    Ще чакаш колегата да качи карти,и ще пробваш
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    Ето на какво попаднах аз. Дано да е полезно. Още не съм го пробвал.
    http://gpsunderground.com/forum/opel...html#post57462

    Това е новата Opel Siemens актуализация 2010-2011


    Комплектът съдържа 8 карта CD-та и 1 CD със софтуер за актуализиране на системата


    CD 1 Алпите
    CD 2 Бенелюкс
    CD 3 Франция
    CD 4 Германия
    CD 5 Iberia
    CD 6 Италия
    CD 7 скандинавските
    CD 8 UK & Ирландия


    CD 9 Software Update & MRE


    Моля, обърнете внимание, че покритието няма да бъде допълнително удължен. Регионите, които не са изброени, не са и няма да бъде на разположение


    С актуализацията CD можете да актуализирате всички NCDC и NCDR системи монтирани в завода на Opel / Vauxhall автомобили from 2000-2004


    Това CD може да се използва и за G3 навигационни системи в Alfa Romeo 166, Lancia Lybra, Lancia Thesis и Porsche с PCM 1 (16 бита)


    След актуализиране на системата не можете да използвате по-старите CD-та вече и се опитват да направят това може да доведе до повреда на оборудване
    За разлика от преди, когато може да се промени настройката за език на CD карта, вие ще се нуждаете от ЮЗ CD да го направят.


    ВНИМАНИЕ!


    Този продукт няма да работи в навигационната система до актуализирането на системата с приложения компактдиск софтуер.
    Уверете се, обновяване на софтуера е напълно завършен, преди да пристъпите към вмъкнете на картата


    CD-та, съдържащи се в този пакет. Неспазването на тези инструкции може да доведе до тежко увреждане на навигация звено, което ще изисква услугите на оторизиран дилър на Opel.
    След като актуализация на софтуера е била изпълнена, моля не използвайте предишния (по-стари) версии на Opel NCDR / NCDC.


    Обхват:
    Австрия, Белгия, Чешката Repl. Дания, Финландия, Франция, Германия, Ирландия, Италия, Люксембург, Нидерландия, Норвегия, Испания, Португалия, Schweden, Словакия, Швейцария, Великобритания и Северна Ирландия
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140HP

  11. #11
    Младши алфист MaschineS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pazardjik
    Posts
    18

    Default

    Този вариант не чете NCDx структурата на Porsche, която използвам аз и за съжаление няма даже главните ни пътища. Принципно Opel, Alfa Romeo, Lybra използват същата система като Porsche. Невероятно, но факт. А хората с Porsche пък имат пари и свободно време и са разбили алгоритъма на Navteq и са описали подробно файловата структура и тази на диска в едни други форуми. За Porsche имаме идеалната карта за България от 2011 - та, същата тази, с която работи и Ovi Maps. В нея има даже имената на улиците в селата с по 100-тина души население. Процедурата от там нататък е елементарна, но 5.47 е версията, която може да сработи, а downgrade е възможен. Нека хората с 5.57 пробват все пак после като пусна картичките и ако не става, тогава да downgrade-ват, защото мисля че може и да захапва NCDx-а на Porsche, но не съм сигурен. Нямам емулатор с 5.57 за да кажа със сигурност

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    От всички тези постове - да чакаме ли карта за G2 или да ровим за нави след 2000.?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    От всички тези постове - да чакаме ли карта за G2 или да ровим за нави след 2000.?
    и аз чакам нещо конкретно да излезе,да съм наясно дали да плащам навигацията или не

  14. #14
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Аз нямам късмет, моята е ARIEXXXXX да го е'а!!! пффффффф

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Въпреки това да попитам...........след като разархивираме, така изтегления архивиран имидж на едно с него в папката се появяват още два свободни файла с разширение .ccd и .sub Те трябва да ли да се записват на диска?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  15. #15

    Default

    Те са към имидж файла. Цъкни като опция запиши имидж файл и то ще ти намери само еидния. Когато го избереш ще ти добави другите 2 автоматично. Общо взето пробвай с деймонт туулс да го моунтнеш и ще разбереш фатката
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •