Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Заслужава ли си покупката 164 2.0 TS Super 8v 1997г.

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Ако е с твоя късмет - със сигурност .

    Иначе заставам на 100% зад думите на BatVas и не знам дали мога да добавя нещо след толкова добро описание .
    да се надяваме да няма моя късмет или поне да разбира повече от коли, че моята стана така от недоглеждане
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    5

    Default

    А то и аз сега съм със една 155-ца и фалирах за три години и сега на части съм е пуснал да се отърва.

  3. #18
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Винаги си заслужава да си купиш 8-клапанов туинспарк в добро състояние.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #19
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    карал съм доста алфи...карах почти две години 164 2.0 ТС...съжалявам сто пъти, че я смених със 156
    ....
    всеки сам да си прави изводите
    ....
    П.С. колата на снимките не изглежда много добре, но щом си решил вече взимай я и ще си я оправиш сам после.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #20
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Не изглежда добре... имаш предвид удара отпред ли?
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    sf
    Posts
    16

    Default

    колега взимаи я ако е запазена а за удара по предната броня не му мисли аз събрах един кадет отзаде на мен само боята ми се напука бронята не мръдна 164-ката е най-здравата алфа която съм карал може и да е късмет нз
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 4x4
    Alfa Romeo 164 2.0 Super 95g

  7. #22
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    По принцип си заслужава, ако е потдържана читаво е страшно здрава, непретенциозна, двигателя го знаеш (яко куче е 8 клапановия изкарващо в 164 и по 500 хил.км )
    Ефтина за потдръжка, окачването цялото го правиш за цена една четвърт от това на 156 и е много по здраво, няма скърцащи и лопащи пластмаси като на 155.
    Сега за конкретната кола - не ми изглежда много добре, педала на съединителе е изтъркан повече от моя (моята е на 182 хил реални) за салона по снимките не мога да преценя струва ми се по-износен от на моята.
    С моята съм минал над 40 хил в БГ, от тях приблизително 30 хил градско в София за 3-4 години. Со сега като я купих дадох малко над 200 за смяна на маса тампони по окачването и предни накладки, 80 лева за едно крайно гърне (това всичкото след покупката) - от там миналата зима 15 - 20 лева (не помня точно) за смяна на едно маркуче , че изтичаше охладителна течност. Миналото лято смяна на някакви маркучи по хидравликата (ефтино беше не помня щото беше с мясло, филтри и т.н.т)преди 5 месеца едно реленце за перката, и нови свещи, а преди месец 200 лева за частична подмяна на кабели и още някакви касаещи кабелите - кво беше забравих плюс помпа съединител , та това е целия разход за 4 години. Сега ще сменя един съединител че уе бая твърд педала (230 лева е Валеото) Общо взето това. Но всичко зависи от състоянието на конкретната кола.
    Педала на съединителя не му бил харесал на нашия!Една гумичка е 3лв,бе!!!Намери за какво да се хванеш.Чета ти мненията и абсолютно не съм съгласен с теб за доста неща.Твърде много си ентусиазиран.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #23
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by dragomia View Post
    колега взимаи я ако е запазена а за удара по предната броня не му мисли аз събрах един кадет отзаде на мен само боята ми се напука бронята не мръдна 164-ката е най-здравата алфа която съм карал може и да е късмет нз
    Това исках да кажа и аз - ако е за бронята - вземай я и не се чуди много.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  9. #24
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Педала на съединителя не му бил харесал на нашия!Една гумичка е 3лв,бе!!!Намери за какво да се хванеш.Чета ти мненията и абсолютно не съм съгласен с теб за доста неща.Твърде много си ентусиазиран.
    Да прав си може да се смени гумичката,но така да пудрят кола за 1000 лева.......а относно ентусиазма той се базира на моята 164 (особено сравнявайки я с други коли и с другите мои коли) - познатите по сервизите ме бяха забравили за 4 години (може би съм късметлия)
    Аз разбира се изказвам мое мнение - не съм ремонтирал 164-ки колкото теб и може би нямам твоя опит, но можеше да споделиш отрицателните страни на 164 ТС от своя опит !!!
    П.П. само да вметна , че като взех моята още не бяха откъснати хубаво найлоните по пода и около вратите. Сега е на 181-2 хил км и скоро мисля да махна оригиналния катализатор. Когато смених някакви тампони (Тони ги сменя де) махна оригинални от колата.
    Last edited by BatVas; 30-03-2011 at 09:37.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #25
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Да прав си може да се смени гумичката,но така да пудрят кола за 1000 лева.......а относно ентусиазма той се базира на моята 164 (особено сравнявайки я с други коли и с другите мои коли) - познатите по сервизите ме бяха забравили за 4 години (може би съм късметлия)
    Аз разбира се изказвам мое мнение - не съм ремонтирал 164-ки колкото теб и може би нямам твоя опит, но можеше да споделиш отрицателните страни на 164 ТС от своя опит !!!
    П.П. само да вметна , че като взех моята още не бяха откъснати хубаво найлоните по пода и около вратите. Сега е на 181-2 хил км и скоро мисля да махна оригиналния катализатор. Когато смених някакви тампони (Тони ги сменя де) махна оригинални от колата.
    Добре,от моя опит ще споделя,че магазините не предлагат почти нищо,а още повече нещо читаво за ходовата част на 164.Предстои да изработя от полиамид предните тампони.Оригинален носач комплект е 185 евро.Иначе като ходови качества в съотношение с поддръжката най-добре като вариант е ТД.С 56л нафта Благоевград-Волос и обратно,и там по баирите с общо 930км.Няма кабели,верига и т.н.Проблем за Т.С. са кабелите за 155-цовия мотор/1995 кубика/,че са по-тънки и се навират под капака.
    Свещи може всякакви стига да са точния модел.Няма значение марката.А аз не съм ремонтирал 164-ки колкото мислиш-имал съм 155 2,0.Ама поради липса на поддръжка,ще я спирам тая в скоро време.Ще мина на Ланча,тъй като новите "алфи" не са за мен.
    Last edited by virusalfa; 30-03-2011 at 14:21.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #26
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    колата не е нещо особенно на външен вид като цяло не че е лоша,може би заради джантите не я отварят,за мотора не знам как е не съм запознат с здравина и надежност,другите неща предполагам са ти същтите но не е евтина за подръжка в никакъв случай,по скъпа е за подръжка от мерцедес 124 и bmw 520 и пасат 3 на тия години,сравнявал съм 10 неща и така излиза,не знам аз не мога да намеря душевният комфорт в друга кола май само в SAAB го намирам нещо подобно та явно съм предубеден.
    Колега,не те познавам,ама като ти чета поста се чудя въобще защо си го писал,като въобще няма смисъл.Може да е по-скъпа за поддръжка от Пасат 3,но какво ми пука,Пасат-а не ме кефи мен примерно.Не знам какво си сравнявал от 10 неща изобщо.За СААБ няма да коментирам-качествен автомобил е,НО след 9000 забрави-това си е Опелче.Та примерно в СААБ 93 като знам,че караш опел за какъв душевен комфорт говориш...А от трите марки горе,с които сравняваш алфата,май само БМВ има нещо общо с нея.И като качества,и като поддръжка.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Добре,от моя опит ще споделя,че магазините не предлагат почти нищо,а още повече нещо читаво за ходовата част на 164.Предстои да изработя от полиамид предните тампони.Оригинален носач комплект е 185 евро.Иначе като ходови качества в съотношение с поддръжката най-добре като вариант е ТД.С 56л нафта Благоевград-Волос и обратно,и там по баирите с общо 930км.Няма кабели,верига и т.н.Проблем за Т.С. са кабелите за 155-цовия мотор/1995 кубика/,че са по-тънки и се навират под капака.
    Свещи може всякакви стига да са точния модел.Няма значение марката.А аз не съм ремонтирал 164-ки колкото мислиш-имал съм 155 2,0.Ама поради липса на поддръжка,ще я спирам тая в скоро време.Ще мина на Ланча,тъй като новите "алфи" не са за мен.
    Преден носач технород заедно с шарнира 116лв Здрав кат чук
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Преден носач технород заедно с шарнира 116лв Здрав кат чук
    За щарнира си прав-и аз къде ли не я търкалям тая пуста,турския шарнир не мърда.За тампоните ти дай мнение-може и такива да монтирам.Ама пиши го правилно,де-Текнорот е
    Last edited by virusalfa; 31-03-2011 at 00:56.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #29
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    мойта беше 164 2.0 тс аз и навъртях 140 000 редовно сменях тампони на носачите и ляв вътрешен накрайник,явно все попадах на ментета.шанририте съм ги сменял веднъж,още са здрави а са над 50 000 ,кабелите никога не съм ги сменял и те са здрави.общо взето като сменяш нещо е на късмет защото левия накрайник го смених 4-5 пъти а десния сигурно е оригиналния
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    За щарнира си прав-и аз къде ли не я търкалям тая пуста,турския шарнир не мърда.За тампоните ти дай мнение-може и такива да монтирам.Ама пиши го правилно,де-Текнорот е
    Здрави са бате ма тая цена е заедно с профилираната ламарина на носача демек всичко
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •