Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51

Thread: Нов колега в раздела с няколко въпроса

  1. #1
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default Нов колега в раздела с няколко въпроса

    Здравейте колеги от днес съм горд собственик на 166 2.0TS. Имам няколко въпроса, не ми работи индикацията на таблото за пуснат мигач (и на лев и на десен) а мигачите си работят,да е изгоряла крушка но пък и на двата. И не се изключва левият мигач след завой ,дали може да се види механизма за изключване като се свалят корите на волана или трябва да свалям и волана, иначе колата е тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57278
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  2. #2
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Първо честито за придобивката, много е хубава. И двата проблема са нормални може би за почти всички Алфи на мен също се случи, това че не ти свети индикацията на мигачите отговаря едно зелено реле което се намира под централната конзола долу при краката имаше тема със снимки но не мога да я открия. За втория проблем някои колеги лепяха с лепило пъпките които се износват за изключване на мигачите, да трябва да се свали волана и за това имаше тема със снимки. Поздрави и многоооооооо безавариини километри. Ето тeзи теми са за релето и лоста на мигачите http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=45331
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46483
    Last edited by Megadet; 22-03-2011 at 20:53.
    Alfa 166jtd,1999

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    честито колега,аз имам същата,на мен ми мигат стрелите,но лостчето не ми се връща при ляв завой,така си карам,а за зеленото реле наистина имаше тема някъде

  4. #4

    Default

    Пъпките ги направих без сваляне на волана,само горната кора се сваля.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Здравейте колеги от днес съм горд собственик на 166 2.0TS. Имам няколко въпроса, не ми работи индикацията на таблото за пуснат мигач (и на лев и на десен) а мигачите си работят,да е изгоряла крушка но пък и на двата. И не се изключва левият мигач след завой ,дали може да се види механизма за изключване като се свалят корите на волана или трябва да свалям и волана, иначе колата е тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57278
    Поздравления за красавицата! Има страхотна визия,дано да те слуша! Иначе и на мен не ми свети индикацията за мигачите, вече съм с трето зелено реле и пак същата работа,а самото реле е изпълнено с интегрални схеми и двустранен печатен монтаж, та даже и да се диагностицира повредения елемент и да се намери,ремонта в любителски условия е с много съмнителен изход

  6. #6
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    колега,много е лачена.честито,ида си я ползваш дълго време.успех.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    27

    Default

    Честито колега страшна е И аз като бъдещ собсвеник имам едно вапросче!Процепа за карта на ICS каква му е функцията.Аз гледах коли с навигация които имат такъв процеп и коли с навигация които няматгаци, ако сте наясно моля обяснете мен ли ме лъжат продавачите че колите им са с навигация...
    Alfa Romeo 156 2.4jtd

  8. #8

    Default

    Процепа е за СИМ карта за вградения Телефон
    Аз съм с глобул и си работи перфектно.
    Сещате се когато с ивземете нова Сим карта как ви я дават с един голям правоъгълен картон от същия матерял като картата и самата карта трябва да я отчупите от него.Е при 166-цата не се отчупва а се пъха цялото.Така е и при доста други автомобили.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  9. #9
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Процепа за карта братле , ти е слот за SIM карта за да си ползваш функцията-телефон!!! Взимаш си една прима или бикънект и без да чупиш чипа я тикваш там. Тези екземпляри, които имат навигация си имат четящо устройство отзад над чейнджъра.

    ---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Процепа е за СИМ карта за вградения Телефон
    Аз съм с глобул и си работи перфектно.
    Сещате се когато с ивземете нова Сим карта как ви я дават с един голям правоъгълен картон от същия матерял като картата и самата карта трябва да я отчупите от него.Е при 166-цата не се отчупва а се пъха цялото.Така е и при доста други автомобили.
    Е т'ва за пръв път ми се случва усети ли как ме изпревари
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  10. #10

    Default

    Честито и от мен, и един личен съвет - моята я взех също с 17-ки + спортно окачване (още го продавам), ако смяташ да я караш така - вземи си 1-2 резервни картера (2-ра ръка се намират по 200-300 лева, от Мареа, Либра, 166,) или бъди много много внимателен, дори при залюляване може да чукнеш я греда, я картер, да не говорим при дупка, бордюр, легнал полицай и т.н. !
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    честито и много безаварийни. С радост да си я ползваш

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  12. #12
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    спортно окачване (още го продавам)!
    Ние май-трябва да си поговорим с тебе за тва окачване. Тва ми е мейла - leshoiad@mail.bg изпрати ми малко снимки за да видя каква и е стойката със спортното окачване. Намислил съм да и слагам ама нема се хвърля докато не видя как изглежда...........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  13. #13
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Вече се изключва и левият мигач, отворих и зеленото реле но не видях нито прекъсната писта ,нито видимо дефектирал елемент, а всичко друго за което е релето си работи , дори свети и копчето на аварйките. Забелязах, че като карам на отворен прозорец мирише на бензин, дали се е случвало и на някой от вас колеги,на 164 ми се беше случвало но се беше извадил маркуча на отдушника на резервоара, но тогава миришеше и на затворен прозорец.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Забелязах, че като карам на отворен прозорец мирише на бензин, дали се е случвало и на някой от вас колеги,на 164 ми се беше случвало но се беше извадил маркуча на отдушника на резервоара, но тогава миришеше и на затворен прозорец.
    Първо провери дали ти е затворена добре капачката на резервоара.

  15. #15
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Здравейте колеги дайте съвет. Фаровете са ми много зле, единият е с обикновена крушка а другият е бил със фабричен ксенон а сега е с обикновена крушка която не ляга хубаво на мястото на ксеноновата крушка. И двата светят много ниско и с различно "петно" ,от начало мислех да ги разглобя и пререгулирам за да ги вдигна и да пратя рефлекторите в Стрелча, но сега си мисля този фар дето е бил със ксенон да го сменя тъй като се съмнявам да си намеря само рефлектор на късите за нормална крушка. Намерих само един ляв фар за 166 за 150лв и един за 50 лв за който чакам да ми потвърдят дали е в наличност, а за нов ни искат 144лв марка Депо или нещо от този сорт.Дали на си купя два нови фара или да търся оригинален и да пратя рефлекторите за рециклиране, и колко излиза да се пратят рефлекторите ,тези на късите със сигурност а големите е под въпрос защото през стъклото като ги гледам изглеждат добре.
    Last edited by pitbull; 04-05-2011 at 15:10.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •