Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с климатроник-Алфа 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default Проблем с климатроник-Алфа 156

    Днес се откачи тръбата на ауспуха от към двигателя.Откачиха акумулатора /само минуса/,за да точкуват тръбата,и след като е завариха и качиха отново,не се включва компресора на климатика /копчето със звезда на него/,спря да свети крушката на дългите светлини на таблото и естествено изгуби кода на касетофона.Дайте някакъв съвет ако може.

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    А самите дълги светят ли ? Регулирането на топлината и вентилатора работи ли ?
    ПП: Следващият път вместо да изключвате ненужно акумулатора, просто замасете CO-то , на корпуса на агрегата, който ще заварявате , и подсигурете допълнително, електрическа верига между двете части, ако е нужно ( в случая е нужно, тъй като ако плеснеш масата на двигателя или ауспуха, рискуваш да затвориш веригата през ламбда сондата и ЕЦУ-то, към масата на колата и бог знае къде. Със или без разкачен акумулатор е без значение.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Сутринта отново не се включи компресора на климатика,но беше студено,иначе управлението си работи нормално,но следобед като се стопли,си се включи автоматично,затова предполагам,че фреона може да е намалял и на студено като се свие и затова изключва.А дългите си светят нормално,само индикацията изчезна,мисля си за крушката.

  4. #4
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Сутринта отново не се включи компресора на климатика,но беше студено,иначе управлението си работи нормално,но следобед като се стопли,си се включи автоматично,затова предполагам,че фреона може да е намалял и на студено като се свие и затова изключва.А дългите си светят нормално,само индикацията изчезна,мисля си за крушката.
    Ако фреона е намалял толкова, че статичното налягане да е под 1,5 бара, значи че като се включи компресора ще изключи почти веднага.Това можеш да го провериш сам.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #5

    Default

    На моята кола от подписа има датчик, който не позволява на климатроника да се пусне, ако външната температура е по малка от 3 градуса. При тебе предполагам ще е същото. За това не се е пуснал сутринта а чак следобеда като се е стоплило малко.

  6. #6
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    На моята кола от подписа има датчик, който не позволява на климатроника да се пусне, ако външната температура е по малка от 3 градуса. При тебе предполагам ще е същото. За това не се е пуснал сутринта а чак следобеда като се е стоплило малко.
    Климатика може да се пусне и при -10, само трябва да си поиграеш с клапите и врътките

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега би ли споделил (ако не е тайна) при каква точно комбинация на врътките може да го излъжеш климатика и да се пусне при ниска околна температура ?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега би ли споделил (ако не е тайна) при каква точно комбинация на врътките може да го излъжеш климатика и да се пусне при ниска околна температура ?
    Не е тайна колега, но ако го намирах за полезно инфо може би щях да я запомня!При под 0 градуса мисля че можеше да се пусне само при вътрешна циркулация, нещо такова.
    Зимата реших да пробвам дали се пуска, защото на теория няма причина да не може.Тогава няма какво да замръзне.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #9
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мерси, ще го пробвам, ама май другата зима, че то вече едва ли ще паднат толкова температурите. Не бях се сетил за рециркулацията
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега би ли споделил (ако не е тайна) при каква точно комбинация на врътките може да го излъжеш климатика и да се пусне при ниска околна температура ?
    явно е модерно в форума модераторите да са неграмотни, за компетентни да не
    говорим
    ---
    А съвсем скоро ще стане модерно някои потребители да са постоянно с бан!
    Old Fox
    ---

    гуруту на климатиците не прави разлика между врътка и бутон

    при климатроника на колегата със 147-цата компресора може да включи през зимата(температура по-ниска от определена, не ми се търси сега в литературата) само ако се включи размразяването на предното стъкло
    а при 147 с климатроник е на бутон

    при твоята 156-ца доколкото виждам е същото, но най-дясната врътка трябва да е на размразяване на предното стъкло или така нареченото max defog
    Last edited by Old Fox; 26-03-2011 at 18:47.

  11. #11
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    явно е модерно в форума модераторите да са неграмотни, за компетентни да не
    говорим
    ---
    А съвсем скоро ще стане модерно някои потребители да са постоянно с бан!
    Old Fox
    ---

    гуруту на климатиците не прави разлика между врътка и бутон

    при климатроника на колегата със 147-цата компресора може да включи през зимата(температура по-ниска от определена, не ми се търси сега в литературата) само ако се включи размразяването на предното стъкло
    а при 147 с климатроник е на бутон

    при твоята 156-ца доколкото виждам е същото, но най-дясната врътка трябва да е на размразяване на предното стъкло или така нареченото max defog
    Еньо, ако спреш да четеш само конкретни справочници, упътвания и pdf-и из нета, и излезеш малко извън теорията, може да се доближиш до титлата аматьор!Нищо че се чувствам засегнат от коментара ти за модераторите аз не целя да те обидя!Напротив, с това искам да ти кажа да четеш малко повече литература, за да можеш да се изказваш аргументирано и по-компетентно!Между теория и практика има огромна разлика, разбери го!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #12

    Default

    когато с "врътките" на климатроника на 147 ца включиш компресора през "зимата" можеш да ми говориш за реален живот и практика

    до тогава за мен си обикновен търгаш

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ти го извъртя към 147-ца, защото само от това можеш да се възползваш за да се включиш в темата!
    А ако разчитам ти да определиш какъв съм, направо да взема да се гръмна, а?!
    Всеки път забравям да ти благодаря за "лошата" реклама!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •