Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Какво масло да ставаме?

  1. #16
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Како и да е на нашите (колите со ДПФ) ни треба масло препорачано за коли со ДПФ, а тава сигурно не е селениа WR, туку е селениа WR p.e или слични на него од другите брендови...
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти земи мани тоя Кастрол,за да не изревеш.
    Сподели да видим какво му е лошото на кастрола ,по принцип не е проблем да и сложа и селения....следващата смяна ще карам с нея.
    Със този кастрол с който карам си има класификатор за автомобили с DPF.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #18
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Денеска го читах мојо user manual и јасно си пише дека за 1.9ЈТДм е Селениа WR P.E.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Сподели да видим какво му е лошото на кастрола ,по принцип не е проблем да и сложа и селения....следващата смяна ще карам с нея.
    Със този кастрол с който карам си има класификатор за автомобили с DPF.
    Просто според мен,в БГ не се внася истински Кастрол,тва е,мо това е дълбока тема,и не искам да я задълбаваме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Просто според мен,в БГ не се внася истински Кастрол,тва е,мо това е дълбока тема,и не искам да я задълбаваме
    Ами незнам има нещо вярно в цялата схема,примерно в ММ наливат на гаранционните кастрол защото получават по голяма търговска отстъпка за него и им е по изгодно да ти налеят от него от колкото селения-значи или цените им са доста надути и постоянно дават некви големи търговски отстъпки наречени като промоций или маслото е с ниско качество за да ти го доставя вноситела на такава ниска цена.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #21

    Default

    е кастролът е по-скъп от селениа...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    е кастролът е по-скъп от селениа...
    Точно така ,но аз съм търговец и ти обяснявам най просто така:на кастрол примерно търговската ми отстъпка стига до 50% от клиенската цена ,а при селения примерно е 20%........
    Кастрола с който аз карам цена литър за клиент е 36лв и продавам такъв идва по евтино и карам с него.
    Разбира се тази отстъпка при кастрола се постига с голям оборот...
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Днес сменях масло и ги попитах по-подробно в сервиза разликата между Selenia 30 и 40. Доколкото разбрах 30 е по рядко и се препоръчва за по студен климат да кажем - 20 градуса. А тука доста рядко има такива температури. А както идва и лято сега най-препоръчително за нашия климат идва 40-ската.

    2.4JTDm

  9. #24
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Днес сменях масло и ги попитах по-подробно в сервиза разликата между Selenia 30 и 40. Доколкото разбрах 30 е по рядко и се препоръчва за по студен климат да кажем - 20 градуса. А тука доста рядко има такива температури. А както идва и лято сега най-препоръчително за нашия климат идва 40-ската.
    Остави ги температурите, 30ката се препорачва за коли со ДПФ, на самата амбалажа си пише, а и на сајто на селениа си е јасно напишано дека е за коли со ДПФ.. Разгледах по продавниците и најдех Mobil ESP 5W30, Fuchs 5W30, LIQUI MOLY Top Tec 4300 и LIQUI MOLY Top Tec 4200 на кои пишаше дека са за коли со ДПФ. Тука во Скопје НЕ СЕ продава во официјалнио претставник и сервис за АлфаРомео - Селениа 5W30. Разговарах со них, бев до там, не сам за џабе дал 27000еy, а да ми стават улје кое не ми одговара според спецификацијата. Пробаа да ме убедат дека Фиат им казва какво да стават, ама кога им однесох кутијата и кога на неа јасно пише дека е за мојата кола останаа без думи.
    Јаснo ми е дека на краток период нема да се оштети ДПФ филтерот, ама когато ше ми помине гаранцијата знам дека ше почнат проблемите тава си е марфиев закон.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Днес сменях масло и ги попитах по-подробно в сервиза разликата между Selenia 30 и 40. Доколкото разбрах 30 е по рядко и се препоръчва за по студен климат да кажем - 20 градуса. А тука доста рядко има такива температури. А както идва и лято сега най-препоръчително за нашия климат идва 40-ската.
    Точно правилно са ти обяснили 5w40 си е синтетично масло препоръчано за нашия климат,дали го дават за коли с DPF е друг въпрос....
    Сподели с коя селения караш точно.....следващата смяна ще налея и аз такова макар ,че не съм убеден че е по добро от кастрола с който карам в момента.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Това, което го пише в книжката, а и в сервиза на магистралата винаги него слагат. Selenia WR 5W40 full Synthetic.

    2.4JTDm

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Това, което го пише в книжката, а и в сервиза на магистралата винаги него слагат. Selenia WR 5W40 full Synthetic.
    Вярно сега погледнах пише си го и гледам съм на четвърта смяна на масло където 3-те са от официалния представител и са с кастрол магнатек,а четвъртата при обслужването след гаранция вече с кастрол EDGE.
    Другия път ще и сложа селения.
    Last edited by dilian alfa gtv; 12-05-2011 at 22:17.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #28

    Default

    Преди няколко години ММ и официалния вносител на Кастрол бяха в една холдингова структура (сега не знам как са, но най-вероятно още си е така), затова са ви сипвали кастрол - просто са си продавали нещата от другата притежавана фирма

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Преди няколко години ММ и официалния вносител на Кастрол бяха в една холдингова структура (сега не знам как са, но най-вероятно още си е така), затова са ви сипвали кастрол - просто са си продавали нещата от другата притежавана фирма
    Те това е истината,още са под една шапка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Преди няколко години ММ и официалния вносител на Кастрол бяха в една холдингова структура (сега не знам как са, но най-вероятно още си е така), затова са ви сипвали кастрол - просто са си продавали нещата от другата притежавана фирма
    Само ще спомена, че като си купувах 159-ката вътрешен човек от ММ (на високо ниво) ми каза при смяна на масло ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да не слагам Кастрол, а да си купя и занеса Селения. Правете си изводите.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •