Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 83

Thread: Полиране на автомобил

  1. #61
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Може ли да ми кажете с какво да махна лепенките от старите баланси, които са от вътрешната страна на джантата. Дразни ме като се гледат през отворите, особено на летните ми джанти (от аватара).
    Пробвал съм с ножка и парцал напоен в бензин, но се махат много много трудно. Освен това ме е страх с това ножче да не надера и самата джанта (макар и от вътрешната страна)
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #62
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Пробвай с разредител или ги нагрей с нещо , така че да отпусне лепилото.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  3. #63

    Default

    Сонакс имат такава вакса. Миналата година като си купувах беше към 80 лв. и стига за 6-7 коли със среден размер.
    Онзи ден пазарувах, че бях привършил някой неща и направо ме втрещиха с цени, тея в Сенакс.Тази вакса се е била покачила до цена 141 лв., а сега е намалена на 129 лв. ето линк за колегата, който питаше.За информация това е най-добрата вакса на българския пазар, аз я ползвам за ВИП услугите. http://eshop.senax.bg/product/7/prem...-komplekt.html
    А ето един мой демонстрационен клип , как се нанася най-добре нека да послужи на някой , който си я купи и реши да маже, доста е трудоемко ама си заслужава, тя е натурален продукт и не вреди на кожата на ръцете.НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА С ДРУГИ ПРЕПАРАТИ!
    http://youtu.be/bBCHzZS5bhs

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by exteriorcardetailing View Post
    Онзи ден пазарувах, че бях привършил някой неща и направо ме втрещиха с цени, тея в Сенакс.Тази вакса се е била покачила до цена 141 лв., а сега е намалена на 129 лв. ето линк за колегата, който питаше.За информация това е най-добрата вакса на българския пазар, аз я ползвам за ВИП услугите. http://eshop.senax.bg/product/7/prem...-komplekt.html
    А ето един мой демонстрационен клип , как се нанася най-добре нека да послужи на някой , който си я купи и реши да маже, доста е трудоемко ама си заслужава, тя е натурален продукт и не вреди на кожата на ръцете.НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА С ДРУГИ ПРЕПАРАТИ!
    http://youtu.be/bBCHzZS5bhs
    Верно ли е станала 129 лв.. Тия са луди добре че имам малко останала да си я сложа на колата тази пролет. Но ваксата си струва де, стига да не се мие безконтактно колата...
    Lexus IS200

  5. #65

    Default

    Да струва си парите, защото една кутия стига за 5-7 пъти максимум, като разделиш сумата на пътите е м/у 18-26 лв.за едно мазане, и да колкото повече се избягват безконтакните толкова е по трайна, но да не си мисли някой , че като е толкова скъпа е неизтриваема, няма такава вакса, просто другите създават по-слаб мокър ефект и са по-малко трайни върху лака.Всички продукти са на нови цени на 3М също има увеличение.Ето пример с различни продукти с еднаква функция, за блясък и защита.
    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

  6. #66
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Здравейте, миналата сряда ходих в Габрово за пастиране на колата при Десо.
    Уникален човек, мн мил и добронамерен, показа ми дефекти по лака и поработи по тях, и как работи.
    Изми колата три пъти обстойно да няма и една прашинка. Работи цял ден от 8:30 сутринта до 6 вечерта. Постарая се супер много. Полира стъклата, цялата кола, подхрани пластмасите, кожения салон. Полира фаровете, хромираните елементи, стоповете...абе вс както си му е реда.
    Мн съм доволен от ефекта. Мн лъскава стана. Догодина отново.

    Повече снимки в темата в представете се...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0341.jpg  
    Last edited by rusiq86; 19-11-2012 at 18:18.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #67

    Default

    Колеги за да не отварям нова тема, ще пиша тук. Днес реших да и взема пасти за полиране и да си поиграя малко върху колата ми и да видим, дали ще има видим резултат. Пастите който избрах са "Turtle Wax Rubbing Compound" (Дето е в червената кутийка, за премахване на драскотини) и за полиране "Turtle Wax Original" (Дето е в зелената кутийка, за полиране и вадене на блясък и гланц). До тук добре, не-знам дали сте ги чували тези пасти, но ми ги препоръчаха за любители. До сега не съм се занимавал с тази дейност, но имам голям мерак и реших да опитам. Намерил съм си и машинка и съм се запознал как точно става процедурата за работа със пастите и машинката, така, че да не повредя нещо боята! Та интересува ме, след тези две паси, трябва ли да минавам колата със "течна вакса или там каквато вакса трябва" или то си я има "ваксата" във тези пасти? Също ме интересува, значи като мина цялата кола със 1-вата паста в червената кутийка, която е абразивна за заличаване на драскотини, както споменах по-горе, не е проблем предполагам веднага след това да мина отново цялата кола със другата паста, която вади гланца и блясъка т.е. да запечатва!? А и някой ако ги е пробвал тези продукти, нека да сподели мнение от към качеството им, благодаря ви!
    Ето ги и тези две пасти:
    Turtle Wax Rubbing Compound - http://www.bomarbg.eu/turtle_wax_rubbing_compound.html (Абразивната)
    Turtle Wax Original - http://www.bomarbg.eu/turtle_wax_ori...paste_wax.html (За полиране)
    Last edited by grenlould; 22-11-2012 at 22:33.



  8. #68
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Здравейте колеги!
    Вчера си купих полираща машина от Лидл, но сега забелязах, че оборотите са и 3300. Някой пробвал ли я е? Оборотите не са ли и множко?
    Ето я и нея - http://www.lidl-service.com/cps/rde/...0PWP%2090%20A1

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  9. #69
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Тази машина е само за блясък. Няма общо с професионалните машини за пастиране и по никакъв начин не можеш да си навредиш на колата с нея. Може да я използваш по веднъж на месеца дори и няма как да претъркаш дадено място. Имал съм едно време такава.

  10. #70
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Тази машина е само за блясък. Няма общо с професионалните машини за пастиране и по никакъв начин не можеш да си навредиш на колата с нея. Може да я използваш по веднъж на месеца дори и няма как да претъркаш дадено място. Имал съм едно време такава.

    Значи става за полиране. Притесняваха ме оборотите най-вече. Значи да взимам 3М трети номер и да лъскам, така ли?

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  11. #71
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Каквото и да вземеш тази машина е заместител на търкането на ръка. Няма такива високи обороти и натиск като по-сериозните машини. За тия пари върши чудна работа.

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    От тази машина ефекта ще е нулев или почти нулев. Ако боята е доста захабена просто нищо няма да стане.
    EX 156 1.6 TS

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    От тази машина ефекта ще е нулев или почти нулев. Ако боята е доста захабена просто нищо няма да стане.
    става и още как, зависи какви пасти ще подбереш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Може пастите да са и от Марс пак нищо няма да стане.
    EX 156 1.6 TS

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Може пастите да са и от Марс пак нищо няма да стане.
    това, че ти не можеш нещо, не означава, че е невъзможно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •