Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83

Thread: Полиране на автомобил

  1. #31
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Wink

    Нещо не ти се е получило - аз точно по сивия металик се влюбих в колата - видях една току що пастирана и полирана и сърцето ми щеше да спре, тогава си казах ТОВА Е КОЛАТА. Машината със сигурност не трябва да вибрира, а като за начални опити оборотите не трябва да са много щото може да прегориш лака. Пробвай с вакса на Вюрт за поддръжка на стари лакове, мисля, че ще дойде "УАУ ефекта"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Нещо не ти се е получило - аз точно по сивия металик се влюбих в колата - видях една току що пастирана и полирана и сърцето ми щеше да спре, тогава си казах ТОВА Е КОЛАТА. Машината със сигурност не трябва да вибрира, а като за начални опити оборотите не трябва да са много щото може да прегориш лака. Пробвай с вакса на Вюрт за поддръжка на стари лакове, мисля, че ще дойде "УАУ ефекта"
    За пежото или за аудито имаш предвид?
    Lexus IS200

  3. #33
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    За пежото или за аудито имаш предвид?
    Към колегата Linekstis беше поста
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #34
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Относно 3м има всички номера но не си попитал да ти кажа къде да търсиш
    колкото до пастирането на сребрист автомобил , да никога не е УАУ имам 3 сребристи коли (мразя тоя цвят) и да лъскави са ама не е като лъсна червената
    Last edited by _power_; 16-06-2011 at 15:37.

  5. #35
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Колеги , аз имам опит в полирането от поне 7-8 години , и съветът ми е , ако сте използвали полир паста само , не абразивна , не си мийте колите безчетково .... това сваля препарата и все едно после не сте правили нищо. Аз като я полирам , първите няколко месеца я мия само с чиста водичка .... и ефекта се запазва за по-дълго време...
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Такаааа...стана екстра,като се има предвид че моята е манерка.Но ефекта върху сив металик не ме доведе до желаната еуфория.За сметка на Пежото което е от 91г. и стана повече от перфектно.Всичко май си зависи от цвета на автомобила.Другото което мисля че е от значение е:обиколих половин София и никъде нямаха на 3М номер 1.За това взех 2,3,4.Явно за добър ефект си трябва N1.
    А и машината повече вибрира отколкото да върти при малък натиск!?!?
    Не би трябвало да ти вибрира машината. Каква е? Също е важно освен пастата и каква гъба си използвал.

    ---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Колеги , аз имам опит в полирането от поне 7-8 години , и съветът ми е , ако сте използвали полир паста само , не абразивна , не си мийте колите безчетково .... това сваля препарата и все едно после не сте правили нищо. Аз като я полирам , първите няколко месеца я мия само с чиста водичка .... и ефекта се запазва за по-дълго време...
    По принцип не е желателно безконтактното миене.. Но пък контактното оставя следи малко или много върху лака.. А бе пълно щастие няма
    Lexus IS200

  7. #37
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Относно 3м има всички номера но не си попитал да ти кажа къде да търсиш
    колкото до пастирането на сребрист автомобил , да никога не е УАУ имам 3 сребристи коли (мразя тоя цвят) и да лъскави са ама не е като лъсна червената
    Само да добавя че според мен няма по хубаво от ръчното пастиране Машинното е по-лесно и бързо, но има елементи които няма начин да бъдат полирани.

  8. #38

    Default

    Машината не е нищо фрапиращо,някаква от 65 лв.
    Ама наистина вибрира повече отколкото се върти.Гъбата си е нейната от комплекта
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Машината не е нищо фрапиращо,някаква от 65 лв.
    Ама наистина вибрира повече отколкото се върти.Гъбата си е нейната от комплекта
    Тази машина 100% няма електронно регулиране на оборотите, което ще рече, че колкото повече натискаш толкова повече се забавя движението на мотора, а самия мотор може би е маломощен и като се натовари и се получават тези вибрации, което рефлектира в лошо полиране..

    Една хубава машина за полиране започва от 200 лв нагоре.
    Lexus IS200

  10. #40

    Default

    То това ясно,ама аз си взех една такава като чели само за проба.Като я вдигнеш да не търка си върти хубаво..натиснеш ли нъцки
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #41
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Някой ползвал ли е безжичните машини за полиране?
    Мисля, че в Метро съм виждал с батерия и изглежда ок
    Last edited by Kuker; 21-06-2011 at 20:21.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Някой ползвал ли е безжичните машини за полиране?
    Мисля, че в Метро съм виждал с батерия и изглежда ок
    Съмнява ме са да ОК. Първо, ще ти окапат ръцете ако трябва да носиш и тежестта на батерията, второ за да пастираш една кола ти е необходимо батерията да издържа 5-6 часа, а ме съмнява, че ще може при положение, че мотора трябва да ти е над 1000 W, за да има смисъл от тая машина.
    Lexus IS200

  13. #43
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Съмнява ме са да ОК. Първо, ще ти окапат ръцете ако трябва да носиш и тежестта на батерията, второ за да пастираш една кола ти е необходимо батерията да издържа 5-6 часа, а ме съмнява, че ще може при положение, че мотора трябва да ти е над 1000 W, за да има смисъл от тая машина.
    5-6 часа? камоли машинно, нещо си в огромна гешка
    Макс за една кола 1 час
    То ако беше 5-6 часа по автомивките нямше да струва 80-100 лв ами х3.

  14. #44

    Default

    А ти как може да сравняваш това на автомивката с това да го направиш сам?????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #45
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    А ти как може да сравняваш това на автомивката с това да го направиш сам?????
    Много лесно с повечето опит който имам със пасти и видове бои

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •