Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Спортни пружини

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default Спортни пружини

    Мисля да смъкна колата леко по-надолу. Интересува ме някой слагал ли е спортни пружини и дали само това трябва да се смени или и нещо друго по окачването. Идеята ми е да не слизам чак толкова много, някъде 3 см.
    3.2 бензин, като гледам е точно така, както ми се ще да изглежда моята. Явно тях ги продават с различно окачване, защото като сравнихме каталожните номера за пружините в сервиза на Алфа за двете коли са различни.

    2.4JTDm

  2. #2

    Default

    Това добре но от къде ще търсиш пружини и няма ли да вози като картинг по нашите пътища.?
    Аз си мисля за джанти 18 черен графит но смятам да карам с оригиналното окачване.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Мисля да смъкна колата леко по-надолу. Интересува ме някой слагал ли е спортни пружини и дали само това трябва да се смени или и нещо друго по окачването. Идеята ми е да не слизам чак толкова много, някъде 3 см.
    3.2 бензин, като гледам е точно така, както ми се ще да изглежда моята. Явно тях ги продават с различно окачване, защото като сравнихме каталожните номера за пружините в сервиза на Алфа за двете коли са различни.
    Недей де, човек. Нали ти разправях как се тътря по корем зимата. Лятото не мога да я кача на тротоара на плажа на Почивка.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Недей де, човек. Нали ти разправях как се тътря по корем зимата. Лятото не мога да я кача на тротоара на плажа на Почивка.
    Именно аз карам с 17-ки и колата пак е ужасно ниска.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    http://pitstopshop.eu/product_info.p...oducts_id=8791

    http://shopix.bg/SPORTNO-OKAChVANE-O...INI-ALFA-ROMEO

    тука намерих такива.

    Точно сега ходих на паркинга да меря твоята Боянски Около 2 см си по-нисък някъде, но визията е друга.

    А и си взех летни гуми твоя размер 235/40/18, и идеята ми е лятото да я карам с тези гуми и тези пружини, а зимата гумите са ми 235/45/18 и да си сменям и с тях и пружините. Малко работа ще създам на момчетата в алфа, ама нека имат

    2.4JTDm

  6. #6
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Не знам дали още въпросът ти е актуален но... аз карам с "Новитек" пружини -40мм. Аз съм лично много доволен. Разликата е примерно както двата екземпляра. Аз лично много силно се замислям за поне още 10мм надолу. Комплекта е само пружини, няма нужда от друго при монтажа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg  

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Много добре изглежда твоята, виждал съм я няколко пъти из Варна. Има ли голяма разлика при возията, спрямо оригиналните?

    2.4JTDm

  8. #8
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Разлика има, но не бих казал силно осезаема. Не карам с "Новитек" за първи път и определено (мое мнение) са компромисен вариант за твърдост спрямо серийните. Приемлив вариант според мен да се намали ужасната празнина в калниците при серийното окачване...

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Именно аз карам с 17-ки и колата пак е ужасно ниска.
    Стига бе хора,колата въобще не е ниска,сравнена с други Алфи.Аз откакто карам 159-ката може да се каже че съм безсмъртен,вие явно наистина не сте карали ниска Алфа.159 сравнена със 146 ТИ си е направо трактор,ем с ега я карам с 235/45/17,със 6.5 мм.по ниски от оригиналния размер 225/50/17,и пак е ОК,катери се навсякъде.Въпроса е пак до навик,явно аз имам такъв силно развит от 146-цата,и се пазя много.Преди докато я карах,не смеех да мина над някоя леко щръкнала шахта/все пак чупих 4 пъти картер/,а сега е съвсем друго,за година и половина е опряла 2-3 пъти отдолу,и открих нещо много важно,никога не слизайте откъдето и да е, с 2 предни гуми едновременно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10

    Default

    да, тоя номер със слизането и аз го научих на първата седмица - иначе удря я предната броня, я точно зад предните гуми застава на кантар

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Smile

    Още нещо при катерене да ви кажа. Напред колата по не опира отколкото при катерене назад. Ползвам един гараж до нас и малко е хлътнал асфалта пред него. Вкарвам ли я назад почти винаги опира, но напред никога
    Мен също ниското не ме притеснява изобщо, защото съм доста прецизен за пътя, по който минавам. Почти никога не се бутам в малките улички и абсурд да видиш моята кола на някой бордюр качена. Предпочитам да заобиколя 400-500м, но да се движа само по главни улици.
    Това, което ме спира засега за спортните пружини е возията. Харесва ми в момента возенето и не ми се ще да става по-твърда.

    2.4JTDm

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    спортни пружини не е точния термин

    горещо препоръчвам Eibach Pro Kit
    свалят колата с 3 см
    и най-хубавото е , че подобряват и стабилността и комфорта
    при Eibach Pro Kit не се сменя нищо друго
    намират с в ebay за около 180 евро с доставката

    http://performance-suspension.eibach...Fwktest_GB.pdf
    Last edited by Sev; 13-06-2011 at 22:26.

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  13. #13
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Карал съм и с "Про кит"-а пружини и "Новитек"-ските. Разлика в комфорта спрямо "Новитек" не намирам, но не съм и търсил.Разликата в цената на двата комплекта е 20-тина евро. Аз сменям пружини само за промяна във височината. Стабилност бих търсил от "коилоувърите" и на двете фирми, даже са и с намалена цена гледам сега. Личен избор.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен на 159/Брера не и трябва повече стабилност,все пак и двете са уникално стабилни на пътя,без еквивалент в своя клас,или поне 159.Нека не забравяме теста на Ауто мотор унд шпорт

    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ...а сега е съвсем друго,за година и половина е опряла 2-3 пъти отдолу...
    Та в този ред на мисли, "братята" японци предлагат симпатично предпазно средство, вместо пластмасовата кора под двигателя-





    Въпреки, че из нашите пътища

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •